پیشنهاد جدید وزیر اقتصاد برای بورس

وزیر اقتصاد گفت: هیأت دولت مصوب کرد ۲.۵ همت برای سال ١۴٠٠ به صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان اختصاص یابد که از طریق قرارداد با سایر شرکت‌های بیمه بتوانیم در کوتاه ترین زمان ممکن خسارت های ناشی از سیل و زلزله را جبران کنیم.

به گزارش صدای بورس، «سید احسان خاندوزی» در حاشیه جلسه روز چهارشنبه هیأت دولت در گفت و گو خبرنگاران اظهار داشت: بعد از بازدیدی که رئیس جمهور از مناطق سیل زده داشت، یکی از تصمیمات دولت برای شیوه رسیدگی به خسارات ناشی از سیل تغییر در رویه گذشته بود.

وی با بیان اینکه تخریب سرپناه مردم از مسائل بسیار دردناک و نیازمند چاره جویی فوری است، افزود: پیش از این از مکانیزم تخصیص بودجه‌های لازم برای مدیریت بحران یا جبران خسارت سیل و زلزله استفاده می‌شد اما وزارت اقتصاد و دارایی گزارشی به هیأت دولت ارائه کرد تا برای جبران خسارات ناشی از سیل و زلزله از ظرفیت صنعت بیمه که در بسیاری از کشورها به عنوان شیوه ای کارآمد استفاده می‌شود و در احکام قانونی هم درج شده، بهره ببریم.

خاندوزی بر همین اساس خاطرنشان کرد: صندوق بیمه همگانی ساختمان در کشور از سال گذشته فعال شده اما به جهت اینکه بودجه‌های لازم در اختیار نگرفته بود، تاکنون آنگونه که باید فعال نبوده است.


بیشتر بخوانید: آثار سنگ‌اندازی بر بازار سهام


وزیر اقتصاد اعلام کرد: هیأت دولت امروز مصوب کرد دو و نیم هزار میلیارد تومان برای سال ١۴٠٠ به صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان اختصاص یابد که از طریق قرارداد با سایر شرکت‌های بیمه بتوانیم در کوتاه ترین زمان ممکن خسارات ناشی از سیل و زلزله را جبران کنیم.

خاندوزی تصریح کرد: اگر خودروی مردم نیز در حوادث ناشی از سیل دچار مشکل شود، مردم به‌ راحتی می‌توانند به شرکت‌های بیمه مراجعه کرده و در کوتاه ترین زمان خسارت بگیرند.

وی درباره تصمیم دولت درباره اصلاح فرایندهای ورود و ایجاد کالاهای رسوبی در بنادر کشور گفت: بخش اعظم کالاهای رسوبی در گمرکات هنوز وجود دارد و فرایند گمرکی آزادسازی آن‌ها آغاز نشده و کالا رسوب کرده است، برای اصلاح این فرایند در کمیسیون اقتصادی دولت نشست جامعی برگزار شد. ما پیشنهادی دادیم که این میزان رسوب یا شکل‌گیری رسوب کالا کاهش یابد و این مسأله را نداشته باشیم و برای این موضوع باید آیین‌نامه‌ای تصویب کنیم که اقدامات آن انجام خواهد گرفت.

وزیر اقتصاد ادامه داد: چارچوب این پیشنهاد مورد تایید رییس جمهور قرار گرفت امیدوارم با نهایی شدن شیوه نامه شاهد کاهش شدید میزان ایجاد و شکل گیری اولیه این مساله باشیم.

خاندوزی درباره ابلاغ بسته ۱۰ گانه بورس گفت: پیام مهم این بسته در اواخر سال گذشته از سوی معاون اول ابلاغ شد این نکته بود که از بخش های مختلف دولت درگیر بورس کشور عزم بر این است که با مراعات دستورالعمل ها بتوانیم بیشترین اطمینان خاطر را برای فعالان بازار سرمایه فراهم کنیم.

وی ادامه داد: رییس جمهور تاکید دارد که همه دستگاه‌ها به مصوبات پیشین پایبندی داشته و از بازار سرمایه حمایت کنند.

به گزارش ایرنا، وزیر اقتصاد درباره برگزاری نشستی برای تعیین افزایش حقوق بازنشستگان گفت: این جلسه برگزار شده است و سرپرست وزارت کار،تعاون و رفاه اجتماعی در این باره سخن خواهند گفت.

کد خبر 456761

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • نان امسال گران نمی‌شود

  نان امسال گران نمی‌شود

  وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه مردم با تمام کارت‌های بانکی امکان خرید نان یارانه‌دار را دارند، از عدم گران شدن نان در سالجاری خبر داد.

 • پراید ۶ هزار دلاری در شان مردم ایران نیست

  پراید ۶ هزار دلاری در شان مردم ایران نیست

  نماینده سیرجان در حاشیه جلسه نمایندگان با «رئیسی» و میرکاظمی از کیفیت پایین و قیمت بالای خودروهای ایرانی انتقاد کرد.

 • جنجال خودرو و بورس به پایان رسید/ سایپا هم به میدان آمد

  جنجال خودرو و بورس به پایان رسید/ سایپا هم به میدان آمد

  به نظر می رسد ماجرای پرچالش عرضه خودرو در بورس به فصل آخر خود نزدیک است، به طوری که علاوه بر عرضه ۶۰۰ دستگاه خودرو فیدلیتی و دیگنیتی در تاریخ ۲۶ مرداد ماه، گروه خودروسازی سایپا نیز برای عرضه در همان هفته (هفته چهارم مردادماه) اعلام آمادگی کرده است.

 • خبر خوب برای بازنشستگان تأمین اجتماعی

  خبر خوب برای بازنشستگان تأمین اجتماعی

  نماینده مردم البرز گفت: یکی از مطالبات جدی مجلس از سازمان تامین اجتماعی تعیین تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان به میزان ۳۸ درصد از حقوق آنها است که ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده و توسط مجلس متوقف شده است. دغدغه و نگرانی بازنشستگان نیز همین موضوع است.

 • حواشی ثبت‌سفارش در گمرک خیس!

  حواشی ثبت‌سفارش در گمرک خیس!

  در جریان آبگرفتگی گمرک زاهدان و خسارت به محموله‌های برنج، بحث برنج‌های بدون ثبت‌سفارش مطرح شد؛ آنهم در شرایطی که محموله‌های موجود در این گمرک از مرز زمینی وارد و تخلیه شده‌اند، یعنی مرزهایی که ورود کالا بدون ثبت سفارش از آنها ممنوع است.

 • پیوند وام ازدواج با نقدینگی؟

  پیوند وام ازدواج با نقدینگی؟

  در بهار ۱۴۰۱ در حدود ۲۶ هزار و ۵۰۰ میلیاردتومان وام ازدواج به متقاضیان پرداخت شده است. بررسی ها نشان می دهد ضمن کاهش ۲۵ درصدی تعداد متقاضیان نسبت به متوسط ۱۴ ساله در کشور، حجم این مقدار وام حداقل سهمی ۲۰ درصدی را در رشد شبه پول کشور داشته است. برخی کارشناسان افزایش این سهم را در کشور از جهات تورمی آسیب زا می دانند.

 • آخرین اخبار از خسارات سیل اخیر در کشور

  آخرین اخبار از خسارات سیل اخیر در کشور

  سیل اخیر در کشور خساراتی به جای گذاشت؛ آخرین خبر از سیل کشور و همچنین اخبار و هشدارهای بارندگی را در این گزارش بخوانید.

 • ۳ پیشنهاد وزیر اقتصاد به محسن رضایی

  ۳ پیشنهاد وزیر اقتصاد به محسن رضایی

  وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه‌ای به معاون اقتصادی رییس جمهور سه پیشنها برای اجرای موثر قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان ارائه و خواهان تصویب آن در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا شد.

 • بدعت گذاری غیرقانونی در تعیین ضریب افزایش حقوق بازنشستگان

  بدعت گذاری غیرقانونی در تعیین ضریب افزایش حقوق بازنشستگان

  یک مقام سابق وزارت کار گفت: فرآیند افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح حقوقی، وارد فاز بدعت‌گذاری جدیدی و خلاف رویه‌های قبل و غیرقانونی شده است.

 • اسقاط فرسوده ها چگونه باعث کاهش مصرف سوخت می شود؟

  اسقاط فرسوده ها چگونه باعث کاهش مصرف سوخت می شود؟

  اسقاط هر خودروی فرسوده در شرایط فعلی سبب کاهش مصرف ۲۰۰۰ لیتر بنزین در سال می‌شود. ارزش صادراتی این میزان بنزین بیش از ۱۸۰۰ دلار معادل با ۵۴ میلیون تومان است.

 • عرضه بدون شناسه لوازم یدکی و قطعات خودرو از ۱۵ مرداد ممنوع

  عرضه بدون شناسه لوازم یدکی و قطعات خودرو از ۱۵ مرداد ممنوع

  دبیر کل اتاق اصناف ایران گفت: در بخش لوازم یدکی و قطعات خودرو نیز به دلیل اینکه ارتباط مستقیمی با جان انسان‌ها دارد، بایستی شرایطی مهیا شود که قطعات با استاندارهای بین‌المللی و کیفیت بالا تولید شود.

 • رونمایی از سامانه ستاره

  با حضور مسئولان در سازمان بورس انجام شد؛

  رونمایی از سامانه ستاره

  مراسم رونمایی از سامانه وثیقه‌گذاری الکترونیک امروز با حضور مسئولان رده بالای اقتصادی و قضایی به منظور تسهیل و سرعت بخشی در اعطای تسهیلات به متقاضیان برگزار شد.

 • جزئیات واگذاری هفت تپه به شرکت توسعه نیشکر

  جزئیات واگذاری هفت تپه به شرکت توسعه نیشکر

  در نشست وزیر اقتصاد و سازمان خصوصی‌سازی و نمایندگان مقرر شد واگذاری هفت تپه به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی به صورت پیمان مدیریت در اختیار شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی قرار گیرد.

 • خبرهای خوش مالیاتی وزیر اقتصاد

  خبرهای خوش مالیاتی وزیر اقتصاد

  وزیر اقتصاد و دارایی با تاکید بر اینکه مسئله تورم و کنترل قیمت ها در بازار در صدر و اولویت هدف گذاری های وزارت اقتصاد قرار گرفته است، گفت: این اولویت در ستاد اقتصادی دولت در کنار اهدافی مانند رونق تولید، کمک به تولید و ... نیازمند توجه ویژه ای است و بنا داریم از همه اهرم ها و ابزارهای لازم در سیاست پولی، مالی و بودجه ای و سایر ابزارها برای کنترل این مسئله حیاتی و کلیدی استفاده کنیم.

 • حقوق بازنشستگان چه تغییری می‌کند؟

  حقوق بازنشستگان چه تغییری می‌کند؟

  ​​​​​​به دلایلی که هنوز معلوم نیست دولت از ابلاغ مصوبه جدید افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خودداری می‌کند. با این حال نقل قول‌ها از افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما هیچ کدام از این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مرداد نیست.

 • خودروهای جدید در انبارهای جهان ماندگار می‌شوند؟

  خودروهای جدید در انبارهای جهان ماندگار می‌شوند؟

  خودروسازان از تقاضای کمتر در اروپا و آمریکای شمالی خبر می‌دهند، در حالی که تحلیلگران اظهار کردند که شواهد فزاینده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد مصرف‌کنندگان از قیمت‌های بالاتر اجتناب می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 1
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محسن IR ۱۴:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  0 0
  شما سکوت کن، بورس راه خودشو میره