۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۹
قیمت جهانی طلا  ۹۹/۱۱/۰۴

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات جمعه با ۰.۷۷ درصد کاهش به ۱۸۵۵ دلار و ۶۱ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۷۷ درصد کاهش به ۱۸۵۵ دلار و ۶۱ سنت رسید. روز پنجشنبه قیمت طلا به بالاترین رقم در طی ۲ هفته گذشته رسیده بود. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل نیز با نیم درصد کاهش به ۱۸۵۹ دلار و ۹۰ سنت رسید.

در حالی که به راه افتادن موج فروش و تقویت دلار به بازار طلا لطمه زده، قیمت فلز زرد روز جمعه تا بیش از یک درصد افت داشت، اما امیدها به بسته محرک مالی جدید دولت آمریکا سبب شد تا قیمت طلا همچنان در مسیر ثبت اولین افزایش هفتگی طی ۳ هفته اخیر باقی بماند.

بر اساس این گزارش، تقویت ارزش دلار نیز بر قیمت طلا تاثیر گذاشته و میزان سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا در بالای یک درصد تثبیت شده است. در این هفته قیمت طلا شاهد حدود ۱.۵ درصد رشد بود.

فیلیپ استریبل تحلیلگر بازار طلا در موسسه لاین فیوچرز در شیکاگو گفت: «صرف نظر از نوع دارایی ها همه چیز از بازار بورس گرفته تا محصولات کشاورزی شاهد کاهش قیمت است و تاکید زیادی بر این مسئله وجود دارد که آیا بسته محرک مالی جدید می تواند به تصویب برسد و اینکه آیا توزیع واکسن می تواند موثر باشد یا خیر.»

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا یک بسته محرک مالی ۱.۹ تریلیون دلاری را به کنگره پیشنهاد داده، اما برخی جمهوری خواهان نسبت به رقم بالای این بسته ابراز نگرانی کرده اند.

منبع: تسنیم

کد خبر 427035

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =