سرانه مصرف آب و برق در کشور بالاست

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اعلام حمایت از برنامه های تشویقی مدیریت مصرف برق برای عبور از فصل تابستان، بر لزوم همراهی و همکاری تمامی مشترکان در اجرای این برنامه ها تأکید کرد.

به گزارش صدای بورس، علیرضا شهبازی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: برنامه‌های تشویقی وزارت نیرو برای عبور از شرایط سخت تابستان پیش بینی شده است و لازم است همه مشترکان در بخش های مختلف خانگی، تجاری، کشاورزی و صنعتی دست به دست هم داده و برای عبور از این شرایط حساس یاری رسانند.

وی افزود: ممکن است با اجرای برنامه های مدیریت مصرف، صنایع کشور و کشاورزان با محدودیت هایی برای تولید مواجه شوند ولی با توجه به ناترازی تولید و مصرف برق، این برنامه ها در شرایط کنونی حکم یک مسکن برای رفع درد را دارند و چاره ای جز اعمال محدودیت ها نیست.


بیشتر بخوانید: پرمصرف ها منتظر بی آبی باشند


شهبازی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه صنایع و کشاورزان با برنامه‌ریزی صحیح، تبعات احتمالی را به حداقل برسانند، گفت: متأسفانه سرانه مصرف انرژی های آب و برق و سوخت در کشور بسیار بالاتر از سطح استاندارد جهانی است و همین موضوع یکی از دلایل اصلی کمبود در فصل تابستان است.

وی ادامه داد: دولت باید برنامه‌ریزی لازم را برای بهینه‌سازی مصرف در همه بخش‌ها انجام دهد و مجلس هم قطعا از این برنامه ها حمایت می کند.

به گزارش تسنیم، نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مردم همواره در شرایط حساس همکاری لازم را با دولت و نظام داشته اند و در این برهه زمانی هم اگر به درستی موضوع برای مردم بیان شود، قطعا شاهد همکاری آنان خواهیم بود و هر چه برق در بخش خانگی بیشتر صرفه جویی شود، می تواند در سایر بخش های مولد مورد استفاده قرار گیرد.

کد خبر 453688

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =