۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۰
سه داروی جدید کرونا را بشناسید

بر اساس مطالعه‌ای که روز پنجشنبه در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد، سه داروی ضد کرونا که در ژاپن تجویز می‌شوند، از جمله مولنوپیراویر، ممکن است در برابر واریانت فرعی Omicron BA.۵ مؤثر باشند.

به گزارش صدای بورس،تیمی از پژوهشگران به رهبری یوشیهیرو کاوائوکا، استاد ویروس شناسی دانشگاه توکیو، در ژاپن آزمایش‌هایی انجام داده‌اند که نشان می‌دهد سه داروی ضدویروس تأییدشده در ژاپن، کارایی بالایی در برابر زیرسویه BA.۵ اومیکرون دارند که اکنون در سراسر جهان در حال گسترش است.

این گروه تحقیقاتی، سلول‌هایی کشت‌داده‌شده را به زیرسویهBA.۵ کرونا آلوده کردند. سپس انواع مختلفی از داروها را بر روی این سلول‌ها آزمایش کردند و سعی داشتند بررسی کنند که این داروها تا چه حد مانع از تکثیر ویروس می‌شوند.

گفته می‌شود سه داروی ضد ویروس برای کووید-۱۹؛ یعنی رمدسیویر، مولنوپیراویر و نیرماترلویر/ریتوناویر، در مقایسه با زیرسویه BA.۲ تاثیر بیشتری روی زیرسویه BA.۵ داشتند.

نیرماترلویر(Nirmatrelvir) یکی از دو ماده فعال موجود در Paxlovid است که توسط شرکت فایزر ساخته شده است. رمدسیویر (Remdesivir) که هم که توسط Gilead Sciences Inc ساخته شده، یک داروی درون‌وریدی است. هر سه دارو، تولیدِ شرکت‌های داروسازی ایالات متحده هستند.

زیرواریانت BA.۵ باعث افزایش عفونت در ژاپن و سایر نقاط جهان شده است. روز چهارشنبه برای اولین بار موارد روزانه کرونا در این کشور از مرز ۱۵۰ هزار نفر گذشت.

به گزارش خبرآنلاین ،ژاپن هنوز اولین داروی خوراکی داخلی COVID-۱۹ خود را تولید نکرده است. روز چهارشنبه، وزارت بهداشت، تأیید قرص Xocova، تولید شرکت Shionogi & Co را برای دومین بار به تعویق انداخت، زیرا نگران این بود که این قرص قادر به اثبات کارایی خود در آزمایشات بالینی نیست.

کد خبر 456900

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • این شهرها رکورددار مصرف بنزین آزاد شدند

  این شهرها رکورددار مصرف بنزین آزاد شدند

  رئیس صنف جایگاه‌داران کشور گفت: مصرف بنزین آزاد طی سه سال اخیر رشد صعودی داشته و هم اکنون حداقل ۵۰ درصد بنزین مصرفی کشور به نرخ آزاد است که کلان‌شهر تهران رتبه اول تقاضای مصرف بنزین آزاد در کشور است.

 • آیفون هنوز متقاضی دارد

  آیفون هنوز متقاضی دارد

  اپل اعلام کرد کمبود قطعات تسهیل شده و تقاضا برای آیفون، با وجود محدود شدن هزینه مصرفی، توقف ناپذیر مانده است.

 • آمار واقعی بیکاری در ایران چقدر است؟

  آمار واقعی بیکاری در ایران چقدر است؟

  بانک جهانی نرخ بیکاری ایران را در سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۱۱ درصد برآورد کرده است، این نرخ ۲.۶ درصد از آمار های منتشر شده در داخل کشور بالاتر است.

 • امار بیکاری زنان بالا رفت

  امار بیکاری زنان بالا رفت

  اقتصاد نیوز نوشت:از نزدیک به ۲۶ میلیون جمعیت فعال اقتصاد کشور که در بهار ۱۴۰۱ تمایل به کار کردن داشته اند، نزدیک به ۱۷ درصد از این تعداد سهم زنان است که نشان دهند نقش کمرنگ زنان در بازار کار ایران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =