۲۰ میلیون نفری که هنوز سهام عدالت نگرفته‌اند چه کسانی هستند؟

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت با انتقاد از نحوه تخصیص سهام عدالت در کشور گفت: امروز دولت اعلام می‌کند که ۲۰ میلیون نفر از شش دهک پایین درآمدی جامعه سهام عدالت نگرفته اند، در حالی که مطابق قانون باید به آنها سهام عدالت تخصیص داده می‌شد.

به گزارش صدای بورس، اکبر حیدری در گفتگوی زنده تلفنی با برنامه فرامتن شبکه افق سیما گفت: در موضوع سهام عدالت اگر واقعاً همه از روز اول به ابلاغیه ۸ بندی مقام معظم رهبری و قانون اصل ۴۴ پایبند بودند نه پیچیده بود و نه غامض و حق مردم هم تاکنون احصاء و داده شده بود.

اکبر حیدری با بیان اینکه متاسفانه از روز اول به جای این که دهک‌های درآمدی مطابق قانون و ابلاغیه مشمولان دریافت سهام عدالت اعلام شوند، دهک‌های جمعیتی اعلام شد گفت: از همان ابتدا به جای این که اشخاص با اولویت روستانشینان و عشایر شناسایی شوند و بعد به سراغ جمعیت مولد جامعه مثل کارگران بیمه شده تأمین اجتماعی که در خط مقدم تولید قرار دارند برویم راحت‌ترین کارها یعنی شناسایی بین اقشاری مثل کارمندان بازنشسته دولت یا بازنشستگان لشکری و کشوری انجام شد.


  • بیشتر بخوانید:

ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت در خردادماه قطعی شد؟


وی تصریح کرد: روزی که به جای اراده برای واگذاری اقتصاد به مردم به دنبال اطاله وقت و عدم تخصیص سهام‌های قابل واگذاری بودیم باید شرایط امروز پیش‌بینی می‌شد.

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت با انتقاد از کم کاری دولت‌ها در واگذاری‌ها افزود: در کلیت مساله شرایط پیش آمده ناشی از قصور است نه تقصیر و عده‌ای که در بدنه شرکت‌های دولتی در طول سال‌های مختلف مناصبی را تصدی کردند در ایجاد این قصور، شاید عامدانه و در انحراف طرح از اهداف اصلی آن مؤثر بودند.

وی مشکل اصلی را در سال‌های گذشته در تخصیص سهام عدالت نبود مسئولیت پذیری در تنظیم قواعد و مقررات دانست و افزود: در این راستا در نامه ۲۶ خرداد ۹۹ مقام معظم رهبری به دولت در مسئولیت پذیری در تنظیم قواعد و مقررات تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حیدری گفت: قواعد و مقررات شناسایی، خوب تنظیم نشده بود به طوری که امروز دولت اعلام می‌کند که ۲۰ میلیون نفر از شش دهک پایین درآمدی جامعه سهام عدالت نگرفتند در حالی که مطابق قانون باید به آن‌ها سهام عدالت تخصیص داده می‌شد.

کد خبر 450839

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =