تکلیف خودروهای وارداتی مشخص شد

سخنگوی صمت ضمن رد این موضوع که واردات خودرو فقط از چین انجام خواهد شد، گفت: بانک مرکزی در حال برنامه ریزی برای تأمین ارز واردات در یک فضای مثبت است.

به گزارش صدای بورس، امید قالیباف در مورد اینکه گفته می‌شود تأمین ارز واردات خودرو با مشکل مواجه شده است، اظهار کرد: واردات خودرو نیاز به یک میلیارد یورو ارز دارد و بانک مرکزی در حال برنامه‌ریزی برای تأمین آن در یک فضای مثبت است.

سخنگوی وزارت صمت افزود: تأمین ارز واردات خودرو با مشکل مواجه نشده بلکه فرایند در دست انجام است.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود فقط قرار است از چین خودرو وارد کشور شود، گفت: آزادسازی واردات خودرو در فضای مذاکرات هسته‌ای تصویب نشد بلکه این قانون بدون هیچ پیش فرضی و صرفاً برای تعادل بخشی به بازار تصویب شد.

قالیباف ادامه داد: تصویب این قانون و واردات خودرو ارتباطی با مذاکرات هسته‌ای نداشته و اینکه می‌گویند به دلیل به نتیجه نرسیدن برجام فقط قرار است از چین خودرو وارد کنیم به هیچ وجه صحت ندارد.

سخنگوی وزارت صمت تصریح کرد: در زمان تصویب این قانون، فرض بر این نبود که برجام تصویب بشود یا نشود و آزادسازی واردات خودرو در یک فضایی بدون هیچ پیش فرضی تصویب شد.

قالیباف گفت: اسامی شرکت‌های مجاز به واردات خودرو به زودی اعلام می‌شود.

به گزارش مهر ،وی در مورد زمان واردات هم اظهار کرد: فرایند واردات خودرو فقط در اختیار وزارت صمت نیست بلکه دستگاه‌های زیادی از جمله بانک مرکزی، گمرک، استاندارد و… نیز در این فرایند نقش دارند بنابراین نمی‌توان زمان دقیقی را برای واردات اعلام کرد اما می‌توان گفت که کارها در حال انجام است.

کد خبر 461204

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • بهانه تازه برای افزایش بهای خودرو چیست؟

  بهانه تازه برای افزایش بهای خودرو چیست؟

  «واردات خودرو به این‌زودی‌ها بعید است»، این آخرین پاسخ سکان‌داران اقتصادی به اوضاع صنعتی است که با انحصار به بحران رسیده و بازاری که دیگر نگاهی به کاهش قیمت و بهتر شدن وضعیت عرضه و تقاضا ندارد.

 • کدام برندهای خودرویی وارد کشور می شوند؟

  کدام برندهای خودرویی وارد کشور می شوند؟

  سخنگوی صمت گفت واردکنندگان با برندهایی از خودروسازان ژاپنی، چینی، کره‌ای و اروپایی مذاکره داشته‌اند و این برندهای خودرویی این کشورها جزو محل های ورود خودرو به کشور محسوب می شوند.

 • لغو محدودیت ۲ ماه توقف کالا در گمرکات

  لغو محدودیت ۲ ماه توقف کالا در گمرکات

  محدودیت ۲ ماه توقف کالا در گمرکات لغو شد.

 • افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان عملی می شود؟

  افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان عملی می شود؟

  با توجه به مصوبات جدید کمیسیون برنامه و بودجه درخصوص افزایش حقوق‌ها، و ایجاد تعهد ۵۴ هزار میلیارد تومانی برای دولت، به نظر می‌رسد منابعی که مجلس برای این مصوبه در نظر گرفته در شرایط فعلی منابع پایدار و قابل تحققی نباشند.

 • دلایل رشد عجیب قیمت خودرو بعد از دو هفته

  دلایل رشد عجیب قیمت خودرو بعد از دو هفته

  با بازگشت دوباره دلار به کانال تاریخی ۳۳ هزار تومان، بازار خودرو هم به آرامی در حال واکنش نشان دادن است.

 • در به روی کسی برای واردات خودرو بسته نیست

  در به روی کسی برای واردات خودرو بسته نیست

  سخنگوی صمت گفت: به محض اینکه شرکت‌های متقاضی واردات خودرو، الزامات آئین نامه‌ای را پشت سر بگذارند، می‌توانند مجوز واردات را بگیرند.

 • افزایش ۴ میلیونی قیمت پژو ۲۰۶/نمودار

  افزایش ۴ میلیونی قیمت پژو ۲۰۶/نمودار

  رکود بازار خودرو در کنار افزایش جزئی قیمت ها ادامه دارد. درحالی به گفته بسیاری از فعالان بازار حجم معاملات به صفر رسیده که برخی از مدل خودروها همچنان شاهد تغییر قیمت هستند. فعالان بازار خودرو دلیل این تغییرات را معاملات انگشت شمار بازار خودرو می دانند و تغییر قیمت ها را به هیچ عنوان نشانه شکست رکود چند ماهه بازار نمی دانند. امروز هم نوبت افزایش قیمت به پژو ۲۰۶ رسید. قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با ۴ میلیون افزایش به ۳۰۹ میلیون تومان رسید و قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ هم با همین میزان افزایش ۳۷۴ میلیون تومانی شد.

 • آخرین وضعیت اجرای قانون واردات خودروهای خارجی

  آخرین وضعیت اجرای قانون واردات خودروهای خارجی

  سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس آنچه که وزارت صنعت و معدن قول داده است ظرف دو هفته آینده باید واردات خودرو صورت گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =