خبرهای جدید در مورد یارانه نقدی

بیستم تیر ماه یارانه نقدی واریز می‌شود و علاوه بر ۹ دهک درآمدی جامعه که از دو ماه قبل مشمول یارانه بودند، یارانه جاماندگان هم واریز می‌شود.

به گزارش صدای بورس،بیستم تیر ماه یارانه نقدی واریز می‌شود و علاوه بر ۹ دهک درآمدی جامعه که از دو ماه قبل مشمول یارانه بودند، یارانه جاماندگان هم واریز می‌شود.

پیگیری‌ها از سازمان هدفمندی نشان می‌دهد که بیستم این ماه یعنی دوشنبه شب یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب ۹ دهک درآمدی اول جامعه واریز می‌شود.


بیشتر بخوانید: این هفته چه یارانه‌هایی واریز می‌شود؟


علاوه بر این گروه، لیست جاماندگان یارانه هم در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نهایی شده و یارانه این گروه از جاماندگان هم در تاریخ بیستم تیرماه قابل برداشت می‌شود.

بر این اساس باید گفت نهایتا بعد از یک ماه که از واریز یارانه این گروه می‌گذرد، آنها می‌توانند در بیستم این ماه یارانه خود را برداشت کنند.

به گفته سازمان هدفمندی یارانه‌ها دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جاماندگان به عدم دریافت کمک معیشتی دولت اعتراض کرده بودند که ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد دریافت یارانه شناخته شده‌اند و ۳۰۰ نفر از این لیست خط خورده و جزو دهک دهم محسوب شده‌اند.

یارانه نقدی جدید از بیستم اردیبهشت ماه سال جاری به حساب سرپرستان ۹ دهک اول درآمدی جامعه واریز شد. سه دهک اول یارانه ۴۰۰ هزار تومانی دریافت کردند و دهک چهارم تا نهم ۳۰۰ هزار تومان دریافت کردند.

اما یارانه معترضان چه می‌شود؟

علاوه بر افرادی که کمک معیشتی نقدی دولت را دریافت نکرده‌اند، بخشی از مردم هم به دهک درآمدی که در آن قرار دارند اعتراض کرده‌اند. یعنی افرادی که یارانه ۳۰۰ هزار تومانی گرفته و جزو دهک چهارم تا نهم محسوب شده‌اند اعتراض کرده‌اند که دهک درآمدی آنها بین دهک اول تا سوم است.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد هنوز نتیجه اعتراض این گروه مشخص نشده است.

ماجرای یارانه عید قربان چیست؟

به گزارش تجارت نیوز ،واریز یارانه تیرماه با عید قربان همزمان شده است و برخی گمان کرده‌اند دولت قرار است یارانه عید قربان پرداخت کند. اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد واریز یارانه مناسبتی متوقف شده و یارانه عید قربان همان یارانه تیر ماه است.

کد خبر 455178

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • جواد IR ۰۶:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
  0 0
  خودشون رومسخره کردن بایارانه دادنشون ماکالاالکترونیک نمیخوایم به کی بگیم مردم راضی نیستن همون نقدی رو بریزید
 • IR ۰۶:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
  0 0
  شانس آوردیم عید قربانه وگرنه یارانه قطع میشد
 • IR ۰۶:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
  0 0
  مفید بود عالی
 • IR ۰۸:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
  0 0
  به جهنم
 • مهریا IR ۱۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
  0 0
  سلام بخدا همون یارانه ۴۵تومانی بهتر تا این یارانه تمام سوپری وجاهایی که روغن ۹۰ تومانی رو انبار کردند والان ۳۶۰میفروشن وهمون نقدی بهتره پول حامل های انرزی میشه وکاش برگرده دولتی ها که هرچی خودتون بگید تحمیل میکننین به همه ویه شبه وسیله رفت بالا به فکر ملت باشین وخواهشا بخ فکر مجردهای خانم سن بالا باشین هیچ پشتوانه ای ندارن