• چالش خروج نقدینگی از بورس با رشد بازارهای آلترناتیو

  چالش خروج نقدینگی از بورس با رشد بازارهای آلترناتیو

  عضو شورای عالی بورس با بیان اینکه با عملیات بازار باز در ایران دخالت‌های شبکه بانکی کانالیزه می‌شود بنابراین این بازار تفاوت معناداری با تعاریف جهانی دارد، گفت: از آنجایی که نقدینگی در حال تولید است و هیچ بازار آلترناتیوی هم وجود ندارد که سرمایه‌گذاران پول خود را به آن بازار هدایت کنند، بنابراین همچنان بازار سرمایه جذاب است.

تیتر سه سرویس

 • چه صنایعی در سال ۹۹ پیشرو هستند؟

  چه صنایعی در سال ۹۹ پیشرو هستند؟

  در خصوص صنایع پیشرو در سال ۹۹ ابتدای باید منتظر بمانیم تا بحران کرونا فروکش کند تا ببینیم قیمت‌های جهانی و  و تجارت بین المللی از این اتفاق چه تاثیری می‌گیرند.

 • ۴ عامل موثر بر بورس در نیمه نخست سال

  ۴ عامل موثر بر بورس در نیمه نخست سال

  چالش بین عربستان و روسیه است که باید دید به توافق می‌رسند یا خیر. اگر به توافق برسند قیمت نفت با افزایش روبرو خواهد شد در غیر این صورت منجر به کاهش قیمت نفت می‌شود. اگر قیمت نفت کاهش پیدا کند به دلیل مناسب نبودن ذخایر ارزی در کشور می‌تواند باعث افزایش قیمت دلار شود و تا حدودی اثر منفی کاهش قیمت نفت بر برخی صنایع را جبران کند.

 • پیش‌بینی صنعت پتروشیمی در سال ۹۹

  پیش‌بینی صنعت پتروشیمی در سال ۹۹

  درآمدهای ارزی شرکت‌ها با  کاهش قیمت‌های جهانی کمتر می‌شود، ولی باتوجه به افزایش نرخ برابری ارز در سامانه نیما تا حد زیادی کاهش درآمد ارزی با افزایش نرخ برابری پوشش داده خواهد شد.

 • تاثیر افزایش نرخ دلار بر بازار سرمایه در سال ۹۹

  تاثیر افزایش نرخ دلار بر بازار سرمایه در سال ۹۹

  بازار سرمایه در سال جدید شاید به سرعت سال ۹۸ با رشد همراه نباشد اما پیش‌بینی‌ها صعودی بودن بازار را نوید می‌دهند.

 • وضعیت نامناسب بازارهای جهان

  وضعیت نامناسب بازارهای جهان

  هر چند تمام کشورها امکانات خود را علیه کرونا بسیج کرده‌اند؛ اما ویروسی که صدراعظم آلمان آن را بزرگ ترین بحران پس از جنگ جهانی دوم خوانده، کماکان باعث وحشت بازارهای مالی است.

 • شاخص در اوج با سال 98 خداحافظی کرد

  بورس در هفته آخر

  شاخص در اوج با سال 98 خداحافظی کرد

  بازار سرمایه هفته‌ای پر نوسان را پشت سر گذاشت و شاخص کل این بازار دائما بین صعودی و نزولی بودن در حرکت بود؛ به طوری که یک روز از کانال ۵۰۰ هزار واحد خارج و روز بعد دوباره به کانال ۵۰۰ هزار واحد وارد شد.

 • افزایش ۳۳ هزار میلیارد ریالی ارزش پرتفوی «تیپیکو»

  عملکرد ماه گذشته شرکت نشان داد:

  افزایش ۳۳ هزار میلیارد ریالی ارزش پرتفوی «تیپیکو»

  ارزش بازار پرتفوی بورسی شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین طی فعالیت یک ماهه منتهی به ۳۰ بهمن ماه امسال با احتساب ارزش بازار شرکت کلر پارس که در 16 بهمن ماه عرضه اولیه شد، حدود ۳۳ هزار و ۷۲۷ میلیارد ریال افزایش یافت و به رقم ۱۴۶ هزار و ۶۳۷ میلیارد ریال رسید.

 • خوش‌بینی به آینده

  تحلیل طلا در بازارهای جهانی

  خوش‌بینی به آینده

  در هفته‌ای که گذشت، اگرچه روند قیمتی طلا در بازارهای جهانی با نوساناتی هیجانی همراه بود، ولی به طور کلی روندی کاملاً صعودی داشت. لازم به ذکر است قیمت طلا در هفته گذشته از میانگین 1580.550 دلار به ازاء هر اونس در تاریخ 17 ماه فوریه سال 2020 میلادی، به میانگین قیمت 1638.500 دلار به ازاء هر اونس در تاریخ 21 ماه فوریه سال میلادی جاری، رسید که بیشترین میزان قیمتی این فلز ارزشمند در 7 سال اخیر است.

 • روند صعودی قیمت مس در بلندمدت

  تحلیل مس در بازارهای جهانی

  روند صعودی قیمت مس در بلندمدت

  بهای فلز مس در هفته قبل در بازارهای جهانی با نوساناتی همراه بود، ولی به طور کلی در هفته گذشته روندی نزولی داشت. به نحوی که قیمت این فلز بنیادین از قیمت 5800 دلار به ازاء هر تن در تاریخ  17 ماه فوریه سال 2020 میلادی، به قیمت 5701 دلار به ازاء هر تن در تاریخ 21 ماه فوریه سال میلادی جاری، معامله گردید.

 • تفکرات تصمیم‌گیر و رشد اقتصادی

  کارشناس وتحلیل گر اقتصادی مطرح کرد؛

  تفکرات تصمیم‌گیر و رشد اقتصادی

  انتخابات و روندهای اقتصادی نه فقط در ایران بلکه در تمام دنیا بر روی هم تاثیر دارد. اینکه چه تفکری در انتخابات پیروز است و سکان سیاست‌گذاری را در دست می‌گیرد، شیوه‌های اقتصادی را تغییر می‌دهد. 

 • هفته نامه بورس بررسی می کند؛

  رشد عجیب قیمت سهام بورس‌ها

  بازار سرمایه سال جاری با رشد قابل توجهی همراه بود و این جذابیت باعث شده بود تا عامه مردم اشتیاق پیدا کرده و برای سرمایه‌گذاری و ورود به این بازار صف‌های طولانی در کارگزاری‌ها برای دریافت کد بورسی تشکیل دهند.

 • جهش ۵۸۷ درصدی درآمد «شغدیر» در ماه گذشته

  بررسی عملکرد شرکت در یک دوره نمایان می‌ساز؛

  جهش ۵۸۷ درصدی درآمد «شغدیر» در ماه گذشته

  شرکت پتروشیمی غدیر که به تازگی گزارش فعالیت یک ماهه منتهی به ۳۰ دی ماه امسال را روی سامانه کدال منتشر کرده است، از شناسایی درآمد فروش به مبلغ یک هزار و ۶۲۷ میلیارد ریال در این دوره عملکرد خبر داده است. در این شرایط، بررسی روند درآمد فروش این مجموعه تولیدکننده pvc در دی ماه امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد خیره‌کننده درآمد فروش آن به میزان ۵۸۷ درصد را نمایان می‌سازد.