تیتر سه سرویس

 • اصلاح شاخص بورس دور از انتظار نبود

  کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

  اصلاح شاخص بورس دور از انتظار نبود

  یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه اصلاح شاخص بورس به طور کوتاه مدت، جزو ذات بازار است، گفت: شاخص بورس بعد از عبور از مرز ۴۰۰ هزار واحد به لحاظ تکنیکالی وارد نقطه مقاومت شد، به همین دلیل اصلاح شاخص بورس دور از انتظار نبود.

 • حرکت منطقی بازار سرمایه

  حرکت منطقی بازار سرمایه

  کارشناس بازار سرمایه گفت: رقابت در بورس به شدت جذاب است و سهام شرکت هایی ارزنده تر هستند که در ارائه صورت‌های مالی دقیق پیشتاز باشد.

 • حمایت حقوقی ها از سهام تا بازگشت تعادل

  مدیرعامل بورس تهران خبر داد؛

  حمایت حقوقی ها از سهام تا بازگشت تعادل

  مدیرعامل بورس تهران با اعلام معاملات حدود ۴ هزار میلیارد تومانی روز نخست معاملات سهام در این هفته گفت: حمایت همه جانبه حقوقی ها و صندوق ها از بازار سرمایه در روزهای آینده و تا زمان اطمینان از بازگشت تعادل ادامه خواهد یافت.

 • وضعیت عملکردی شرکت‌ها وخیم‌تر می‌شود

  رونق افزایش ثروت از محل تورم

  وضعیت عملکردی شرکت‌ها وخیم‌تر می‌شود

  در استانداردهای حسابداری US.GAAP (که از استانداردهای مرجع در علم حسابداری بشمار می‌رود) تجدید ارزیابی دارایی‌ها مجاز نیست و دارایی‌های ثابت مشهود به بهای تمام شده تاریخی پس از کسر استهلاک و زیان کاهش ارزش گزارش می‌شوند. به عبارتی فقط زیان کاهش ارزش شناسایی می‌شود.

 • مردم عاقلانه تصمیم بگیرند

  مردم عاقلانه تصمیم بگیرند

  همان طور که میدانیم سرمایه چیز ترسویی است و در این چند روز ممکن است به دلیل هیجان و شرایط نگران کننده و مبهم پا به فرار بگذارد و همه می‌پرسند:« چه خواهد شد؟» بسیاری از مردم به سراغ بازار طلا و ارز می‌روند و این دقیقاً طبیعت بازار ما است که بیشتر بر اساس جو روانی است تا شاخص‌های اقتصادی!

 • احتمال افزایش ارزش دلار

  احتمال افزایش ارزش دلار

  بازار ارز یکی از پیچیده‌ترین بازارها در ایران به شمار می‌رود که شدت متغیرهای غیر اقتصادی در آن بسیار بالاست به معنای ساده‌تر بازار ارز به دلیل حساسیت‌های زیاد آن تحت نظارت دائمی و سنگین بانک‌مرکزی است. از این‌رو صرف متغیرهای اقتصادی تعیین‌کننده جریان این بازار نیست. رفتار گذشته بازار ارز نشان از این دارد که عموما بازار ارز تحت فشار تغییرات اساسی نظیر رشد تورم، افزایش نقدینگی،کاهش صادرات و برهم خوردن‌ تراز ارزی کشور در مواردی نظیر تاثیر بروز تحریم‌ها در مقطعی کوتاه از کنترل خارج شده و با جهش شدید رشد کرده است.

 • امکان بحران ارزی در فاصله‌ زمانی نه‌چندان دور

  امکان بحران ارزی در فاصله‌ زمانی نه‌چندان دور

  اقتصاد کشورمان اخیرا بحران بزرگ ارزی را پشت سر گذاشته است. طی این بحران ارزی، قیمت دلار و البته سایر ارزهای جهان‌ از اواخر سال 96 تا اوایل سال 98 چیزی بیش از 200 درصد رشد کرد. اگرچه بازار دلار در شش ماه نخست سال جاری کم‌وبیش روزهای کم‌نوسانی را پشت سرگذاشت، اما در نیمه‌ دوم سال جاری و علی‌الخصوص در دو ماه اخیر قیمت دلار جنبش‌های رو به بالایی را ثبت کرد.

 • کسری بودجه؛ عاملی تاثیرگذار بر قیمت مسکن

  کسری بودجه؛ عاملی تاثیرگذار بر قیمت مسکن

  در ماه‌های اخیر بعد از این که مسکن در شهرهای بزرگ از لحاظ قیمتی به اوج خود رسیده بود، به نظر می‌رسید دیگر در سمت تقاضا، توان و ظرفیتی برای افزایش قیمت‌ها وجود ندارد. بنابراین پیش‌بینی می‌شود اگر شرایط کلان اقتصاد ی دچار نوسانات نشود و از طرفی تولید و عرضه مسکن افزایش داشته باشد، افزایش قیمت جدی در این بازار مسکن وجود نخواهد داشت.

 • بسترهایی برای رشد نرخ ارز

  رقبای بازار سهام به میدان می‌آیند؟ (2)

  بسترهایی برای رشد نرخ ارز

  حملات سفته‌بازانه می‌تواند نوسانات قابل ملاحظه‌ای را در بازار ارز طی ماه‌های آتی ایجاد کند

 • حال وآینده بازار مسکن، همچنان در رکود

  رقبای بازار سهام به میدان می‌آیند؟ (1)

  حال وآینده بازار مسکن، همچنان در رکود

  حملات سفته‌بازانه می‌تواند نوسانات قابل ملاحظه‌ای را در بازار ارز طی ماه‌های آتی ایجاد کند

 • فراهم شدن کوچ نقدینگی از بازار سهام

  رونق بازار سهام در سال 99 - (8)

  فراهم شدن کوچ نقدینگی از بازار سهام

  کسری بودجه، محرکی برای نرخ ارزاست که به سود بازارسرمایه خواهد بود

 • افزوده نشدن ریسک جدید به بازار

  رونق بازار سهام در سال 99 - (7)

  افزوده نشدن ریسک جدید به بازار

  کسری بودجه، محرکی برای نرخ ارزاست که به سود بازارسرمایه خواهد بود