۱۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
قیمت طلای جهانی در ۱۴۰۰/۱/۱۱

امروز قیمت هر اونس طلا پاییین آمد و به ۱۶۷۷ دلار و ۶۱ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، در حالی که رشد سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا و تقویت دلار سبب شده تا اشتها برای خرید طلا کاهش یابد، قیمت فلز زرد روز چهارشنبه به پایین ترین رقم خود در طی بیش از ۳ هفته اخیر رسید و در مسیر ثبت بیشترین افت سه ماهه در طی بیش از ۴ سال گذشته قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

قیمت محصولات ایران خودرو در ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ +جدول

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا اوایل امروز به پایین ترین رقم از ۸ ماه مارس یعنی ۱۶۷۷ دلار و ۶۱ سنت رسید، اما بعدا تا حدودی ترمیم شد و با افزایش ۰.۱۴ درصدی به ۱۶۸۷ دلار و ۵۴ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه ژوئن با ۰.۱۱ درصد کاهش به ۱۶۸۴ دلار و ۱۰ سنت رسید. از ابتدای ماه جاری میلادی تاکنون قیمت طلا بیش از ۳ درصد در سه ماهه نخست سال حدود ۱۱.۴ درصد افت کرده است.

جفری هالی تحلیلگر موسسه اوآندا در این باره گفت: «امروز طلا آسیب پذیر به نظر می رسد و من دلیل عمده آن را تقویت ارزش دلار می دانم.»

وی افزود: «تقویت دلار شتاب گرفته و متاسفانه طلا پس از تثبیت نسبی در هفته های اخیر با خطر افت بیشتر مواجه است.»

به گفته هووی لی، تحلیلگر بانک او سی بی سی، از نظر منطقی این میزان از تحریک اقتصادی باید سبب افزایش نرخ تورم و بالا رفتن قیمت طلا شود، اما در عین حال، بالا رفتن سود اوراق قرضه مانع از تقویت طلا می شود.

شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای رقیب امروز به بالاترین رقم در طی حدود ۵ ماه گذشته رسید و در مسیر ثبت بهترین عملکرد ماهانه از نوامبر ۲۰۱۶ قرار گرفت.

میزان سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا در نزدیکی بالاترین رقم ۱۴ ماه اخیر که جلسه قبل به ثبت رسید در نوسان است و در مسیر ثبت چهارمین رشد ماهانه متوالی قرار گرفته است.

افزایش سوددهی اوراق قرضه سبب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا می گردد.

منبع: تسنیم

کد خبر 430805

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =