افزایش چشمگیر ارزش سهام در ژاپن با پیروزی حزب حاکم

به دنبال پیروزی حزب حاکم لیبرال دمکرات در ژاپن به رهبری 'شینزو آبه' نخست وزیر این کشور، ارزش سهام در ژاپن افزایش چشمگیری داشته است.

 

ارزش سهام 'نیکی' ژاپن بر اساس اعلام تارنمای نیکی برای شانزدهمین ماه متوالی در میان ارزهای بازار آسیا بالا رفته است.

این در شرایطی است که در این هفته مشخص شد حزب حاکم به پیروزی چشمگیری دست یافته و توانسته است دو سوم از کرسی های مجلس نمایندگان را از آن خود کند.

همزمان اعلام شده است ارزش سهام نیکی در بازار بورس ژاپن امروز (چهارشنبه) 108 امتیاز بالا رفته و به رغم تضعیف ارزش 'ین' ژاپن این یک وضعیت مطلوب برای بازار است.

برآوردها نشان می دهد شرایط فعلی یکی از بهترین شرایط بورس در ژاپن در 21 سال گذشته محسوب می شود با این حال نگرانی های زیادی وجود دارد که بالا رفتن بهای سهام موجب شود تا خرید و فروش آن در روزهای آینده کاهش یابد.

تحلیلگران می گویند بازار سهام و اوراق بهادار ژاپن هنوز شکننده و خسته است و برای حفظ شرایط مطلوب باید اخبار خوبی به بازار تزریق شود.

حزب حاکم لیبرال دمکرات در ژاپن بیش از 230 کرسی از مجلس نمایندگان را که 450 کرسی دارد بدست آورده است و این برای 'شینزو آبه' نخست وزیر به این معناست که دوران حاکمیت وی طولانی ترین دوران نخست وزیری در ژاپن خواهد بود.

او این هفته بلافاصله پس از پیروزی این حزب در سخنانی خاطر نشان کرد یکی از اولویت های اصلی وی در این دوره مقابله با کره شمالی و تهدیدهای این کشور است.

منبع: ایرنا

کد خبر 389802

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =