بسته اینترنت رایگان دولت فعال نمی‌شود؟

وزیر ارتباطات هفته گذشته از اعطای بسته‌های اینترنت رایگان به سه دهک پایین جامعه خبر داد. اما برخی از کاربران اعلام کردند که به دلایل مختلف، قادر به فعالسازی این بسته‌ها نیستند.

به گزارش صدای بورس - اینترنت رایگان برای دهک‌های پایین جامعه، یکی از وعده‌های ابراهیم رئیسی در زمان انتخابات ۱۴۰۰ بود. وعده‌ای که زمزمه‌های اجرایی شدن آن پس از ۱۰ ماه از شروع به‌کار دولت سیزدهم به گوش می‌رسد.

هفته پیش بود که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که بسته‌های اینترنت رایگان برای سه دهک درآمدی اول جامعه فعال می‌شود. اما به نظر می‌رسد که مشمولان این بسته‌های اینترنتی برای فعالسازی آن با برخی مشکلات مواجه شدند.

بسیاری کاربران در پیام‌هایی به تجارت‌نیوز اعلام کردند که با وجود اینکه جزو سه دهک پایین جامعه هستند؛ اما نمی‌توانند بسته اینترنت رایگان را فعال کنند. چرا که با خطای عدم تطابق کد ملی با شماره تلفن همراه مواجه می‌شوند.

«من کد ملی رو میزنم میگه کد ملی با شماره تطابق ندارد.»

« خودم دهک اولم، وارد سایتی که آدرس دادین، شدم. همه اطلاعاتمم درست بود و تأییدش کرد. حتی کد پستی‌مونم خودِ سایت بطور دقیق و درست نمایش داد. خلاصه همه اطلاعاتم رو دقیق آورد. ولی وقتی تأیید نهایی رو زدم، خطا میزنه و میگه کد شما درست نیست! وقتی میخوان بهونه بیارن و امتیازی به مردم فقیر و ضعیف ندن، آخرش خطا میزنه. همه اطلاعاتمو درست و دقیق دارن و از ثبت احوال استعلام میگیرن، شماره ملی و شماره تماس و کد پستی و خلاصه همه اطلاعاتمون رو دقیق دارن، ولی آخرش بهونه میارن.»

«ببخشید ننوشت برای شما که کد ملی با شماره تطابق ندارد؟ چرا من هر چی میزنم میزنه کد ملی با شماره تطابق ندارد!»

«برای ما میگه کد ملی با شماره همراه همخوانی نداره! در حالیکه همه اسناد پدر من با همین کارت ملی و همین شماره همراه ثبت شده.»


بیشتر بخوانید : نحوه ثبت‌نام اینترنت رایگان برای سه دهک کم‌درآمد جامعه


کد فعالسازی بسته اینترنت رایگان ارسال نمی‌شود

با این حال برخی از کاربران نیز موفق به ثبت درخواست خود برای دریافت اینترنت رایگان شده‌اند، اما کد نهایی فعالسازی برای آن‌ها ارسال نمی‌شود.

«سلام برای من ثبت شد. هنوز که پیامی نیومده که کی نت برام فعال میشه. کسی خبر نداره کی فعال میشه؟ دیشب ساعت یک شب فقط ثبت شد.»

«کی فعال می‌شه؟ من با کد ستاره چهار ستاره ۱۲۳۴مربع ثبت‌نام کردم. نوشت انجام شد. ولی فعال نشد.»

«من بار اول نشد دوباره زدم قبول کرد وثبت نام شدم. حالا کی فعال میکنن اینترنتو؟ از اپراتورها پرسیدم گفتن فعلا چیزی به ما نگفتن درصورتی که اعلام کنن ما پیامک میفرستیم حالا ببینیم ایا فعال میشه یا نه.»

به گزارش تجارت‌نیوز، مهدی سالم، مشاور فرهنگی وزیر ارتباطات اعلام کرد که «در گام نخست، پس از ثبت‌نام سرپرست خانوار دهک‌های اعلام شده، از طریق پنجره واحد خدمات دولت my.gov.ir یا با وارد کردن #۱۲۳۴*۴*، نحوه و زمان فعال‌سازی این بسته اعلام می‌شود.» با وجود این، هنوز جزئیات این بسته دقیقا مشخص نیست.

کد خبر 455248

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =