چند میلیون سهامدار عدالت، شماره شبا ندادند

معاون فناوری اطلاعات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: تاکنون از قریب به یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از سهامداران سهام عدالت، اطلاعات معتبر به ویژه شماره شبای معتبر نداریم تا بتوانیم سودی برایشان واریز کنیم.

به گزارش صدای بورس، معاون فناوری اطلاعات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت این شرکت در انتهای سال ۹۹ و انتهای سال ۱۴۰۰ سود عملکرد مربوط به سال‌های ۹۸ و ۹۹ شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت را برای دارندگان این سهام واریز کرده است.

به گفته حسنلو نزدیک به دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از این افراد در قید حیات هستند، ولی شماره شبای معتبر از آن‌ها وجود نداشته که بتوان سود را برای آنان واریز کرد. طی یک مرحله واریزی که در خرداد امسال انجام شد حدود ۲۰۰ هزار نفر از این افراد شناساسی و واریز برای آن صورت گرفت و هم اکنون قریب به یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از سهامداران عدالت هستند که تاکنون اطلاعات معتبری از آنها نداریم.

حسنلو می‌گوید سهامداران می‌توانند در سامانه جامع اطلاعات مشتریان سجام ثبت نام و بعد از آن احراز هویت کنند تا پس از راستی آزمایی اطلاعات، امکان واریز سود فراهم شود. مبلغ سود سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی مربوط به عملکرد سال سال ۹۸ حدود ۱۹۰ هزار تومان و برای عملکرد سال ۹۹ حدود ۵۸۲ هزار تومان است. مهم‌ترین دلایلی که شرکت سپرده‌گذاری نتوانسته این سودها را به حساب سهامداران واریز کند، بسته بودن حساب افراد، حساب مشترک و بلند مدت مدت بودن حسا ب آن‌ها بوده است.


بیشتر بخوانید: کدام جاماندگان سهام عدالت می‌گیرند؟


به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان - پیش از این گفته شده بود سود سهام عدالت برای جاماندگان که فرآیند اصلاح اطلاعات خود را انجام داده اند تا پایان تیر واریز خواهد شد.

کد خبر 455779

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • ثبت نام در سجام را جدی بگیرید

  ثبت نام در سجام را جدی بگیرید

  معاون حقوقی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: بهره‌مندی سهامداران و فعالین بازار سرمایه از عمده خدمات قابل ارائه در این بازار، منوط به ثبت نام در سامانه سجام است.

 • چه کسانی هنوز سود سهام عدالت نگرفتند؟

  چه کسانی هنوز سود سهام عدالت نگرفتند؟

  از میان مشمولان سهام عدالت حدود دو میلیون نفر هستند که هنوز شماره شبای خود برای دریافت سود سهام عدالت سال‌های گذشته را ثبت نکرده‌اند و طبق آخرین اخبار اگر این افراد می خواهند سودهای رسوب شده را دریافت کنند فقط تا پایان روز جمعه برای ثبت اطلاعات خود فرصت دارند.

 • چند روز برای اعلام شماره شبای سود سهام عدالت وقت داریم؟

  چند روز برای اعلام شماره شبای سود سهام عدالت وقت داریم؟

  معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: سهامداران سهام عدالت روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه فرصت دارند، شماره حساب خود را از طریق سامانه سجام اعلام کنند تا سود برای آن‌ها واریز شود.

 • چطور اطلاعات سهام عدالت سرقت می شوند؟

  چطور اطلاعات سهام عدالت سرقت می شوند؟

  مدیر امنیت اطلاعات سپرده گذاری مرکزی گفت: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی برای واریز سود سهام عدالت پیامکی ارسال نمی‌کند.

 • خبرهای جدید در مورد سود سهام عدالت

  خبرهای جدید در مورد سود سهام عدالت

  نحوه دریافت سود سهام عدالت سال 99 و نیز ثبت نام جاماندگان شاید برای برخی جذاب باشد که در این گزارش توضیح داده می شود.

 • دریافت کنندگان سود سهام عدالت مشخص شدند

  دریافت کنندگان سود سهام عدالت مشخص شدند

  معاون شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: سود سهام عدالت سهامدارانی که قبلاً دریافت نکرده و شماره حساب جدید در سجام اعلام کرده‌اند، از روز شنبه واریز می‌شود.

 • رمز و راز سهام عدالت برای جاماندگان

  رمز و راز سهام عدالت برای جاماندگان

  افراد با راه‌اندازی سایت‌های جعلی، اقدام به فیشینگ می‌کنند و اشخاص را به سایت مشابه هدایت و به هر شکلی مجاب می‌کنند که اطلاعات بانکی خود را ارائه دهند در صورت مواجهه با چنین مواردی با سامانه ۱۵۶۹ تماس بگیرند.

 • چگونه به ضمانت سهام عدالت وام بگیریم؟

  چگونه به ضمانت سهام عدالت وام بگیریم؟

  مدیر پروژه کارت‌های اعتباری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار درخواست توثیق سهام عدالت ثبت شده است.

 • ارزش سبد سهام عدالت مختصر تکان مثبتی خورد + جدول

  ارزش سبد سهام عدالت مختصر تکان مثبتی خورد + جدول

  ارزش سبد سهام عدالت در هفته ای که گذشت

 • واریز سومین مرحله سود سهام عدالت

  واریز سومین مرحله سود سهام عدالت

  مدیر فنی شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت:بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از سهامداران عدالت وجود دارند که سپرده گذاری برای واریز سود شماره شبای معتبر از آن‌ها ندارد.

 • وضعیت سبد سهام عدالت در ۲۲ تیر

  وضعیت سبد سهام عدالت در ۲۲ تیر

  وضعیت شرکت‌های بورسی سهام عدالت و نوسان قیمت هر سهم در این گزارش قابل مشاهده است.

 • برای یارانه 300 هزار تومانی ثبت نام کنید

  برای یارانه 300 هزار تومانی ثبت نام کنید

  سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تکمیل اطلاعات افرادی که مشمول دریافت یارانه ۳۰۰ -۴۰۰ هزار تومانی هستند خبر داد و گفت: امکان ثبت نام همچنان وجود دارد.

 • سهام عدالت پایین کشید

  سهام عدالت پایین کشید

  وضعیت شرکت‌های بورسی سهام عدالت و نوسان قیمت هر سهم در این گزارش قابل مشاهده است.

 • چه زمانی سهام عدالت به جاماندگان اعطا می‌شود؟

  چه زمانی سهام عدالت به جاماندگان اعطا می‌شود؟

  به گفته سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس چون موضوع زمان اعطای سهام عدالت به جاماندگان در لایحه بودجه مشخص شده است باید تا پایان سال وضعیت این افراد مشخص شود.

 • پشت‌پرده لابی گری های اوبر

  پشت‌پرده لابی گری های اوبر

   افشای کم‌سابقه مجموعه‌ای از اسناد محرمانه، حالا اوبر را با بحرانی جدی روبه‌رو کرده است. نقض قانون، فریب پلیس، استثمار رانندگان و لابی‌گری با چهره‌های سرشناس سیاسی، رسانه‌ای، اولیگارش‌ها و میلیاردرها از جمله مهم‌ترین اتهامات اوبر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =