۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵
قیمت جهانی طلا در ۱۴ فروردین ۱۴۰۰

در پایان معاملات هفته گذشته قیمت هر اونس طلا با ۰.۰۳ درصد افت به ۱۷۲۸ دلار و ۸۷ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، در حالی که انتشار آمارهای قوی تر از حد انتظار از فعالیت های کارخانه ای چین تاثیری منفی بر جذابیت بازار طلا گذاشته و رشد سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا ادامه دارد، قیمت فلز زرد روز پنجشنبه اندکی کاهش داشت. بازارهای جهانی در روز جمعه تعطیل بوده است.

بیشتر بخوانید:

نرخ انواع ارز در ۱۴۰۰/۱/۱۴

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز پنجشنبه با ۰.۰۳ درصد افت به ۱۷۲۸ دلار و ۸۷ سنت رسید. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی روز پنجشنبه برای تحویل در ماه ژوئن نیز با ۰.۷۵ درصد رشد به ۱۷۲۸ دلار و ۴۰ سنت رسید.

در عین حال روز پنجشنبه شاخص ارزش دلار که در روز قبل از آن به بالاترین رقم ۵ ماه اخیر رسیده بود عقب نشینی کرد و این مسئله سبب شد تا افت قیمت طلا حداقلی باشد.

آمارهای رسمی نشان می دهد که فعالیت کارخانجات چین در ماه مارس بیش از حد انتظار رشد داشته، زیرا کارخانجاتی که به دلیل تعطیلات سال نوی چینی دست از فعالیت کشیده بودند، برای تامین تقاضای رو به افزایش داخلی و خارجی فعالیت خود را از سر گرفته اند.

عامل دیگری که در روزهای اخیر به رشد نسبی قیمت طلا کمک کرده آمارهایی بوده که نشان می دهد تعداد شهروندان آمریکایی متقاضی دریافت مقرری بیکاری طی هفته گذشته رشد غیرمنتظره ای داشته است.

اعلام یک طرح ۲ تریلیون دلاری بازسازی زیرساخت های آمریکا از سوی دولت بایدن نیز در تثبیت قیمت طلا موثر بوده است. هرچند رشد سوددهی اوراق قرضه دولت این کشور مانع از رشد قیمت فلز زرد شده است.

در بازارهای فیزیکی، واردات طلای هند در ماه مارس شاهد رشد بوده و به رقم بی سابقه ۱۶۰ تن رسیده است.

منبع: تسنیم

کد خبر 430874

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =