سناریوی غم انگیز شاخص امروز هم تکرار شد

شاخص کل بورس تهران امروز با افت ۵ هزار و ۳۷۴ واحدی و با ۰.۴۱درصد کاهش در ارتفاع یک میلیون و ۳۰۱ هزار و ۲۴۹ واحدی قرار گرفت.

به گزارش صدای بورس، شاخص کل امروز در دقایق ابتدایی تحت تاثیر هیجان، با رشد حدود ۶ هزارواحدی شروع کرد اما این رشد دوامی نداشت و خیلی زود با افزایش عرضه در اکثر نمادهای تاثیرگذار، به محدوده دیروز خود بازگشت و عمده زمان معاملات را نیز در همین محدوده، با توجه به تاثیرگذاری نمادهای فارس و فولاد، دوام آورد. در نیم‌ساعت پایانی بازار که از اهمیت بالایی نیز برخوردار است شاهد افت شاخص کل بودیم تا در نهایت  شاخص کل با افت حدود ۵ هزار واحدی به کار خود پایان داد. چند روزیست که تقاضا دائما مغلوب فروشنده‌ها و برنده بازی طرف عرضه بوده است. لذا این سوال مطرح می‌شود : فرصت خروج یا حمایت؟ است.

شاخص کل بورس تهران امروز با افت ۵ هزار و ۳۷۴ واحدی و با ۰.۴۱درصد کاهش در ارتفاع یک میلیون و ۳۰۱ هزار و ۲۴۹ واحدی قرار گرفت. شاخص‌کل هم وزن نیز با ۰.۴۱ درصد کاهش، با رقم  ۲ هزار و ۷۰۱ واحدی در کانال ۴۶۹ هزار و ۳۵۴ واحدی قرار گرفت.

تعداد معاملات امروز بازار سرمایه به یک میلیون و ۴۳۸ هزار معامله با حجم ۱۰ میلیارد و  ۴۶۱ میلیون برگه سهم رسید. ارزش معاملات در بازار امروز ۱۱۱ هزار و ۵۹۰ میلیارد ریال بود.

نمادهای «فملی»، «شپنا»،‌«خودرو»،‌«شتران»‌ و «فخوز» از نمادهای تاثیرگذار منفی و «شستا» و «بترانس» از نمادهای مثبت تاثیر گذار بر شاخص امروز بودند. نمادهای «شستا»،‌ «فملی»، «خودرو»، «شتران» و «شپنا» نمادهای پرتراکنش امروز بازار سهام نام گرفتند.

شاخص بازار فرابورس در مقابل روزی مثبت را به پایان رساند و با ۹۹ هزار واحد رشد در مدار ۱۹ میلیون و ۱۷۴ هزار واحدی قرار گرفت . تعداد معاملات امروز  ۷۶۶ هزار دفعه معامله با حجم معاملاتی ۳ هزار و ۲۹۲ میلیارد و ۶۰۶ میلیون برگه سهم رسید. ارزش معاملات بازار فرابورس به ۱۴۰هزار و ۸۳۵ میلیارد رسید.
نمادهای «چخزر»،‌ «شاروم»، «سپیدار»، «وسپهر» و «بپیوند» از نمادهای پرتراکنش بازار فرابورس بودند.
برترین گروه های صنعتی بازار امروز، خودرو، فرآورده های نفتی، بانکی ها و شیمیایی  بودند که در این بین خودرو با ارزش ۲ هزار و ۴۵۲ میلیارد در خط مقدم برترین صنعت قرار دارد و شاخص های صنعت امروز، دستگاههای برقی ، محصولات چوبی، محصولات چرمی و کاغذ روزی سبز را تجربه کردند.

بیشترین افزایش قیمت را نمادهای «کسرا»، «بترانس»، «غالبر»‌ و «بکاب» تجربه کردند و «پکویر»، «سخزر» و «خبهمن» با کاهش مواجه شدند.

برترین تقاضا به «ثبهساز»، «های وب» و «پارند» و برترین عرضه به «برکت»، «وتوصا» و «غدام» تخصیص داده شد.

در پایان معاملات روز جاری، خروج پول حقیقی در حدود ۷۴۲میلیارد تومان به ثبت رسیده است این در حالیست که میزان ورود پولحقیقی در پایان روز قبل تقریبا ۲۶۵ بوده ‎است.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز به ۱۴هزار و ۹۱۰میلیارد  رسید و حدود ۶۹۰میلیارد تومان  تغییر خالص مالکیت حقیقی به حقوقی صورت گرفت. امروز در بازار شاهد رشد بیش از یک درصد ۲۹۲نماد و افت بیش از یک درصد ۲۷۵نماد بودیم.

کد خبر 426114

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =