لغو محدودیت ۲ ماه توقف کالا در گمرکات

محدودیت ۲ ماه توقف کالا در گمرکات لغو شد.

به گزارش صدای بورس، براساس بخشنامه گمرک، محدودیت ۲ ماه توقف کالا در گمرکات سرزمین اصلی و مناطق آزاد و ویژه لغو شد.

علی وکیلی مدیر کل دفتر واردات در بخشنامه‌ای به کلیه گمرکات اجرایی اعلام کرد: پیرو بخشنامه محرمانه ۲۲۸۲۶/۸/م مورخ ۱۴۰۰/۷/۲۵ و با عنایت به اینکه اعتبار مصوبه ابلاغی شعام در مورخ ۱۴۰۱/۶/۳۱ به پایان رسیده است، لذا مهلت توقف کالاهای وارده به گمرکات مستقر در سرزمین اصلی مطابق ماده ۲۴ قانون امور گمرکی تعیین می‌گردد. خواهشمند است دستور فرمائید در صورت دریافت فهرست کالاهای مهلت منقضی توسط مرجع تحویل‌گیرنده و سپری شدن مهلت نگهداری کالا مطابق ماده قانونی فوق الاشاره برابر مقررات بررسی و اقدام لازم صورت پذیرد. بدیهی است تعیین مهلت نگهداری کالاهای وارده به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بر اساس تبصره (۴) ماده ۲۴ قانون امور گمرکی در اختیار سازمان‌های مسئول مناطق یاد شده است. ضمنا پیگیری تشریفات گمرکی کالاهای متروکه و بروزرسانی آنها و همچنین ارسال آمار ماهیانه کالاهای متروکه به این دفتر مطابق فایل پیوست به بخشنامه شماره ۱۴۰۱/۶۵۰۵۲۲ مورخ ۱۴۰۱/۵/۱۱ تاکید می‌شود.

به گزارش مهر ،شایان ذکر است تمدید اعتبار سایر بندهای مصوبه مورد نظر در دست پیگیری می‌باشد که به محض وصول ابلاغیه مورد نظر جهت اطلاع و اقدام لازم به کلیه گمرکات اجرایی ابلاغ می‌شود.

کد خبر 461503

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • تکلیف خودروهای وارداتی مشخص شد

  تکلیف خودروهای وارداتی مشخص شد

  سخنگوی صمت ضمن رد این موضوع که واردات خودرو فقط از چین انجام خواهد شد، گفت: بانک مرکزی در حال برنامه ریزی برای تأمین ارز واردات در یک فضای مثبت است.

 • بهانه تازه برای افزایش بهای خودرو چیست؟

  بهانه تازه برای افزایش بهای خودرو چیست؟

  «واردات خودرو به این‌زودی‌ها بعید است»، این آخرین پاسخ سکان‌داران اقتصادی به اوضاع صنعتی است که با انحصار به بحران رسیده و بازاری که دیگر نگاهی به کاهش قیمت و بهتر شدن وضعیت عرضه و تقاضا ندارد.

 • صادرات ۵۰ میلیارد دلاری برای ایران شوخی است!

  صادرات ۵۰ میلیارد دلاری برای ایران شوخی است!

  رئیس سازمان توسعه تجارت می‌گوید مهم‌ترین اقدام این سازمان از زمان آغاز به کار دولت سیزدهم، تلاش برای تدوین یک راهبرد کلان برای تجارت خارجی کشور بوده است؛ موضوعی که پیش از این کمتر به آن توجه شده بود اما امروز ابعاد دقیقی از آن مشخص شده است.

 • جرئیات جدید از دومین مرحله مزایده خودروهای خارجی

  جرئیات جدید از دومین مرحله مزایده خودروهای خارجی

  سخنگوی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفت: در مزایده فوق‌العاده ۵۶۶، ۷۱ خودروی خارجی که از مزایده اول خودروها باقی‌مانده بود، از طریق سامانه ستاد الکترونیک دولت به فروش می‌رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =