پیشنهاد عجیب رییس سازمان شیلات ایران

رییس سازمان شیلات ایران گفت: پس از مردمی‌سازی یارانه‌ها، آبزیان کالای مکمل گوشت قرمز و مرغ در سبد خانوارهای کم‌درآمد خواهند بود.

به گزارش صدای بورس، سید حسین حسینی اظهار داشت: رویکرد دولت مردمی در اصلاح عادلانه تخصیص یارانه اقلام اساسی با چرخش از ابتدای زنجیره به انتهای زنجیره مصرف، ضمن هدایت مستقیم یارانه‌ها به خانوارهای کم‌برخوردار، فرصت باز مهندسی الگوی تغذیه‌ای سلامت جامعه در راستای محو فقر مطلق غذایی برای برنامه‌ریزان بخش کشاورزی کشور، به وجود آورده است.

رییس سازمان شیلات ایران اظهار داشت: آبزیان سرشار از پروتئین با ارزش بوده که نسبت به سایر پروتئین‌های حیوانی از ارزش غذایی بالاتری برخوردار است، لذا برای تشویق و هدایت خانوارها جهت مصرف آبزیان و جایگزین‌کردن آن (غذای سلامتی) به‌جای گوشت قرمز و مرغ تمهیدات زیربنایی از جمله اعطای یارانه سلامت به دهک‌های کم‌برخوردار، دسترسی آسان به آبزیان با بهره‌گیری از نظام توزیع هوشمند آبزیان، آموزش و ترویج مصرف آبزیان باید اندیشیده شود.


بیشتر بخوانید: روزانه ۱۴۰۰ تن مرغ در تهران توزیع می‌شود


حسینی تصریح کرد: با توجه به شرایط اقتصادی فعلی، مصرف آبزیان می‌تواند ضمن تامین نیازهای حداقل پروتئینی اقشار جامعه، به‌عنوان کالای مکمل گوشت و مرغ در سبد خانوار و محرک دستیابی به اهداف برنامه تحولی باشد.

به گزارش تسنیم، وی با مقایسه قیمت آبزیان با گوشت قرمز گفت: با توجه به مردمی‌سازی یارانه‌ها قیمت یک کیلو گوشت خورشتی گوسفندی در بازار حدود 204 هزار تومان و قیمت یک کیلو گوشت خورشتی گوساله در بازار حدود 170 هزار تومان است، درحالی‌که قیمت عرضه ماهی پس از هزینه فرآوری و انجماد و تحویل در بازار، قزل‌آلا 112 هزار تومان، فیتوفاک 81 هزار و 200 تومان، کپور 118 هزار تومان و آمور 156 هزار تومان است که بالاترین قیمت حدود 75 درصد گوشت گوسفند است و کمترین قیمت حدود 50 درصد قیمت یک کیلو گوشت گوسفندی خواهد بود، بنابراین هم فرصت است و هم مزیت تا مصرف آبزیان را در سبد خانواده‌های کم‌درآمد پس از مردمی‌سازی یارانه‌ها قرار دهیم.

کد خبر 452841

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • قیمت تن ماهی و سس مایونز افزایش یافت؟

  افت تقاضا برای خرید کنسرو ماهی

  قیمت تن ماهی و سس مایونز افزایش یافت؟

  سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با افزایش ۱۵ درصدی قیمت تن ماهی موافقت کرد. همچنین قیمت سس مایونز بر اساس ضوابط هیات تعیین قیمت‌ها به تشخیص واحدهای تولیدی افزایش می‌یابد. آن‌طور که دبیر سندیکای کنسرو ایران می‌گوید با این روند قیمت تمام‌شده تن ماهی بیشتر از حدی می‌شود که فروش و صادرات آن به‌صرفه شود.

 • نقش پررنگ مواد غذایی در تورم اردیبهشت

  روغن صدرنشین تورم خوراکی‌ها

  نقش پررنگ مواد غذایی در تورم اردیبهشت

  مرکز آمار ایران در آخرین گزارش خود تورم سالانه مربوط به اردیبهشت ۱۴۰۱ را ۳۸٫۷ درصد اعلام کرد. بررسی‌ها حاکی از آن است که گروه خوراکی‌ها بیشترین نقش را در ثبت این تورم داشتند. همچنین در بین خوراکی‌ها و مواد غذایی، سبزیجات و روغن صدرنشین گرانی‌ها شناخته می‌شود.

 • قیمت گوشت قرمز تازه و منجمد چند؟

  قیمت گوشت قرمز تازه و منجمد چند؟

  مشاهدات میدانی حاکی از آن است که قیمت گوشت قرمز نسبت به هفته‌های گذشته تغییر چندانی نداشته است.

 • قیمت مرغ کمتر از نرخ مصوب شد

  قیمت مرغ کمتر از نرخ مصوب شد

  رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: با توجه به افزایش عرضه، هر کیلو مرغ حدود ۱۵ هزار تومان کمتر از نرخ مصوب در بازار به فروش می رسد.

 • کاهش ۲۰ درصدی تقاضای گوشت گاوی

  کاهش ۲۰ درصدی تقاضای گوشت گاوی

  مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: قیمت غلات به عنوان خوراک اصلی دام روند افزایشی به خود گرفتند و بالاتر از نرخ تورم (نقطه به نقطه و سالانه) بودند این در حالیست که افزایش قیمت دام سبک حتی به نرخ شاخص هم نرسید از این رو بسیاری از دامداران سبک ورشکسته شدند و دام‌های مولد را روانه کشتارگاه‌ها کردند.

 • هر کیلو راسته بی استخوان چند؟

  هر کیلو راسته بی استخوان چند؟

  قیمت گوشت قرمز گرم و منجمد در میادین میوه و تره‌بار، در یک ماه گذشته بدون تغییر بوده است.

 • افزایش قیمت جو ملاک گرانی گوشت نیست

  افزایش قیمت جو ملاک گرانی گوشت نیست

  رییس شورای تامین دام با بیان اینکه افزایش قیمت جو و... ملاکی برای تعیین میزان افزایش قیمت گوشت نیست، گفت: گوشت قرمز تابع عرضه و تقاضا است و در پی اصلاح نظام یارانه ای و قیمت همه کالاها با اندکی رشد روبرو خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =