شیوه نامه صادرات دام ابلاغ نشده است

مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: با توجه به اصلاح شیوه نامه های صادرات، اولین محموله های دام‌هنوز صادر نشده است.

به گزارش صدای بورس، افشین صدردادرس گفت: هنوز صادرات دام به سبب بوروکراسی های اداری و اصلاح شیوه نامه آغاز نشده است.

به گفته او، علی رغم آنکه صحبت های اولیه با تجار خارجی صورت نگرفت، اما زمان مشخصی برای آغاز صادرات نمی توان برآورد کرد.

صدردادرس قیمت تمام شده هر کیلو دام سبک را ۱۳۹ هزار تومان و دام سنگین ۱۱۶ هزار تومان اعلام کرد.

مدیرعامل اتحادیه دام سبک‌گفت: بنابر آمار ۴ میلیون راس دام مازاد سبک در کشور داریم که بدین‌منظور در برخی استان ها شورای قیمت گذاری برای خرید تضمینی دام از سوی پشتیبانی امور دام‌تشکیل شده است.

بنابر گفته مدیرعامل اتحادیه دام سبک قیمت دام صادراتی بر مبنای عرضه و تقاضاست، اما قیمت کنونی هر کیلو دام در بازار داخل ۷۰ تا ۷۴ هزار تومان است که با قیمت تمام شده اختلاف دارد.

با توجه به آنکه وزیر جهاد دستور اصلاح شیوه نامه صادرات به منظور تسهیل روند کار داده است، لذا باید منتظر ابلاغ شیوه نامه ماند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، عوارض صادراتی برای هر راس دام سبک بالای ۵۰ هزار تومان است که هنوز در مجلس اصلاحیه ای عوارض صادرات نداشته است.

کد خبر 457434

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • بخشنامه عجیب بانک مرکزی برای متقاضیان وام

  بخشنامه عجیب بانک مرکزی برای متقاضیان وام

  بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌ها اعلام کرد که براساس قانون خدمت وظیفه عمومی، ارائه تسهیلات بانکی از جمله وام فرزندآوری به متقاضیان ذکور مشروط به استعلام وضعیت نظام وظیفه عمومی آن‌هاست.

 • ‌رئیسی:گرانی کالاها در سال آینده حرف من نبود

  ‌رئیسی:گرانی کالاها در سال آینده حرف من نبود

  رییس جمهور گفت: برخی از رسانه‌ها این حرف بنده را که گفتم انجام برخی از اقدامات را برای سال آینده می‌گذاریم، درست منعکس نکردند یا درست متوجه نشدند و گفتند قرار است برخی کالاها را گران کنند که این موضوع حرف بنده نبود، بلکه مفهوم سخن بنده این بود که بعضی از اقداماتی را که به موجب قانون باید آنها را اجرا کنیم و اجرای آنها موجب تورم می‌شود، انجام ندهیم.

 • ترکیه بازار مرغ را از ایران می گیرد

  ترکیه بازار مرغ را از ایران می گیرد

  مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی از پیشنهاد بخش خصوصی به وزارت جهاد کشاورزی برای ایجاد صندوق توسعه صادرات خبر داد.

 • واردات دام پاکستانی آزاد شد

  واردات دام پاکستانی آزاد شد

  رییس اتحادیه دام سبک خاطر نشان کرد: سالهاست واردات گوشت و دام از پاکستان به ایران ممنوع شده است چراکه دامداران این کشور چندان به رعایت نکات بهداشتی مقید نیستند و جای تعجب دارد که امسال مجوز واردات دام از پاکستان صادر شده است و این مهم از سوی یکی از مدیران سازمان دامپزشکی کشور تایید شده است.

 • دام عید قربان در بازار چند؟

  دام عید قربان در بازار چند؟

  رییس شورای تامین دام کشور با تاکید بر اینکه با توجه با افزایش عرضه، قیمت دام زنده برای عید قربان افزایش نخواهد داشت، افزود: با توجه به نوع دام، قیمت ها عرضه در میادین از هر کیلوگرم ۳۰ تا ۷۶ هزار تومان است.

 • آخرین جزییات از صادرات دام زنده

  آخرین جزییات از صادرات دام زنده

  رییس هیئت مدیرت انجمن صنفی گاوداران گفت: شیوه نامه صادرات دام زنده نهایی شده و وزیر جهاد کشاورزی به معاون توسعه بازرگانی این وزارت خانه دستور داده تا آن را به گمرکات ابلاغ کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =