۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷
بازار سرمایه در مسیر فرسایش

کارشناس بازار سرمایه گفت: با تایید قیمت ارز ۴۲۰۰ تومانی برای اقلام دارویی و اقلام ضروری، باز هم نمی توان گفت دارویی ها صنایع پیشرو هستند، چرا که با کمبود نقدینگی روبرو هستند.

به گزارش صدای بورس، روئین صمدزاده، کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه در این روزها بدلیل شایعات و اخبار سیاسی در بورس اتفاق خاصی صورت نمی‌گیرد، گفت: با نزدیک شدن به انتهای سال و شناسایی سود شرکتها، فشار فروش و بار منفی بازار بیشتر خواهد شد، در نهایت بازار سرمایه رشد خاصی نخواهد داشت و در بهترین حالت، یک حرکت متعادل را می‌گذراند.

صمدزاده با اشاره به بحث بودجه و تایید قیمت ارز ۴۲۰۰ تومانی برای اقلام دارویی و اقلام ضروری، افزود: با توجه به پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی به این شرکتها، باز هم نمی توان گفت دارویی ها صنایع پیشرو هستند، چرا که با کمبود نقدینگی روبرو هستند. با این توصیف صنعت پیشرو در بازار سرمایه وجود ندارد و همه صنایع در موقعیت متعادلی قراردارند.

این کارشناس تصریح کرد: در هفته های پیش رو، با داشتن اخبار مثبت از مذاکرات برجام، رشد صنایعی مانند فولاد و پتروشیمی و نفت که تحت تاثیر تحریم ها بودند را خواهیم داشت اما این سهم ها تحت تاثیر نرخ ارز قرار دارند و به واسطه محدودیت‌های ناشی از تحریم رشد خوبی نداشته‌اند.

صمدزاده افزود: در شرایط حال حاضر، در یکماه آینده، اتفاق جدیدی را در بازار نخواهیم داشت زیرا که شرایط بازار سرمایه فرسایشی است.

فاطمه حیدرپور

کد خبر 428905

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • تاثیر دلار ۴۲۰۰ تومانی بر صنعت دارو چیست ؟

  مدیر مالی شرکت سبحان دارو پاسخ می دهد :

  تاثیر دلار ۴۲۰۰ تومانی بر صنعت دارو چیست ؟

  تحولات ارزی در روزهای اخیر تاثیر یکسانی بر صنایع بورسی نخواهد داشت . صنایع صادرات محور و صنایعی که مجبور به تهیه مواد اولیه با ارز هستند ، در دو روز گذشته چندین بار صف های خرید و فروش را تجربه کرده اند و در واقع هنوز شرایط ارزی جدید و تحولات آن در صنایع مختلف بررسی نشده است .

 • تاثیرات ارز ۴۲۰۰ دارویی‌ ها بر بازارسرمایه

  تاثیرات ارز ۴۲۰۰ دارویی‌ ها بر بازارسرمایه

  یک تحلیلگر بازار سرمایه می‌گوید: حاشیه سود صنعت دارویی به‌طور کلی در بیشتر کشورهای جهان بالا است و هر چه دارویی خاص‌تر باشد این حاشیه سود بیشتر خواهد بود، این حاشیه سود بالا در ایران به‌دلیل تصمیمات پوپولیستی هم‌اکنون در خطر است و ممکن است دولت برای ایجاد رضایت در میان مردم از تخصیص عادلانه قیمت این کالاها جلوگیری کند.

 • شایعه خبر حذف ارز ۴۲۰۰ تومان از واردات مواد اولیه دارو

  عضو سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی:

  شایعه خبر حذف ارز ۴۲۰۰ تومان از واردات مواد اولیه دارو

  عضو سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی در واکنش به خبری مبنی بر برداشته شدن ارز ۴۲۰۰ تومان از واردات مواد اولیه دارو گفت: چنین خبری شایعه است و هیچ گونه خبری مبنی بر حذف ارز ۴۲۰۰تومان از واردات مواد اولیه دارویی از سوی سازمان برنامه و بودجه و همچنین وزارت بهداشت اعلام نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =