پیش بینی قیمت طلا و سکه بعد از برجام

قیمت طلا و سکه از نیمه خرداد سال جاری در مسیری افزایشی قرار گرفت و در مقاطع دوباره کاهشی شد. اما اکنون باتوجه به کاهش قیمت انس جهانی و امیدواری بیشتر برای احیای برجام چه چشم‌اندازی برای این دو فلز وجود دارد؟

به گزارش صدای بورس، طلای جهانی یکی از مواردی است که می‌تواند روی قیمت طلا و قیمت سکه در داخل تاثیرگذار باشد. اما با وجود کاخش قیمت انس جهانی قیمت‌ها در بازار داخلی هنوز در مسیر کاهشی قابل توجهی قرار نگرفته است.

ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران بیان کرد: درحال حاضر انس جهانی دچار تغییر شده و نوسانات کاهشی آن به ۱۷۴۶ دلار رسیده است. این مساله می‌تواند روی طلای داخلی و سکه موثر باشد.

او ادامه داد: اما درمورد اینکه چرا درحال حاضر طلای داخلی و سکه چندان کاهشی نشده است باید گفت قیمت دلار حرکت کاهشی این دو فلز را کند کرده است. البته انتظار می‌رود در روزهای آینده روند بیش از این، کاهشی شود و بازار آرامش و ثبات قیمتی را پیدا کند.


بیشتر بخوانید: پیش‌بینی عجیب از قیمت‌ طلا و سکه


محمدولی در مورد چشم‌انداز طلا و سکه گفت: اگر قیمت دلار کاهش داشته باشد، احتمال بیشتری برای کاهش قیمت سکه وجود دارد.

ثبات قیمتی در بازار طلا و سکه

همچنین نادر بذرافشان، دبیر هیات‌مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: من معتقدم اکنون قیمت‌ها نسبت به اوج آنها در ۲۰ روز گذشته به ثبات نسبی خوبی رسیده است.

او ادامه داد: در هفته‌های گذشته نوسانات بین یک تا دو درصدی وجود داشت و درمورد انس جهانی نوسانات کاهشی بیشتر بود.

بذرافشان همچنین گفت: باتوجه به عید قربان و حالت نیمه‌تعطیل بازار، روند قیمت‌ها در هفته گذشته کاهشی بوده و نوسانات به حداقل رسیده است.

او درمورد روند قیمتی طلا تا پایان هفته بیان کرد: احتمال نوسانات چشمگیر در قیمت طلا و سکه تا پایان هفته جاری پایین است. نهایتا بین یک تا دو درصد حرکت کاهشی یا افزایشی رخ دهد

دبیر هیات‌مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: البته این مساله به انس جهانی نیز بستگی دارد. درحال حاضر نسبت به کاهش قیمت طلای جهانی قیمت طلای داخلی نوسان کمی داشته است.

بذرافشان درخصوص وضعیت فعلی بازار گفت: درحال حاضر ثبات نسبی خوبی در بازار وجود دارد و مردم می‌توانند به‌راحتی مبادلات خود را انجام دهند.

او در پایان توضیح داد: بخشی از قیمت طلا و سکه به خبرهای سیاسی و اقتصادی بستگی دارد که اگر اتفاقی خاصی رخ ندهد بین یک تا دو درصد نوسان در طول هفته وجود دارد.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

علی طباطبایی، کارشناس بازارهای مالی گفت: قیمت طلا به دو مقیاس طلای جهانی و قیمت دلار وابستگی دارد. طلای جهانی باتوجه به سیاست‌هایی که آمریکا در پیش گرفته مسیری کاهشی را می‌پیماید.

او ادامه داد: از طرفی قیمت دلار باتوجه به اینکه مدتی در سقف قیمتی خود قرار گرفته است. درصد احیای برجام افزایش یافته است و احتمالا رشد قابل توجهی نداشته باشد.

این کارشناس همچنین بیان کرد: باتوجه به اینکه حبابی در قیمت طلای داخلی و سکه وجود دارد، برآورد من این است که حتی به صورت موقت، تخلیه این حباب انجام و قیمت سکه و طلا کاهشی شود.

به گزارش تجارت نیوز، طباطبایی توضیح داد: در مورد اینکه روند افزایشی این فلز ادامه داشته باشد، باید منتظر نتیجه مذاکرات و قیمت دلار باشیم. اگر قیمت دلار تا زیر ۲۷ هزار تومان کاهش داشته باشد، قیمت طلا نیر پایین می‌آید.

کد خبر 455255

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • پیش‌بینی عجیب از قیمت‌ طلا و سکه

  پیش‌بینی عجیب از قیمت‌ طلا و سکه

  به گفته نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، همزمان با مدیریت بانک مرکزی در کنترل نرخ ارز و در بازارهای داخلی و همچنین جنبه مثبت خبرهای سیاسی- اقتصادی در هفته‌ای که گذشت و اینکه طی ۲۴ ساعت روز چهارشنبه تا پنجشنبه، اونس جهانی طلا ۶۷ دلار افت ارزش پیدا کرد، سبب شد سکه و طلا در بازارهای داخلی نیز در مسیر کاهش قیمت‌ قرار بگیرد.

 • حباب سکه ۸۰ هزار تومان کم شد

  حباب سکه ۸۰ هزار تومان کم شد

  نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با توجه به کاهش ۶۷ دلاری انس جهانی طلا، قیمت انواع سکه و طلا در بازار کاهشی بود و حباب سکه ۸۰ هزار تومان کم شد.

 • قیمت‌ها در بازار طلا و سکه کاهشی می شود ؟

  قیمت‌ها در بازار طلا و سکه کاهشی می شود ؟

  در پی ریزش چشم‌گیر قیمت طلای جهانی و آغاز روند نزولی قیمت طلا و سکه از شب گذشته تا کنون احتمال می‌رود با شروع رسمی معاملات بازار تهران، شاهد کاهش بیشتر قیمت‌ها باشیم.

 • دوحه بخت برجام را باز می کند

  دوحه بخت برجام را باز می کند

  بعد از چندین ماه توقف مذاکرات برای احیای برجام در وین، میز مذاکرات از هتل کوبورگ به دوحه منتقل شد. انتظار می‌رفت این مذاکرات به توافق بیانجامد، اما بی نتیجه به پایان رسید.

 • شوک سنگین به بازار طلا/افت ۵۰ دلاری اونس در بازارهای جهانی

  شوک سنگین به بازار طلا/افت ۵۰ دلاری اونس در بازارهای جهانی

  دیشب بازار جهانی طلا با یک شوک سنگین‌روبرو شد. قیمت اونس طلا به یکباره نزدیک به ۵۰ دلار پایین آمد. از نظر تحلیلگران بازار سکه ریزش ناگهانی این فلز گران بها می تواند سمت و سوی بازار سکه امروز چهارشنبه ۱۵ تیر ماه را تغییر دهد

 • دو پیش بینی متفاوت از قیمت سکه

  دو پیش بینی متفاوت از قیمت سکه

  قیمت سکه داخلی در چند روز اخیر کانال ۱۵ میلیون را حفظ کرده است. ارزش ذاتی سکه با قیمت بازار بیش از ۲ میلیون تومان اختلاف را نشان می دهد و حباب سکه به ۱۸ درصد رسیده بود. فعالان بازار معتقدند حباب قابل توجه سکه باعث شده خرید سکه پر ریسک شود.

 • اجرت ساخت طلا چه قدر است ؟/یا اعتماد کنید یا به اتحادیه مراجعه کنید

  اجرت ساخت طلا چه قدر است ؟/یا اعتماد کنید یا به اتحادیه مراجعه کنید

  اجرت طلا در زمان خرید پر بحث‌ترین موضوع میان خریدار فروشنده است که کشتی آرای، نایب‌رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا معتقد است، مشتری یا باید به طلافروش اعتماد کند یا بعد از خرید برای اخذ تأییدیه به اتحادیه مراجعه کند.

 •  افزایش مجدد قیمت ارز متوقف شد

   افزایش مجدد قیمت ارز متوقف شد

  کشتی آرای گفت: با توجه به اینکه جلوی افزایش مجدد قیمت ارز گرفته و قیمت دلار با کاهش همراه شده است، قیمت ها در بازار طلا و سکه نیز کاهشی شد.

 • هشدار به سکه بازان

  هشدار به سکه بازان

  به باور تحلیل گران یکی از دلایل مهمی که بازار سکه را با حباب بالای ۱۵ درصد رو به رو کرده است، انتظارات تورمی است که در میان معامله گران بازار فلز گران بهای داخلی وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =