نباید دستمزد قشری ۱۰ درصد و قشر دیگر ۶۰ درصد افزایش داشته باشد

 نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید دستمزد قشری ۱۰ درصد و قشر دیگر ۶۰ درصد افزایش داشته باشد زیرا همه جامعه در این تورم زندگی می‌کنند بنابراین در مجلس شورای اسلامی تلاش می‌کنیم که حقوق‌ها بر اساس عدالت پرداخت شود.

به گزارش صدای بورس،مجتبی یوسفی در آیین تجلیل از مدافعان سلامت مراکز بهداشت اهواز که امروز (۱۳ تیرماه) در تالار اجتماعات شرکت گاز خوزستان برگزار شد، با اشاره به نقش کادر بهداشت و درمان در دوران جنگ اظهار کرد: در دوران کرونا نیز مدافعان سلامت با کمترین حقوق و مزایا، بی‌منت و در بدترین شرایط به مردم خدمت‌رسانی کردند و بیش از ۳۰۰ شهید در این راه تقدیم کردند.

وی افزود: در دو سال گذشته کسی جرات نمی‌کرد وارد بیمارستان شود اما کادر درمان با علم به خطر، جان خود را کف دست گرفتند و از خانه و فرزندان دور شدند و به مردم خدمت کردند.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: در خوزستان حدود ۵۰ نفر از مدافعان سلامت به طور مستقیم و غیر مستقیم در این راه جان‌شان را از دست دادند که پیگیر ثبت شهادت این افراد هستیم.

وی ادامه داد: سال گذشته در این بازه زمانی روزانه ۷۵۰ نفر تلفات ناشی از کرونا در کشور داشتیم که با واردات ۱۵۰ میلیون دوز واکسن و تلاش مدافعان سلامت، در نهایت به شرایط کنونی رسیدیم.

یوسفی با اشاره به پرداخت حقوق‌های متفاوت به کادر بهداشت و درمان گفت: در بخش بهداشت و درمان انواع و اقسام قراردادها را داریم که موجب شده با وجود اینکه همه یک کار را انجام می‌دهند حقوق متفاوتی دریافت کنند. با پیگیری‌ها در سال ۹۹ آزمون استخدامی برگزار شد و موضوع تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی ایثارگر نیز انجام شد.

وی افزود: در آزمون استخدامی برای کسانی که در حوزه کرونا خدمت کردند ضریبی در نظر گرفته شد. اکنون نیز پیگیر تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و ۸۹ روزه هستیم زیرا نباید کسانی که در شرایط سخت، جان‌فشانی کردند تنها در آن دوران مورد توجه قرار بگیرند و بعد بگوییم به آن‌ها نیاز نداریم.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: عدالت نیست که برای یک کار چند نوع حقوق پرداخت شود بنابراین این موارد را مجددا در مجلس پیگیری می‌کنیم. در این زمینه داریم تعاملی با دولت انجام می‌دهیم تا بار مالی آن تامین شود.


بیشتر بخوانید :ابلاغ مصوبه مربوط به تعیین ضریب حقوق کارکنان و بازنشستگان


وی بیان کرد: در پرداخت حقوق و دستمزد به این موضوع اعتقاد نداریم که لزوما عدالت به معنی برابری است؛ عدالت نیست فرد با تحصیلات بیشتر و کار بیشتر حقوق کمتری بگیرد. اگر در یک وزارتخانه برای یک کار با یک مدرک چند نوع حقوق پرداخت شود، بی‌عدالتی است. اگر حقوق فردی که در بدترین شرایط از جان خود مایه می‌گذارد نیز با فردی که در تهران و در شرایط آب و هوایی خوب پشت میز نشسته است، یکسان باشد عدالت برقرار نشده است.

به گزارش ایسنا، یوسفی با بیان اینکه شرایط مالی کشور سخت است، افزود: با این وجود پیگیر حق کارمندان و پرسنل هستیم. نباید دستمزد قشری ۱۰ درصد و قشر دیگر ۶۰ درصد افزایش داشته باشد زیرا همه جامعه در این تورم زندگی می‌کنند بنابراین در مجلس شورای اسلامی تلاش می‌کنیم که حقوق‌ها بر اساس عدالت پرداخت شود.

کد خبر 454924

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • پرداخت یک حقوق برای اجاره خانه

  پرداخت یک حقوق برای اجاره خانه

  درجه سختی اجاره‌نشینی در پایتخت براساس «میزان اختصاص حقوق ماهانه مستاجرها به اجاره‌خانه» سنجش شد.

 • خبر سرپرست وزارت کار درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

  خبر سرپرست وزارت کار درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

  سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی آماده پرداخت‌های جبرانی به عنوان متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان است، افزود: میزان افزایش حقوق بازنشستگان به تصویب هیات دولت رسیده و این مصوبه تصمیم شخصی نبوده است.

 • مصائب یک تصمیم نابخردانه

  شکاف دو نرخی بودن ارز آزاد و نیمایی روزبه‌روز بیشتر می‌شود

  مصائب یک تصمیم نابخردانه

  تصویب و تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی در دولت روحانی آثار و نتایج مخربی روی اقتصاد بر جای گذاشت که این آثار همچنان باقی است. سیاست های آزاد سازی این ارز نیز که در دولت رییسی آغاز شده نتایج تورمی زیادی با خود به بار آورده است و معلوم نیست ارز دولتی تاکجا می تواند اقتصاد را درگیر خود سازد.

 • مراکز واکسیناسیون کرونا در تهران/ جدول

  مراکز واکسیناسیون کرونا در تهران/ جدول

  شمار فوتی‌های کرونا بار دیگر در کشور دو رقمی شد. ورودی بیمارستان‌های نیز در روزهای اخیر ۵۰ درصد افزایش داشته است. متخصصان بر لزوم دریافت دز یادآور واکسن کرونا تاکید دارند. اما افراد برای دریافت واکسن کرونا کجا می‌توانند مراجعه کنند؟

 • تـــورم، بیکاری و سفره هایی که کوچک می‌شوند 

  بررسی مهمترین مشکلات اقتصادی

  تـــورم، بیکاری و سفره هایی که کوچک می‌شوند 

  یک اقتصاد دان با تحلیل وضعیت اقتصادی فعلی کشور معتقد است هر گونه اخباری که در راستای توافق نشدن به بیرون درز می کند، موج تورم انتظاری، بالاتری را به این وضعیت آشفته اقتصادی سرازیر می کند که نتیجه آن افزایش نااطمینانی در رفتار فعالان اقتصادی و پیش بینی پذیر نبودن آن برای دولت خواهد شد و در این صورت مسئله مواجه با آن را برای دولت بسیار دشوار خواهد کرد. باید پذیرفت که یکی از ارکان اقتصادی در تمام دنیا مسئله تعامل با کشورهایی است که قدرت اقتصادی بالایی دارند

 • قفل تورم و چند کلید راهگشا

  قفل تورم و چند کلید راهگشا

  به نظر می رسد بزرگترین مشکلی که دولت فعلی داراست وجود تورم است که در این مورد چندین راهکار وجود دارد، سیاست های خارجی و تورمی که هم از سمت عرضه و هم تقاضا باید با دنیا حل شود...

 • افشای متن قرارداد استقلال و پرسپولیس در کدال

  افشای متن قرارداد استقلال و پرسپولیس در کدال

  رئیس سازمان خصوصی سازی با تاکید بر اینکه استقلال و پرسپولیس باید متن قراردادهای خود را افشا کنند گفت: منابع حاصل از افزایش سرمایه دو باشگاه به صورت کوتاه مدت سرمایه گذاری شده و هیات مدیره باشگاه اختیار دارد از محل سود ماهانه این سرمایه گذاری، هزینه کنند اما نمیتوانند از اصل منابع و تسهیلاتی که به پشتوانه این منابع اخذ می کنند در امور جاری استفاده کنند.

 • توضیح تامین‌اجتماعی درباره نحوه افزایش حقوق‌ بازنشستگان و دستور رییس جمهور

  توضیح تامین‌اجتماعی درباره نحوه افزایش حقوق‌ بازنشستگان و دستور رییس جمهور

  مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی پیرامون مطالبه افزایش حقوق بازنشستگان غیرحداقلی‌بگیر تامین اجتماعی توضیحاتی ارائه کرد.

 • عیدی ۲ میلیون و پانصد هزار تومانی برای این بازنشستگان

  عیدی ۲ میلیون و پانصد هزار تومانی برای این بازنشستگان

  مستمری بازنشستگان صنعت نفت به همراه سایر مزایا ازجمله هدیه تولد بازنشستگان، ماهانه کمکی معیشت و گردشگری نیز به حساب افراد تحت پوشش واریز شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =