برخورد انضباطی با متخلفان در سه نماد خودرویی

در جریان معاملات شرکت بورس تهران، در صنعت خودرو و سه نماد خودرویی فشار فروش و رنج منفی مشاهده شد و در نهایت دسترسی معاملاتی ۵ کد حقیقی و حقوقی محدود شد.

به گزارش صدای بورس، معاونت نظارت بر بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران با تاکید بر نظارت دائم بورس تهران بر تمامی معاملات انجام شده، اظهار کرد: امروز با توجه به فشار فروش در صنعت خودرو، سه نماد خودرویی که فشار فروش بر آنها وجود داشت، بررسی شد. این سه نماد شامل «خگستر»، «خودرو» و «سایپا» می‌شوند.

محمدرضا شاه‌نظری ادامه داد: نتیجه این بررسی این بود که دسترسی معاملاتی ۵ کد حقیقی و حقوقی محدود شد. از میان کدهای اعلام شده، ۳ کد مرتبط با اشخاص حقوقی و ۲ کد مرتبط با اشخاص حقیقی بوده که یک مورد مربوط به رنج منفی و چهار مورد دیگر مرتبط با فشار فروش بوده است.


بیشتر بخوانید:توقف یک شبه عرضه خودرو در بورس


او تصریح کرد: این مورد در سامانه نظارت جامع شرکت بورس اوراق بهادار تهران (سنجش) ثبت و همچنین به این اشخاص حقیقی و حقوقی اطلاع داده شد و دسترسی برخط مستقیم معالاتی (برخط) آنها محدود شد. به بیانی دیگر، دسترسی برخطی که این افراد از آن برای درخواست های خود استفاده می‌کردند به مدت ۵ روز کاری محدود شد.

به گزارش سنا، معاونت نظارت بر بازار بورس تهران ادامه داد: چنانچه رفتار معاملاتی این افراد در گذشته نیز منجر به تغییر روند معامله شده باشد و به بازار جهت داده باشند طبق ماده ۳۵ و ۴۶ قانون بازار، با این افراد برخورد خواهد شد.

کد خبر 453326

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • ذخیره های سامانه قرعه کشی خودرو منتظر بمانند

  ذخیره های سامانه قرعه کشی خودرو منتظر بمانند

  پس از آنکه با دستور وزیر صمت و براساس اعلام سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، همه منتخبان اولین مرحله تخصیص یکپارچه خودرو مشمول دریافت خودرو شدند، مقرر شده است که پس از اتمام مهلت واریز وجه برای منتخبان اصلی (۲۵ خرداد ماه)، در رابطه با واگذاری خودرو به منتخبان فهرست ذخیره، اطلاع‌رسانی‌ها صورت خواهد گرفت.

 • قیمت خودرو غیرمنطقی گران است

  قیمت خودرو غیرمنطقی گران است

  دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودروی کشور معتقد است که تصدی‌گری دولتی و عملکرد جزیره‌ای ارکان تصمیم‌گیر و سیاستگذار، دو معضل کلان صنعت خودرو است.

 • وزارت صمت از ۵۰ هزار خودرو مازاد رونمایی کرد!

  وزارت صمت از ۵۰ هزار خودرو مازاد رونمایی کرد!

  وزارت صمت که قرار بود حدود ۱۷۶ هزار خودرو به منتخبان قرعه کشی از طریق سامانه یکپارچه تخصیص دهد، اعلام کرده ۵۰ هزار خودرو مازاد دیگر وجود دارد.

 • خودروسازان و قطعه سازان، باید افق مشخصی را برای رسالت خدمتگزاری تدوین کنند

  خودروسازان و قطعه سازان، باید افق مشخصی را برای رسالت خدمتگزاری تدوین کنند

  نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس‌ شورای اسلامی در نشست مشترک مدیرعامل و مدیران ارشد سایپایدک و اعضای انجمن قطعه سازان همگن که در محل بازارچه قطعات یدکی سایپا برگزار شد، گفت: خودروسازان و قطعه سازان و همچنین شرکت های خدمات پس از فروش، باید افق مشخصی را برای رسالت خدمتگزاری تدوین کنند ضمن اینکه هم‌زمان باید اعتمادسازی نسبت به برند و مردم پیگیری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =