انتظار ۱۵ ساله برای تحویل مسکن مهر

«من از سال ۸۷ برای تحویل واحد مسکن مهر ثبت‌نام کردم و تا سال ۹۲ در چند مرحله حدود ۲۵ میلیون تومان واریز کردم، بعد از آن وسعم نرسید. آن‌ها هم حذفم کردند.»؛ این روایت یکی از افرادی است که پس از گذشت چندین سال هنوز مسکن مهر خود را تحویل نگرفته است.

به گزارش صدای بورس، سال ۱۳۸۶ بود که برای اولین‌بار بحث ساخت واحدهایی با عنوان مسکن مهر برای کسانی که تا آن لحظه صاحب خانه‌ای نبودند از سوی دولت نهم مطرح شد.

دستور اجرای آن نیز همان سال به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شد. اما حالا با گذشت ۱۵ سال از زمان ابلاغ آن هنوز واحدهای نیمه‌کاره‌ای وجود دارد که با دلایل متفاوت تکمیل نشده‌اند. افرادی هنوز چشم‌انتظار هستند که بخش قابل‌توجهی از سرمایه خود را برای رویای صاحبخانه شدن از دست داده‌اند.

یکی از متقاضیان که در یکی روستاهای همدان زندگی می‌کند، می‌گوید: ۲۰ میلیون تومان هزینه کرده‌ام. سه یا چهار سال پیش بود و گفتند همان سال خانه را به ما تحویل می‌دهند. هنوز که خبری نیست.


بیشتر بخوانید: خبر خوب برای مسکن


او همچنین با لحن کلافه‌ای بیان می‌کند: ما حتی پیشنهاد دادیم اجازه بدهید خودمان و با هزینه خودمان واحدها را تکمیل کنیم. اجازه این را هم نمی‌دهند. به اعتقاد وی مشکل پیمانکار است و به‌ دلایلی که مشخص نیست نمی‌خواهد ادامه دهد.

زن مسنی در ارومیه نیز همین مشکل را دارد. او می‌گوید: «من از سال ۸۷ برای تحویل واحد مسکن مهر ثبت‌نام کردم و تا سال ۹۲ در چند مرحله حدود ۲۵ میلیون تومان واریز کردم. بعد از آن وسعم نرسید. آنها هم حذفم کردند. کلی نامه زدیم و اصرار کردیم گفتند یک نفر را معرفی کنید که خانه ندارد، خواهرم را معرفی کردم او هم نتوانست پرداخت کند. مانده‌ایم همینجور راکد، هم ما و هم خانه.».

موعد تحویل واخدهای مسکن مهر

در بهمن‌ماه سال گذشته علیرضا جعفری، سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید بیان کرده بود: با تاکید رئیس‌جمهوری و وزیر راه و شهرسازی دولت سیزدهم، حل مساله مسکن مهر و تعیین‌تکلیف آن در دستور کار است.

به گزارش تجارت نیوز، بر اساس اعلام سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید هم اکنون ۴۰ هزار واحد مسکونی در تعهد شرکت عمران شهرهای جدید است که باید تکمیل و تحویل شود و با تاکید وزیر راه و شهرسازی این تعهدات در ابتدای سال آینده به طور کامل تکمیل و به اتمام می‌رسد و تحویل متقاضیان خواهد شد.

کد خبر 452849

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • علت رفت‌ و برگشت نرخ امتیاز وام مسکن چیست؟

  علت رفت‌ و برگشت نرخ امتیاز وام مسکن چیست؟

  میانگین قیمت هر فقره اوراق ۵۰۰ هزار تومانی وام مسکن که هم‌زمان با افزایش دو برابری سقف تسهیلات مسکن مسیر صعودی خود را از کانال ۶۰ هزار تومانی شهریور به کانال ۷۰ هزار تومانی در مهر و آبان آغاز کرده بود در آذرماه به میانه کانال ۹۰ هزار تومان رسید.

 • وام مسکن چند؟

  وام مسکن چند؟

  هزینه وام مسکن که مدتی است روند افزایشی به خود گرفته طی ۱۰ روز گذشته صعودی بوده و تقریبا ثابت مانده است.

 • مشاوران املاک ابزار قانونی ندارند

  مشاوران املاک ابزار قانونی ندارند

  نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشوری گفت: بحث دو فوریت مشاوران املاک و بازار مسکن را در دستور کار قرار داده ایم.

 • مخالفت شورای پول و اعتبار با افزایش وام مسکن

  مخالفت شورای پول و اعتبار با افزایش وام مسکن

  مدیرعامل بانک مسکن گفت: شورای پول و اعتبار با افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن برای زوجین تهرانی به ۷۰۰ میلیون تومان موافقت نکرد و در حاضر این تسهیلات با همان سقف های قبلی اعطا می شود.

 • تصویب یک قانون برای حمایت از مستاجران

  تصویب یک قانون برای حمایت از مستاجران

  نمایندگان مجلس به منظور کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی طرح دوفوریتی را مصوب کردند که براساس آن موجرانی که از قانون پیروی کنند تسهیلات مسکن با بازپرداخت آسان‌تر و موجرانی که سقف افزایش اجاره را رعایت نکنند با مالیات مضاعف روبه‌رو خواهند شد.

 • خانه‌های ۳۰ ساله در تهران چند؟

  خانه‌های ۳۰ ساله در تهران چند؟

  قیمت آپارتمان در تهران با عمر بنای بین یک تا ۳۰ سال را می‌توانید در این گزارش مشاهده کنید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =