۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۵
یک شانه تخم‌مرغ ۷۶ هزار تومان

مدیر عامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن گفت: روزانه بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ تن تخم‌مرغ در کشور تولید می‌شود که این میزان از تولید نسبت به حجم مصرف در نیمه نخست سال ( با گرم شدن هوا) بالاتر است، هم اکنون روزانه بیش از ۲۵۰ تن تخم‌مرغ مازاد داریم.

به گزارش صدای بورس، محمد مرادی، با اشاره به تامین تخم‌مرغ در بازار، گفت: کارشناسی‌های اولیه تعیین نرخ‌ تخم‌مرغ بعد از جراحی اقتصادی دولت انجام شد از این‌رو با هدف استمرار تولید و حفظ سرانه مصرف پروتئین مردم قیمت یک کیلو تخم‌مرغ ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان درب واحدهای تولیدی و هر شانه تخم‌مرغ یک کیلو و ۹۰۰ گرمی ۷۶ هزار تومان و قیمت یک کیلو تخم‌مرغ برای مصرف‌کنندگان ۳۹ هزار و ۸۰۰ تومان برای عبور از این مرحله گذار تعیین و در نظر گرفته شده است.

به گفته وی؛ روزانه بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ تن تخم‌مرغ در کشور تولید می‌شود که این میزان از تولید نسبت به حجم مصرف در نیمه نخست سال ( با گرم شدن هوا) بالاتر است هم اکنون روزانه بیش از ۲۵۰ تن تخم‌مرغ مازاد داریم.

مدیر عامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با اشاره به صدور مجوز صادرات تخم‌مرغ از سوی وزارت کشاورزی، بیان کرد: از آنجایی‌که مجوز صادرات تخم‌مرغ مصادف با حدف ارز ترجیحی شد تولیدکنندگان برنامه‌ای برای صادرات تخم‌مرغ ندارند تا بازار داخلی دچار تنش نشود و به ثبات نسبی برسیم.


  • بیشتر بخوانید:

تخم مرغ گران به بازار آمد


مرادی با بیان اینکه میادین میوه و تره‌بار خواستار فروش تخم‌مرغ کمتر از نرخ مصوب دولت است، تصریح کرد: نرخ مصرف‌کنندگان تعیین شده است از این‌رو تفاوتی ندارد که عرضه محصول از کدام مبادی‌ها صورت می‌گیرد. روالی در سازمان میادین رایج است که کالاهای اساسی زیر نرخ مصوب عرضه می‌شوند اما در شرایط فعلی که همه تولیدکنندگان موظف به رعایت نرخ‎‌های مصوب دولت هستند نمی‌توان زیر نرخ بازار تخم‌مرغ‌ها را عرضه کرد.

به گزارش ایلنا، این فعال اقتصادی ادامه داد: سازمان میادین نرخ عرضه تخم‌مرغ برای مصرف‌کنندگان را شانه‌ای ۶۷ هزار تومان تعیین کرده است؛ در شرایطی که در هفته اولیه اجرای این طرح هستیم و شوک اولیه به بازار وارد شده است و میزان تقاضا بالا رفته نباید به گونه‌ای عمل شود که این ذهنیت برای مردم ایجاد شود که بازار کمبود دارد و موجودی تخم‌مرغ در کشور کاهش پیدا کرده است.

کد خبر 451645

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =