اخبار جدید در مورد واردات خودرو توسط تولیدکننده ماکارونی

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت گفت:کلیات طرح واردات خودرو تدوین شده و منتظریم تا در هیئت دولت مصوب و ابلاغ شود.

به گزارش صدای بورس، عبدالله توکلی لاهیجانی، مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت به آخرین جزئیات واردات خودرو و ابلاغ آئین نامه های آن به دستگاه ها توضیحاتی ارائه داد.

آخرین وضعیت آیین‌نامه واردات خودرو به کجا رسید؟

بین تقاضای بازار و میزان تولید، جای خالی وجود دارد و یکی از راه‌های جبران این موضوع، واردات است. برهمین اساس، وزارت صمت آیین‌نامه‌ای را تدوین کرد و به هیئت دولت فرستاد. کلیات این طرح تدوین شده و منتظریم تا در هیئت دولت مصوب شده و ابلاغ شود.


بیشتر بخوانید :واردات خودرو زیر ۱۰ هزار دلار عملی است؟


چند درصد خودروهای فعلی در داخل کشور تولید می‌شود؟

با ۲ دسته از خودروها مواجهیم. دسته اول آنهایی‌اند که روی پلتفرم‌های داخلی شکل گرفته است که از آن جمله می‌توان به پلتفرم سمند، تیبا، تارا و ... اشاره کرد. در این خودروها با میزان داخلی‌سازی بالای ۷۰ درصد و گاهاً تا ۹۰ درصد مواجهیم. در گروه دوم که CKD هستند بنابر دلایل متعدد خودروسازها در ۲۰ تا ۴۰ درصد متوقف شده‌اند.

تاکید می‌کنم که از خرداد به بعد تولید خودرو به صورت مستقیم به ۱۰۰ درصد رسید، یعنی از جریان تولید، هیچ خودرویی به صورت ناقص به انبار نمی‌رود. همچنین پس از بازدید آقای رئیس‌جمهور از خودروسازان روند کاهش خودروهای ناقص انباشته شده در انبارها ادامه داشت و هر پارکینگی که از خودرو خالی می‌شود، پلمپ شده و دیگر خودرویی وارد آن نخواهد شد.

دقت داشته باشید که بنابر دلایل مختلفی نظیر محبوس شدن نقدینگی خودروساز، کاهش کیفیت خودروی تولیدی و ... احتکار خودرو برای خودروساز به صرفه نخواهد بود.

ورود یک شرکت تولید مواد غذایی برای تولید خودرو صحت دارد؟

صنعت خودروسازی کشور نیاز به جذب سرمایه‌گذاری دارد و از جذب این سرمایه‌ها استقبال می‌کند، اما هر شرکتی که بخواهد محصول تولید کند، باید مجوز محصول دریافت کند. تاکید می‌کنم که برای این شرکت هنوز مجوز محصول صادر نشده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کد خبر 455131

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =