ابلاغ بسته ده گانه برای بورس موثر بود!

وزیر اقتصاد با تاکید بر این که نگاه و سیاست حمایتی دولت در مورد بازار سرمایه تغییر نکرده است، گفت: مصوبات دولت در مورد بورس با جدیت دنبال می‌شود و مجوزی برای خروج از آن وجود ندارد.

به گزارش صدای بورس، احسان خاندوزی در حاشیه نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران گفت: انتشار مطالبی در مورد تغییر سیاست‌های دولت در قبال بازار سرمایه، عدم اطمینانی را ایجاد کرده که باید اعلام کنم تا امروز بر اساس جلساتی که در ستاد اقتصادی دولت برگزار شده، همان چارچوب تعیین شده در بهمن ۱۴۰۰ دستور کار دولت است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: وضعیت بازار سرمایه به‌گونه‌ای است که باید با همه متغیری‌های داخلی و خارجی موثر بر کل اقتصاد ایران تحلیل شود و موضع ستاد اقتصادی دولت نسبت به تقویت بنیادی و اصولی آن قرار دارد.

به گزارش تسنیم ،وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه دولت تسلیم التهابات بازار نمی‌شود، تاکید کرد: ابلاغ بسته ۱۰گانه بورس موثر بود و روندها ماه‌های بعد نشان داد شرایط مطلوب حاکم شده است، اما اتفاقاتی در عرصه بین‌المللی و سیاست‌های داخلی رخ داد که مجموع آن تا حدی نااطمینانی در بازار سرمایه را ایجاد کرد. ضمن این که مصوبات دولت در مورد بورس با جدیت دنبال می‌شود و مجوزی برای خروج از آن وجود ندارد.

کد خبر 456673

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • پیوند وام ازدواج با نقدینگی؟

  پیوند وام ازدواج با نقدینگی؟

  در بهار ۱۴۰۱ در حدود ۲۶ هزار و ۵۰۰ میلیاردتومان وام ازدواج به متقاضیان پرداخت شده است. بررسی ها نشان می دهد ضمن کاهش ۲۵ درصدی تعداد متقاضیان نسبت به متوسط ۱۴ ساله در کشور، حجم این مقدار وام حداقل سهمی ۲۰ درصدی را در رشد شبه پول کشور داشته است. برخی کارشناسان افزایش این سهم را در کشور از جهات تورمی آسیب زا می دانند.

 • دستور جدید برای تسهیل پرداخت وام‌های خرد

  دستور جدید برای تسهیل پرداخت وام‌های خرد

  بانک مرکزی دستورالعمل جدیدی را مبنی بر تسهیل پرداخت وام‌های خرد به بانک‌ها ابلاغ کرده است. اما واکنش مدیران بانکی به این موضوع چه بود؟

 • افزایش توثیق به کل شبکه بانکی در ماه های آینده

  وزیر اقتصاد در مراسم رونمایی از سامانه ستاره:

  افزایش توثیق به کل شبکه بانکی در ماه های آینده

  وزیر اقتصاد در مراسم رونمایی از سامانه توثق سهام که امروز در ساختمان بورس و اوراق بهادار در حال برگزاری است، گفت: هر چند که در حال حاضر تنها سه بانک توانایی ارائه تسهیلات از طریق توثیق سهام را دارند، اما در ماه های آینده کل شبکه بانکی کشور از طریق این سامانه می توانند خدمات پرداخت تسهیلات را به مردم ارائه دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =