امید به فصل مجامع بازار را مثبت می کند/ اردیبهشت بهار بورس است

عضو هیات مدیره کارگزاری اردیبهشت ایرانیان  گفت: در بازار سرمایه اردیبهشت فصل مجامع است، بازار سهام تا فصل مجامع  روند مثبتی خواهد داشت.

 به گزارش صدای بورس، بازار سرمایه از اواسط اسفند ماه ۹۹ شروع به رشد کرد و آخرین روز کاری اسفند ماه شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی به کار خود پایان داد. گروه کانه های فلزی در میان گروه های بورسی رشد بسیار خوبی را تجربه کردند. برخی کارشناسان معتقدند پروژه انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی و سهامداری گروه فلزات اساسی و کانه های فلزی در مثبت شدن نماد کامودیتی ها در بازار سرمایه تاثیرگذار بوده است. تجربه تاریخی و نزدیک شدن فصل مجامع ۲ دلیل مثبت بودن بورس در فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰ است. پیش بینی می شود،  شاهد صعود بورس در این ماه خواهیم بود.

مهدی افنانی، عضو هیات مدیره کارگزاری اردیبهشت ایرانیان در گفت‌وگو با  صدای بورس اظهار کرد: در بازار سرمایه اردیبهشت فصل مجامع است، بازار سهام تا فصل مجامع  روند مثبتی خواهد داشت.لیدرهای بازار نیز گروه  پالایشی ها و خودرویی ها خواهند بود.

رضا نصیرزاده در ارتباط با تحولات بازار سرمایه در فروردین ۱۴۰۰ بیان کرد: شاخص کل بورس همواره از اسفند تا قبل از انتخابات رشد داشته، این رشد گاهی دائم و گاهی موقت بوده است. وی در قالب نمودار این موضوع را تبیین کرده است.

 وی با اشاره به تحلیل  ۱۳ بهمن که بر اساس جریان نقدینگی در شاخص کل انجام شده بود، بیان کرد:  اتفاقات و رخ دادهایی در روند خروج جریان نقدینگی شاخص کل بورس از تیر  ۹۹ شاهد بودیم. با توجه به اینکه همچنان حجم کلی نقدینگی بازار در اسفند ماه کم بود اما پیگیری جریان هوشمند نقدینگی بر روی شاخص کل بورس، نشان می دهد که شاخص کل در تلاش برای شکست خط روند نزولی و خروج از کانال نزولی است و این می تواند نقطه ی عطفی باشد بر اینکه در فروردین ماه شاهد افزایش جریان ورودی نقدینگی به بازار باشیم و تایید کننده این سناریو، و موج جدید رشد شاخص کل بورس خواهد بود.

محبوبه قرمزچشمه

کد خبر 430579

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =