۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰
مازاد روزانه ۳۰۰ تن تخم مرغ در کشور

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: با توجه به مازاد ۲۰۰ تا ۳۰۰ تنی تولید تخم مرغ، ذخیره سازی توسط اتحادیه در حال انجام است.

به گزارش صدای بورس، حمید رضا کاشانی گفت: روزانه ۲ هزار و ۹۰۰ تا ۳ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود که با کاهش مصرف در فصل گرما نیاز کشور حداکثر ۲ هزار و ۶۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰ تن است.

به گفته او، با توجه به مازاد ۲۰۰ تا ۳۰۰ تنی تولید تخم مرغ ذخیره سازی توسط اتحادیه در حال انجام است، اما به واسطه فساد پذیری کالا، مازاد تولید باید صادر شود.

آقای کاشانی می‌گوید: اخیرا معاونت امور دام با صادرات حدود ۵ هزار تن تخم مرغ موافقت کرده و به طور کلی صادرات با رویکرد معاونت امور دام پس از رصد بازار انجام خواهد شد.


بیشتر بخوانید: درج قیمت تولید کننده و مصرف کننده بر روی کالا شکست خورد؟


رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری را ۱۴ تا ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان معادل هر شانه ۳۰ تا ۳۲ هزار تومان اعلام کرد.

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت هر عدد تخم‌مرغ یک هزار و ۷۰۰ تا ۲ هزار تومان است، در حالی که اتحادیه مرغداران میهن قیمت منطقی هر عدد تخم مرغ برای مصرف کننده را یک هزار و ۲۰۰ تا یک هزار و ۲۵۰ تومان اعلام می کند و عرضه با نرخ های بالاتر ناشی از نظام‌ توزیع نامطلوب و دلال بازی است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، با وجود مازاد تولید تخم مرغ، اتحادیه میهن با نرخ مصوب اقدام به ذخیره سازی ۸۰۰ هزار تن تا یک میلیون تن تخم مرغ کرده اما به واسطه کاهش مصرف در فصل گرما و موضوع اصلاح نظام یارانه پرداخت مشوق صادراتی یا کاهش تولید در دستور کار باید قرار گیرد که اخیرا معاونت امور دام با صادرات محدود تخم مرغ پس از ماه‌ها ممنوعیت موافقت کرده است.

کد خبر 451560

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • تخم مرغ گران به بازار آمد

  تخم مرغ گران به بازار آمد

  مدیرعامل اتحادیه مرغ تخم‌گذار کشور گفت: اکنون با توجه به اصلاح نرخ ارز و نظام یارانه‌ای کشور و شروع فصل گرما نه‌تنها هیچ کمبودی در بازار تخم‌مرغ وجود ندارد، بلکه با مازاد محصول روبرو هستیم.

 • بازدید سرزده رئیس جمهور از بازار مرغ فروشان

  بازدید سرزده رئیس جمهور از بازار مرغ فروشان

  رئیس‌جمهور با حضور در میدان بهمن تهران و بازدید از یکی از مراکز بزرگ توزیع مرغ از نزدیک با مردم گفت‌وگو و تاکید کرد: تا من زنده باشم به هیچ وجه اجازه نخواهم داد مردم از طرح عادلانه سازی یارانه‌ها آسیب ببینند.

 • با گرانی مرغ دیگر کسی اسراف نمی کند

  با گرانی مرغ دیگر کسی اسراف نمی کند

  عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گوید اصلاح احتمالی میزان مصرف مرغ در کشور، یکی از نتایج تصمیم اخیر دولت خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =