۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۵
وام مسکن چند؟

هزینه وام مسکن که مدتی است روند افزایشی به خود گرفته طی ۱۰ روز گذشته صعودی بوده و تقریبا ثابت مانده است.

به گزارش صدای بورس، بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن نشان می‌دهد که هر برگ اوراق تسهیلات مسکن در فروردین و اردیبهشت و خرداد سال گذشته به ترتیب ۱۲۹ هزار و ۴۰۰، ۱۲۹ هزار و ۵۰۰ و ۱۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارند.

هر برگ اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر، مرداد و شهریور ماه سال گذشته با قیمت ۱۲۸ هزار و ۵۰۰، ۱۲۹ هزار و ۸۰۰ و ۱۲۹ هزار و ۱۰۰ تومان داد و ستد می‌شود.

همچنین این اوراق در ماه مهر سال گذشته ۱۲۹ هزار و ۴۰۰، در آبان ماه ۱۲۹ هزار و ۲۰۰ و در آذرماه نیز ۱۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارند. اوراق تسهیلات مسکن در دی‌ و بهمن سال گذشته نیز با قیمت های ۱۲۹ هزار و ۸۰۰ و ۱۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان معامله می‌شود. این گزارش نیز بر اساس قیمت بهمن ماه نوشته شده است.


بیشتر بخوانید: مخالفت شورای پول و اعتبار با افزایش وام مسکن


قیمت اوراق برای مجردها و متأهل‌های تهرانی

بر این اساس، مجردهای ساکن تهران می‌توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می‌شود؛ لذا برای دریافت ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۱۲۹ هزار و ۲۰۰تومانی، ۵۱ میلیون و ۶۸۰هزار تومان می‌شود. همچنین با در نظر گرفتن ۸۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق به مبلغ ۲۰ میلیون و ۶۷۲ هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق به ۷۲ میلیون و ۳۵۲هزار تومان می‌رسد.

زوج‌های تهرانی نیز بر همین اساس می‌توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ بنابراین زوجین باید ۸۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۱۰۳ میلیون و ۳۶۰هزار تومان می‌شود که همراه با هزینه ۲۰ میلیون و ۶۷۲ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۱۲۴ میلیون و ۳۲ هزار تومان پرداخت کنند.

قیمت اوراق در سایر استان‌ها

سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر برای مجردها به ۱۶۰ و برای زوجین به ۳۲۰ میلیون تومان رسیده است که با توجه به اینکه مجردها باید ۳۲۰ و متاهل‌های ساکن این شهرها نیز باید ۶۴۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، مجردها باید ۴۱ میلیون و ۳۴۴ هزار تومان و متاهل‌ها نیز باید ۸۲ میلیون و ۶۸۸ هزار تومان پرداخت کنند.

به گزارش ایسنا، این وام برای مجردهای سایر مناطق شهری به ۱۲۰ و برای زوجین این مناطق نیز به ۲۴۰ میلیون تومان رسیده است؛ بنابراین مجردها باید با پرداخت ۱۵ میلیون و ۵۰۴ و متاهل‌ها نیز با پرداخت ۳۱ میلیون و ۸ هزار تومان برای خرید اوراق نسبت به اخذ این وام اقدام کنند.

کد خبر 452740

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • سهم سالانه تهرانی‌ها از تولید مسکن چقدر است؟

  بازی دولت با اعداد رویایی ساخت مسکن

  سهم سالانه تهرانی‌ها از تولید مسکن چقدر است؟

  مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی شهر تهران می‌گوید: برای تحقق تولید سالانه ۱۷۰ هزار واحد مسکونی در تهران، ابتدا باید زیر ساخت‌ها فراهم شود در غیر این صورت تهرانی‌ها نمی‌توانند به سهم خود از خانه دار شدن برسند.

 • صادرات آهن اسفنجی به صفر رسید

  تولید فولاد ایران کاهش یافت

  صادرات آهن اسفنجی به صفر رسید

  آخرین آمار انجمن جهانی فولاد از افت ۸٫۹ درصدی تولید فولاد ایران در چهار ماه ابتدایی سال ۲۰۲۲ حکایت دارد. همچنین آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران نشان می‌دهد صادرات آهن اسفنجی در فروردین امسال کاهش ۱۰۰ درصدی داشت. به نظر می‌رسد وضع عوارض جدید مهم‌ترین عامل این نوسانات بوده‌اند.

 • انتظار ۱۵ ساله برای تحویل مسکن مهر

  انتظار ۱۵ ساله برای تحویل مسکن مهر

  «من از سال ۸۷ برای تحویل واحد مسکن مهر ثبت‌نام کردم و تا سال ۹۲ در چند مرحله حدود ۲۵ میلیون تومان واریز کردم، بعد از آن وسعم نرسید. آن‌ها هم حذفم کردند.»؛ این روایت یکی از افرادی است که پس از گذشت چندین سال هنوز مسکن مهر خود را تحویل نگرفته است.

 • وزیر اقتصاد: اجازه گرانی خانه را نمی دهیم

  وزیر اقتصاد: اجازه گرانی خانه را نمی دهیم

  وزیر امور اقتصاد و دارایی یکی از عوامل مهم تورم در کشور را افزایش قیمت‌های جهانی عنوان کرد و گفت: با وجود این، نرخ تورم کشورمان در ماه گذشته نسبت به نرخ تورم در کشورهای دیگر پایین‌تر بوده است.

 • مشاوران املاک ابزار قانونی ندارند

  مشاوران املاک ابزار قانونی ندارند

  نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشوری گفت: بحث دو فوریت مشاوران املاک و بازار مسکن را در دستور کار قرار داده ایم.

 • اعلام دلایل صف طولانی برخی نانوایی‌ها

  سود فروش آرد از نان بیشتر است؟

  اعلام دلایل صف طولانی برخی نانوایی‌ها

  بررسی های میدانی حاکی از طولانی شدن صف‌های خرید نان در برخی نانوایی ها در روزهای اخیر و همچنین کاهش تعداد واحدهای نانوایی در سطح شهر است.

 • اوراق مسکن گران شد

  اوراق مسکن گران شد

  هزینه وام مسکن نسبت به هفته قبل روند افزایشی داشته و درحالی که متاهل‌های ساکن تهران پیش از این با پرداخت حدود ۱۲۴ میلیون تومان میتوانستند نسبت به خرید این اوراق اقدام کنند، اکنون باید حدود ۱۳۲ میلیون تومان بپردازند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =