تشریح‌ آخرین وضعیت ۳۰ کانتینر رها شده در بندر بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر آخرین وضعیت ۳۰ کانتینر رها شده در بندر بوشهر را تشریح کرد و گفت: با صدور حکم از سوی دادستانی نسبت به فک پلمب کانتینرها اقدام شد و با صدور حکم از سوی قاضی اصل ۴۹، نسبت به خروج کالاها از بندر و فروش آن از سوی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) مبادرت می‌شود.

به گزارش صدای بورس، محمد شکیبی‌نسب درباره آخرین وضعیت تعیین تکلیف ۳۰ کانتینر رها شده در بندر بوشهر، اظهار داشت: از سال ۱۳۸۲ فعالیت کانتینری در بندر بوشهر آغاز شد و تا سال ۱۳۸۹ فعالیت‌ها به صورت دستی ثبت می‌شد و از سال ۸۹ به بعد شاهد ایجاد سامانه‌های الکترونیکی و مکانیزه بودیم و فرایند ثبت داده‌ها تغییر کرد.

وی ادامه داد: از سال ۸۲ تاکنون، ۲ میلیون و ۱۱۰ هزار کانتینر در بندر بوشهر تخلیه‌وبارگیری شده است و از اسفند ۱۴۰۰ شمارش تک تک کانتینرها و تطبیق آن‌ها با سامانه‌ کانتینری آغاز شد و تا نیمه دوم اردیبهشت به طول انجامید و مشخص شد اطلاعات ۳۰ کانتینر در سامانه وجود ندارد در حالی که کانتینرها در بندر موجود است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر با اشاره به اینکه این اتفاق ممکن است به دلیل خطای انسانی یا از دست رفتن اطلاعات ناشی از حمله سایبری صورت گرفته در سال ۹۹ باشد، عنوان کرد: در عین مکاتبه با شرکت‌های کشتیرانی در خصوص دریافت اسناد مرتبط و تعیین صاحب کالای ۳۰ کانتینر مربوطه، اما متاسفانه اطلاعات خاصی در این زمینه به دست نیامد و صاحب یا صاحبان کالا مشخص نشدند.

شکیبی‌نسب با اشاره به اینکه گزارش مربوط به ۳۰ کانتینر رها شده به نهادهای نظارتی و بازرسی ارائه شده است، اظهار داشت: با دستور معاون دادستان نسبت به فک پلمب کانتینرها اقدام و شمارش محتوای کانتینرها آغاز شده است.

به گزارش ایلنا، وی با بیان اینکه فهرست کانتینرها در اختیار معاون دادستان قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: اقدامات مربوطه از سوی دادستانی دنبال می‌شود و با صدور حکم از سوی قاضی اصل ۴۹ نسبت به خروج محتوای کانتینرها و فروش کالاهای مربوطه از سوی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)، اقدام خواهد شد.

کد خبر 457320

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • لوکس‌ها از ارزش افتادند!

  لوکس‌ها از ارزش افتادند!

  طبق اعلام مدیرعامل سازمان اموال تملیکی، طی بازدید اخیر رئیس قوه قضائیه از بندر بوشهر، دستور تعیین‌ تکلیف فوری خودروهای دپو شده صادر شده است و احتمالا به زودی وضعیت آنها مشخص خواهد شد؛ این خودروها بنا به شرایطی که دارند ممکن است به ضبط دولت درآمده و یا ترخیص و به صاحبان کالا تحویل داده شود.

 • جزئیات تازه در خصوص ماجرای ۳۰ کانتینر مخفی در گمرک بوشهر

  جزئیات تازه در خصوص ماجرای ۳۰ کانتینر مخفی در گمرک بوشهر

  پیگیریهای میدانی نشان میدهد، در ماجرای ۳۰ کانتینر بلاتکلیف در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر که در سفر رئیس قوه قضائیه به استان بوشهر رسانه ای شد جزئیات تازه ای مطرح شده که حائز اهمیت است.

 • انانیموس سایت های دولتی را هک کرده است؟

  انانیموس سایت های دولتی را هک کرده است؟

  طی روزهای گذشته یک گروه هکری مدعی شده است که چندین سایت دولتی ایران را هک کرده و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کرده‌ است اما برخی کارشناسان حوزه امنیت سایبری معتقدندهکی انجام نشده و این موضوع بیشتر جنبه روانی داشته است.

 • ابلاغ مرحله جدید گواهی سپرده کالایی

  ابلاغ مرحله جدید گواهی سپرده کالایی

  ابلاغیه معاف بودن از مالیات سبب می‌شود گواهی سپرده بیشتری در بورس کالا از لحاظ تنوع محصول شکل گیرد و زمانی که گواهی مختلف در بازار وجود داشته باشند از نظر قابلیت سرمایه گذاری و تنوع به سود سهامداران خواهد بود.

 • هشدار وزیر نیرو درباره افزایش بی رویه مصرف برق

  هشدار وزیر نیرو درباره افزایش بی رویه مصرف برق

  وزیر نیرو درباره افزایش بی رویه مصرف برق در روزهای آینده و فشار مضاعف بر نیروگاه ها هشدار داد.

 • خبر خوش کشتیرانی برای ملوانان

  خبر خوش کشتیرانی برای ملوانان

  کشتیرانی به زودی طرحی را برای تبدیل وضعیت آن دسته از ملوانانی که با شرکت‌های خارجی از گروه کشتیرانی طرف قرارداد هستند اجرایی می کند تا طبق شاخص‌های کارآمدی، آموزش و سابقه تبدیل وضعیت شوند.

 • فرصت جام‌جهانی را از دست دادیم

  فرصت جام‌جهانی را از دست دادیم

  رییس کمیسیون حمل‌ونقل و لجستیک اتاق بازرگانی اظهار داشت: درباره قطر موضوع تنها از دست دادن فرصت‌ها نیست و تحریم‌ها باعث شدند که قطر به شناورهای ایران اجازه تردد در بنادر خود را ندهد و تجارت بندری سنتی با قطر هم به مشکل خورد به طوری که تا سال گذشته شناورهای باری ایران از ۴ بندرگاه قطر تنها اجازه تردد به یک بندرگاه را آن هم با شرایط سختگیرانه داشتند.

 • احتمال کاهش تعرفه حقوق گمرکی ماشین آلات

  احتمال کاهش تعرفه حقوق گمرکی ماشین آلات

  معاون صنایع عمومی وزارت صمت اعلام کرد که تعرفه واردات ماشین‌آلات صنعتی و معدنی هفته آینده در مجلس شورای اسلامی تعیین تکلیف می‌شود و احتمالا تعرفه حقوق گمرکی این کالاها به یک درصد کاهش می‌یابد.

 • وعده خوش خاندوزی درباره کاهش قیمت ها | گرانی کم می شود؟

  وعده خوش خاندوزی درباره کاهش قیمت ها | گرانی کم می شود؟

  وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه الزام ثبت سفارش برای ساماندهی واردات و جلوگیری از رسوب کالاها، اصلاح اساسی در حوزه تجارت است درباره کاهش میزان تورم و وضعیت قیمت‌ها گفت: شرایط جامعه به لحاظ بی‌ثباتی قیمت‌ها و گرانی‌ها در ماه‌های آینده قطعا بهتر می‌شود.

 • پیشتازی تهرانی‌ها در ثبت نام سجام

  پیشتازی تهرانی‌ها در ثبت نام سجام

  در تیرماه سال جاری بیش از ۲۳۰ هزار نفر در سامانه سجام ثبت‌نام کردند که تهرانی‌ها با بیش از ۴۸ هزار ثبت‌نام، در صدر این لیست قرار گرفته‌اند.

 • تورم در استان‌های ‌ایران چقدر است؟

  تورم در استان‌های ‌ایران چقدر است؟

  طبق آمار، در تیرماه سال جاری کهگیلویه و بویراحمد از بیشترین تورم سالانه با نرخ ۴۷.۶ درصد بین استان‌های کشور برخوردار بود.

 • مجوز فعالیت سه سکوی کرادفاندینگ در فرابورس تمدید شد

  مجوز فعالیت سه سکوی کرادفاندینگ در فرابورس تمدید شد

  مدیر نهادهای مالی فرابورس ایران با اعلام این خبر که در چهارماهه اخیر، دو سکوی جدید با نام‌های «هم‌آشنا» و «تامین سرمایه امین»، موفق به دریافت مجوز فعالیت تامین مالی جمعی شدند، گفت: همچنین سه سکوی «کارن‌کراد»، «هم‌آفرین» و «دونگی» نیز که پیش از این در حال فعالیت کرادفاندینگ بودند، مجوز تمدید فعالیت خود را در این حوزه اخذ کردند.

 • جبران خسارت کشاورزان در مناطق سیل‌زده

  جبران خسارت کشاورزان در مناطق سیل‌زده

  وزیر جهاد کشاورزی دستور بسیج تمامی امکانات وزارت جهاد کشاورزی برای جبران خسارات کشاورزان و مدیریت بحران در مناطق سیل‌زده و آسیب دیده را صادر کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =