خودرو های ارزان و گران هفته اول مهر کدام بودند؟

بازار خودرو عملاً هفته اول تعطیل بود و اغلب قیمت خودروهای پرتقاضای داخلی بدون تغییر بودند. همچنان آینده مبهم واردات خودرو و قیمت گذاری دستوری و روند قیمت دلار متغیرهای مهم بازار خودرو محسوب می شود. این هفته قیمت تیبا ۲ فقط افزایش یافت و با افزایش یک میلیون تومانی به ۲۰۵ میلیون تومان رسید. قیمت پژو ۲۰۷ دستی پانوراما را نیز کاهش یک میلیونی را ثبت کرد و به ۴۰۳ میلیون تومان رسید.

به گزارش صدای بورس،بازار خودرو این هفته با توجه به تعطیلات دو روزه،‌ ساکت تر از همیشه بود و قیمت مدل های پر تقاضای بازار عملاً بدون تغییر باقی ماندند. در این هفته عملاً خبر مهمی در حوزه خودرو منتشر نشد و به غیر از مزایده خودروهای خاک خورده در گمرک و مزایده خودروهای بدون گارانتی سایپا، سایر موضوعات و متغیرهای اثرگذار تغییری نکرده‌اند.

همچنان واردات خودرو که قرار بود لیست شرکت های واردکننده در هفته اول مهر ماه مشخص شود، در هاله ای از ابهام قرار دارد. دادفر،‌ دبیر واردکنندگان خودرو این هفته همچنان معتقد است که این آیین نامه برای خودروسازان نوشته شده و با این شرایط واردات خودرو شدنی نیست. پیش تر هم صادق الحسینی، اقتصاددان گفته بود که واردات خودرو منوط به احیای توافق هسته ای است و بدون احیای برجام با هر آیین نامه ای، واردات خودرو دور از انتظار خواهد بود. در این شرایط به نظر می رسد که با کم رنگ شدن دستیابی به توافق هسته ای نه تنها عملاً واردات خودرو دور از دسترس به نظر می رسد که افزایش قیمت دلار می توان دوباره منجر به افزایش قیمت خودرو در بازار داخلی شود.

قرعه کشی خودرو هم فعلا به نظر می رسد که حداقل تا پایان سال ادامه داشته باشد، هرچند که حذف قیمت گذاری دستوری بیش از گذشته به گوش می رسد.


بیشتر بخوانید:دولت چه بر سر بازار خودرو آورد؟


قیمت ایران خودرو
این هفته تنها قیمت پژو ۲۰۷ دستی پانوراما نسبت به هفته گذشته تغییر کرد و با کاهش یک میلیونی همراه شد. قیمت پژو ۲۰۷ دستی که هفته پایانی شهریور، ۴۰۴ میلیون تومان بود، در پایان هفته اول مهر به ۴۰۳ میلیون تومان رسید.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که در اوایل شهریور تا ۲۹۵ میلیون تومان هم کاهش پیدا کرد، هفته آخر شهریور دوباره به ۳۰۰ میلیون تومان رسید و این هفته بدون تغییر باقی ماند.

قیمت ایران خودرو

قیمت سایپا
این هفته قیمت تیبا ۲ فقط افزایش یافت و با افزایش یک میلیون تومانی به ۲۰۵ میلیون تومان رسید. قیمت تیبا ۲ عملاً نسبت به ابتدای سال بدون تغییر باقی مانده است؛ قیمت این خودرو در ابتدای سال برابر با ۲۰۷ میلیون تومان بود. حداکثر قیمت تیبا ۲ مربوط به اردبیهشت بود که به ۲۱۳ میلیون تومان رسید.

قیمت کوییک R نیز که ابتدای این هفته برابر با ۲۰۷ میلیون تومان بود در اواسط هفته با کاهش یک میلیونی به ۲۰۶ میلیون رسید. اما در روز چهارشنبه دوباره قیمت کوییک R افزایش یک میلیون تومان را ثبت کرد تا عملاً این هفته بدون تغییر باشد.

قیمت شاهین همانند چندین هفته گذشته بر روی ۳۶۰ میلیون تومان قفل شده است.

قیمت سایپا

منبع: اقتصادآنلاین

کد خبر 460096

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • کالابرگ و یارانه با هم در مهرماه توزیع می‌شود

  کالابرگ و یارانه با هم در مهرماه توزیع می‌شود

  مجلس در نظر داشت که مابه‌التفاوت قیمت بازار آزاد با قیمت کالاهای شهریور ۱۴۰۰ را از طریق کالا برگ جبران کند. اما دولت می‌خواست کار خود را آسان کند.

 • قیمت تیبا و پراید چقدر شد؟

  قیمت تیبا و پراید چقدر شد؟

  قیمت متوسط بازار آزاد و قیمت نمایندگی خودروهای سایپا امروز شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ را در جدول زیر مشاهده کنید. این قیمت‌ها به تومان بوده و روزانه بروزرسانی می‌شود.

 • اعلام قیمت خودروهای ایران خودرو/جدول

  اعلام قیمت خودروهای ایران خودرو/جدول

  قیمت بازار و قیمت نمایندگی خودروهای ایران خودرو امروز شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ را در جدول زیر مشاهده کنید. این قیمت‌ها به تومان بوده و روزانه بروزرسانی می‌شود.

 • چگونه خودروی مزایده ای تملیکی بخریم؟

  چگونه خودروی مزایده ای تملیکی بخریم؟

  عبدالمجید اجتهادی گفت: علاقه‌مندان تا دوازدهم مهرماه وقت دارند که پیشنهاد خود را ارائه دهند،بازدیدها هم بدون مشکل در حال انجام است.

 • افشای پشت پرده های حراج لوکس‌های دپویی

  افشای پشت پرده های حراج لوکس‌های دپویی

  یک‌هزار و ۶۲دستگاه خودروی خارجی رسوبی که از سال۹۶ با عنوان قاچاق در انبارهای گمرکات ۹استان کشور دپو شده بود، پنج‌شنبه گذشته به مزایده گذاشته شد و تاچند روز آینده اسامی برندگان این مزایده اعلام می‌شود. با نهایی شدن نتایج حراج دپویی‌ها، این تعداد خودروی خارجی بعد از ممنوعیت چهارساله واردات، در مسیر شماره‌گذاری قرار می‌گیرد.

 • جعل و برگشت چک به زیر یک درصد رسید

  جعل و برگشت چک به زیر یک درصد رسید

  به گفته کارشناس پولی و بانکی قانون جدید چک باعث کاهش جعل و برگشت این اوراق بهادار به زیر یک‌ درصد است.

 • محصولات گروه سایپا از شرایط قرعه کشی خارج شد

  محصولات گروه سایپا از شرایط قرعه کشی خارج شد

  معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده و افزایش ظرفیت تولید محصولات گروه خودروسازی سایپا تمامی محصولات این گروه خودروسازی از شرایط قرعه کشی خارج شد، متقاضیان می توانند بدون حضور در شرایط قرعه کشی نسبت به ثبت نام تا تکمیل ظرفیت اقدام نمایند.

 • خبر خوش دولت برای ایثارگران

  خبر خوش دولت برای ایثارگران

  براساس مصوبه هیئت وزیران، مبلغ سهام مورد واگذاری به هریک از مشمولین معادل حداکثر یکصد میلیون ریال با اعمال ۵۰ درصد تخفیف به صورت اقساط سالانه و به مدت ۱۰ سال است.

 • برگزاری دور جدید مزایده خودروهای خارجی رسوبی

  برگزاری دور جدید مزایده خودروهای خارجی رسوبی

  مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی از برگزاری دور جدید مزایده خودروهای رسوبی وارداتی خبر داد.

 • تعیین تکلیف ۱۰۶۲ خودروی رسوبی وارداتی

  تعیین تکلیف ۱۰۶۲ خودروی رسوبی وارداتی

  رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی از آغاز مزایده هزار و ۶۲ خودروی وارداتی در سامانه ستاد برای عموم مردم خبر داد.

 • اعلام اسامی شرکت‌های واردکننده خودرو؛ بزودی

  اعلام اسامی شرکت‌های واردکننده خودرو؛ بزودی

  امید قالیباف درباره آخرین وضعیت واردات خودرو گفت: حداکثر تا پایان مهر ماه اسامی تمام شرکت‌های واجد شرایط اعلام خواهد شد.

 • چه خودروهایی و با چه قیمتی وارد کشور می‌شوند؟

  چه خودروهایی و با چه قیمتی وارد کشور می‌شوند؟

  وزیر صمت وعده داد که خودروهای وارداتی از هفته آینده وارد کشور می‌شوند. اما کدام خودروها جزو لیست احتمالی خودروهای وارداتی قرار می‌گیرند.

 • جدیدترین وضعیت تامین ارز موبایل‌های بالای ۶۰۰ دلار

  جدیدترین وضعیت تامین ارز موبایل‌های بالای ۶۰۰ دلار

  سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی گفت: در حال حاضر وضعیت تخصیص ارز موبایل‌های بالای ۶۰۰ دلار به ارز حاصل از صادرات خود و ارز حاصل از صادرات اشخاص تبدیل شده است.

 • جرئیات جدید از دومین مرحله مزایده خودروهای خارجی

  جرئیات جدید از دومین مرحله مزایده خودروهای خارجی

  سخنگوی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفت: در مزایده فوق‌العاده ۵۶۶، ۷۱ خودروی خارجی که از مزایده اول خودروها باقی‌مانده بود، از طریق سامانه ستاد الکترونیک دولت به فروش می‌رود.

 • قیمت دلار در صرافی ملی

  قیمت دلار در صرافی ملی

  قیمت دلار در صرافی ملی رقم ۲۸ هزار و ۸۲۵ تومان و قیمت یورو نیز برای فروش در صرافی‌ ملی ۲۸ هزار و ۸۳۳ تومان اعلام شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =