۱۸ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰
سود شراز  ۲.۵۷۲ ریال است

در بررسی عملکرد شرکت های پلایشگاهی نماد معاملاتی شراز مورد تحلیل شد.

به گزارش صدای بورس، سود شرکت پالایش نفت شیراز برای سال ۱۴۰۰ مبلغ ۲.۵۷۲ ریال است.

شرکت پالایش نفت شیراز با نماد معاملاتی شراز و با ظرفیت اسمی اولیه پالایش ۴۰.۰۰۰ بشکه نفت خام در روزدر سال۱۳۵۲ به بهره برداری رسید, همچنین ظرفیت اسمی این پالایشگاه در سال های بعد به پالایش ۶۰.۰۰۰ افزایش یافت . خوراک نفت خام مورد نیاز شرکت به وسیله یک خط لوله ۱۰ اینچی به طول۲۳۰ کیلومتر ازچاه های نفت منطقه گچساران و خط لوله ده اینچی به طول۱۱۰ کیلومتر از منابع نفتی سروستان و خط لوله ۸ اینچی به طول۲۲۷ کیلومتر از میعانات آغار و دالان تأمین می شود.

سود سال ۱۴۰۰و۱۴۰۱ براساس سرمایه قدیم محاسبه شده است. سود این شرکت براساس سرمایه ۱۱.۰۰۰میلیارد ریالی, برای سال های یاد شده به ترتیب مبالغ ۲.۵۷۲ ریال و۶.۳۹۱ ریال برآورد می شود.

سود شراز  ۲.۵۷۲ ریال است

سود شراز  ۲.۵۷۲ ریال است

سود شراز  ۲.۵۷۲ ریال است


وضعیت پروژه های در جریان
با توجه به صورتهای مالی شش ماهه منتهیبه۳۱شهریور۱۴۰۰, دو پروژه بااهمیت شرکت که فرآیند تکمیل آنها در دست اجراست به شرح زیر میباشند:
الف) پروژه آیزومریزاسیون: مخارج انباشته این پروژه تا تاریخ۳۱شهریور۱۴۰۰, جمعا ً به مبلغ۱.۰۹۲میلیارد ریال بوده که مخارج تکمیل آن معادل۶.۹۳۴میلیارد ریال برآوردشده است.
هدف از اجرای این پروژه کاهش مصرفMTBE(کاهش بهای تمام شدهتولید)و افزایش تولید بنزین یورو۵(رشد سودآوری شرکت از محل تولید محصول با ارزشافزوده بالاتر)
است.هر چند در صورتهای مالی شش ماهه منتهی به۳۱شهریور۱۴۰۰, تاریخ بهرهبرداری از این پروژه در پایان سال۱۴۰۰برآورد شده است لیکن تا تاریخ این گزارش این پروژه به
بهرهبرداری نرسیده است.
ب)واحد تصفیه هیدروژنی نفتگاز:مخارج انباشته اینپروژه تا تاریخ۳۱شهریور۱۴۰۰, جمعا ً به مبلغ۶.۳۵۵میلیاردریالبوده که مخارج تکمیلآن معادل۳۹.۳۶۹میلیاردریالبرآورد شده
است. هدف از اجرایاینپروژه کاهشگوگرد نفتگاز تولیدی شرکت (در حال حاضر کل تولیداتشرکت که۲۶.۰۰۰بشکه در روز است) از محدوده۶.۰۰۰ PPMتا۸.۵۰۰ PPMبه
۱۰ PPMاست.تاریخبهرهبرداریاز اینپروژهاواخرسال۱۴۰۱برآورد شده است. بهرهبرداری از این پروژه باعث رشد بسیار خوب سودآوری شرکت خواهد شد.

سود شراز  ۲.۵۷۲ ریال است

منبع: سبدگردان بها بازار پارس

کد خبر 455220

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =