ذخیره های سامانه قرعه کشی خودرو منتظر بمانند

پس از آنکه با دستور وزیر صمت و براساس اعلام سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، همه منتخبان اولین مرحله تخصیص یکپارچه خودرو مشمول دریافت خودرو شدند، مقرر شده است که پس از اتمام مهلت واریز وجه برای منتخبان اصلی (۲۵ خرداد ماه)، در رابطه با واگذاری خودرو به منتخبان فهرست ذخیره، اطلاع‌رسانی‌ها صورت خواهد گرفت.

به گزارش صدای بورس، همانطور که روز گذشته (پنجشنبه) اطلاع‌رسانی شد، به دنبال مشکل پیش آمده به‌سبب عدم تفکیک برندگان اصلی از منتخبان ذخیره (رزروی‌ها) که بر اساس آن تعداد زیادی از مشتریان که با تلاش بسیار و با فروش بسیاری از دارایی‌های خود مبلغ خودرو را فراهم کرده بودند و بگونه‌ای (ابتداً برنده اصلی و سپس در لیست ذخیره‌ها) بلاتکلیف شده بودند، مهلت وازیز تا 25 خرداد ماه تمدید شد.

علاوه بر اعلام سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در اطلاعیه‌ای مبنی بر اینکه به منتخبان ذخیره این دوره نیز در قالب طرح‌های مشخص خودرو تخصیص داده خواهد شد، معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت نیز اظهار کرده است: با توجه به افزایش تولید خودروهای کامل در خودروسازان داخلی و افزایش عرضه خودرو در سال جاری به میزان بیشتر از ۲۰۰ درصد نسبت به سال گذشته، با دستور وزیر صنعـت، معدن و تجارت، مقرر شده است که به همه منتخبان که نامشان در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اعلام شده است (شامل منتخبان اصلی ‌و ذخیره)، خودرو تخصیص داده شود.


بیشتر بخوانید: ۱۲هزار ذخیره قرعه‌کشی سامانه یکپارچه هم خودرو می‌گیرند


طبق اعلام این معاون وزیر صمت، پس از اتمام مهلت ثبت‌نام منتخبان اصلی (۲۵ خرداد ماه) اطلاع‌رسانی‌ها برای واگذاری خودرو به منتخبان فهرست ذخیره (رزروی‌ها) تکمیل خواهد شد. همچنین در خصوص طرح‌های فروشی که در همین دوره از قرعه‌کشی خارج شده‌اند، به زودی اطلاع‌رسانی لازم انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، براین اساس این تعداد افراد بسیار که در ابتدای اعلام نتایج اولین دوره فروش و تخصیص یکپارچه خودرو، به عنوان برنده اصلی (اول) انتخاب شده بودند اما سپس به لیست ذخیره منتقل شده بودند و امکان واریز نداشتند، باید تا پایان مهلت تعیین شده برای واریز وجه منتخبان اصلی منتظر بمانند تا مشخص شود ابتداً چه تعداد ثبت‌نام خواهند کرد و چه سازوکاری باید برای تخصیص خودرو به رزروی‌ها در نظر گرفته شود.

کد خبر 453162

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =