اعلام قیمت مصوب مرغ، تخم‌مرغ، روغن و لبنیات

در راستای مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها, نرخ مصوب حداکثری جدید ۱۲۶ کالای اساسی در گروه‌ کالایی مرغ، تخم مرغ، روغن و لبنیات اعلام شد.

صدای بورس- ستاد تنظیم بازار عصر روز گذشته درباره مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها اطلاعیه جدیدی صادر کرد؛ در اطلاعیه شماره ۲ ستاد تنظیم بازار درباره مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها آمده است؛ پیرو اطلاعیه قبلی و سخنان ریاست جمهور در گفتگوی زنده و مستقیم با مردم، با توجه به اقدامات انجام‌شده و اطمینان از تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم و بررسی‌های کارشناسی در خصوص اصلاح و متناسب‌سازی قیمت کالاهای مشمول طرح (روغن، مرغ، تخم‌مرغ و لبنیات) سقف قیمت کالاهای مذکور تعیین شد.

در این اطلاعیه اشاره شده است که این سقف قیمت ها از روز پنج‌شنبه مورخ ۱۴۰۱/۲/۲۲ به‌تدریج مجاز به اعمال قیمت‌های جدید خواهند بود. استانداران نسبت به متناسب‌سازی قیمت کالاها در هر استان و نظارت بر رعایت قیمتها، اقدامات لازم را به‌عمل خواهند آورد.

در این اطلاعیه مجددا تاکید شده است که یارانه نان و دارو همانند گذشته برای تمامی دهک‌ها و اقشار جامعه برقرار بوده و اقلام مذکور مشمول تغییر قیمت نخواهد شد. با عنایت به مراتب مذکور در بند یک، مبلغ کمک‌معیشتیِ واریزشده قابل برداشت خواهد بود.

به گزارش تسنیم، در این نامه اشاره شده است که افزایش قیمت سایر کالاها بدون طی فرآیند قانونی ممنوع است و همچنان‌که در اطلاعیه شماره یک تأکید شد سازمان‌های تعزیرات و حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان مکلف به رصد مستمر بازار و برخورد با هرگونه تخلف می‌باشند. هموطنان نیز در صورت مشاهده تخلف، مراتب را از طریق سامانه‌های ارتباطات مردمی (شماره‌های ۱۲۴ و ۱۳۵) به نهادهای مذکور اطلاع دهند.

بنابراین گزارش، قیمت‌های جدید از اتحادیه‌های مرتبط بر این اساس اعلام شد: حداکثر قیمت مصوب هرکیلوگرم تخم مرغ ۳۹۸۰۰ تومان و هرشانه تخم مرغ ۳۰ عددی با وزن ۱.۹ کیلوگرمی ۷۶ هزار تومان و قیمت هرکیلوگرم مرغ ۵۹۸۰۰ تومان اعلام شد.

همچین پایه شیرخام هر کیلوگرم ۱۲۰۰۰ تومان درب گاوداری قیمت شیر نایلونی ۹۰۰گرمی ۱/۵% چربی ۱۵۰۰۰ تومان، شیر بطری یک لیتری ۱/۵ درصد چربی ۱۸۰۰۰ تومان، ماست ۲/۵ کیلوئی ۱/۵ درصد چربی ۴۹۵۰۰ تومان، پنیر uf۴۰۰ گرمی نسبتاً چرب ۳۷۵۰۰ تومان تعیین شد.

کد خبر 451588

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • با گرانی مرغ دیگر کسی اسراف نمی کند

  با گرانی مرغ دیگر کسی اسراف نمی کند

  عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گوید اصلاح احتمالی میزان مصرف مرغ در کشور، یکی از نتایج تصمیم اخیر دولت خواهد بود.

 • اتباع خارجی یارانه نان می‌گیرند

  اتباع خارجی یارانه نان می‌گیرند

  مدیرکل آینده‌پژوهی، مدل‌سازی و مدیریت اطلاعات اقتصادی وزارت اقتصاد گفت: با برنامه‌های وزارت رفاه اتباع خارجی مشمول و خانوار فاقد شناسنامه و کارت ملی، کالابرگ دریافت می‌کنند.

 • سومین هفته صعودی بورس

  سومین هفته صعودی بورس

  در هفته اخیر شاخص کل بورس روند پرنوسانی داشت و در پایان هفته بالاتر از سطح هفته گذشته قرار گرفت و نرخ رشد شاخص افزایش یافت.

 • ابلاغ قیمت جدید خرید تضمینی شیرخام

  ابلاغ قیمت جدید خرید تضمینی شیرخام

  وزیر جهاد کشاورزی در بخشنامه‌ای به وزراتخانه‌های جهاد کشاورزی، اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه، قیمت تضمینی خرید شیر خام درب دامداری‌ها را ابلاغ کرد.

 • یارانه ها چقدر هزینه های زندگی را تامین می کنند؟

  یارانه ها چقدر هزینه های زندگی را تامین می کنند؟

  طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها با واقعی شدن قیمت ۴ قلم کالای اساسی و امکان برداشت یارانه واریزی اجرایی شده است.

 • قیمت آرد نانوایی‌های سنتی تغییری نکرده

  قیمت آرد نانوایی‌های سنتی تغییری نکرده

  رئیس انجمن آردسازان با بیان اینکه قیمت نان سنتی تغییری نکرده است، گفت: دولت با افزایش قیمت نان مخالف است.

 • پیش بینی قیمت روغن طی ۲ سال آینده

  پیش بینی قیمت روغن طی ۲ سال آینده

  جنگ اوکراین اقتصاد جهان را با کسادی مواجه کرد؛ بطوریکه بازار کالاهای اساسی دچار اختلال شد. با کاهش عرضه و اعمال محدودیت‌های صادرات، بهای اکثر کالاها افزایش یافت و در این میان باتوجه به اینکه اوکراین یکی از بزرگترین تولیدکننده های دانه های روغنی در جهان محسوب می شود، پیش بینی می شود بازار در سال های پیش رو با افزایش قیمت دانه های روغنی روبرو شود.

 • یک شانه تخم‌مرغ ۷۶ هزار تومان

  یک شانه تخم‌مرغ ۷۶ هزار تومان

  مدیر عامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن گفت: روزانه بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ تن تخم‌مرغ در کشور تولید می‌شود که این میزان از تولید نسبت به حجم مصرف در نیمه نخست سال ( با گرم شدن هوا) بالاتر است، هم اکنون روزانه بیش از ۲۵۰ تن تخم‌مرغ مازاد داریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =