شاخص کل جان نداشت/ توجه حقیقی‌ها به کدام نمادها معطوف بود؟

افت هفت هزار و ۳۰۶واحدی شاخص کل (۰.۵درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۲۵۷هزار واحدی قرار داد.

به گزارش صدای بورس،افت هفت هزار و ۳۰۶واحدی شاخص کل (۰.۵درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۲۵۷هزار واحدی قرار داد. شاخص‌ کل هم‌وزن نیز با رشد ۰.۰۳ درصدی، با ۵۱۲۳ واحد افزایش، در جایگاه ۴۳۷ هزار و ۲۲۵ واحدی  به کار خود پایان داد.

تعداد معاملات امروز بازار سهام با  ۷۸۳ هزار معامله به حجم ۶ میلیارد و ۹۷۲ میلیون برگه سهم رسید. ارزش معاملات در بازار امروز ۷۶ هزار و ۵۶۲ میلیارد ریال بود.

نمادهای«فملی» و «شبندر» از تاثیرگذاران مثبت و «شستا»، «فولاد»،‌ «وغدیر»‌، «فارس» و «کچاد» از تاثیرگذاران منفی بر شاخص امروز بودند و نمادهای «شستا»،‌ «فملی»، «خساپا»، «شپنا» و «برکت» نمادهای پرتراکنش امروز بازار سهام بودند.

شاخص بازار فرابورس امروز افتی ۸۴ واحدی بر مدار ۱۷ میلیون و ۷۳۱ هزار واحدی قرار گرفت. تعداد معاملات امروز فرابورس با ۴۰۷ هزار دفعه معامله به حجم معاملاتی ۱ میلیارد و ۷۳۱ میلیون برگه سهم رسید. ارزش معاملات بازار فرابورس نیز ۱۷۳ هزار و ۷۳۸ میلیارد ریال بود.
نمادهای «بپاس»،‌ «زاگرس»، «آریا»، «ذوب» و «صبا» از نمادهای تاثیرگذار و «چخزر»، «شاروم»، «وسپهر» و «کذغال» نمادهای پرتراکنش امروز بازار فرابورس بودند.

برترین گروههای صنعتی بازار امروز خودرو، فرآورده های نفتی و فلزات اساسی بودند که در این بین فرآورده های نفتی با ارزش ۳ هزار و ۲۰۵ میلیارد در راس برترین صنعت قرار دارد. شاخص های صنعت امروز ذغال سنگ، چند رشته ای و وسایل ارتباطی بودند که روز پر نوسانی را گذراندند.

بیشترین افزایش قیمت را نمادهای «فپنتا»، «وصنعت» و «حپترو»‌ داشتند و نمادهای «پتایر»، «غسالم» و «سصفها» با کاهش قیمت مواجه شدند.

برترین تقاضا به «پارند»، «سیتا» و «کمند» و برترین عرضه به «پالایش»، «شستا» و «کلوند» تخصیص داده شد.

ارزش کل معاملات خرد ۸هزار و ۱۱۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۹درصد یعنی هزار و ۵۵۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۹درصد از کل معاملات شد.حقوقی‌ها امروز حدود ۷۲۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» و «بانک‌ها و موسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم» و «محصولات چوبی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد شستا، وسپهر و سمگا لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به شبندر، بمپنا و فملی معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی حدود ۹۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی پالایش نفت بندر عباس با برتری ۶۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۶۸نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۲۰۳نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۴۰۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۷۰میلیارد تومان بود.

کد خبر 428499

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =