هیات‌های داوری مالیاتی سر جای خود بنشینند

نماینده مردم کرمان و راور و رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: درخواست داریم در موضوع رسیدگی به دعاوی مالیاتی، هیات‌های داوری به عنوان مرجع سوم سرجای خود بنشینند.

به گزارش صدای بورس - محمدرضا پورابراهیمی در همایش روز اصناف در کرمان توضیح داد: در حوزه مباحث مالیاتی از سه چهار سال قبل تلاش کردیم مسائل مربوط به اخذ مالیات سامانه‌محوری باشد نه ممیزمحور زیرا این تشخیص فساد آور است و مشکل ایجاد می کند.

وی افزود: قانون پایانه فروشگاهی سامانه مودیان طراحی شد؛ در قانون قبل مرجع برای رسیدگی به دعاوی سازمان مالیاتی بود در حالی که باید مرجع سومی باشد و موضوع را رسیدگی کند که در قانون جدید اصلاح شد.

پورابراهیمی تصریح کرد: درخواست ما این است هیات های داوری سر جای خود بنشینند و در واقع بین سازمان صنفی و مالیاتی نظر بدهد و باید این موضوع در استان کرمان عملیاتی شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در دولت قبل هرچه تلاش کردیم سامانه محاسبات مالیاتی راه اندازی شود بخشی از آن عملیاتی نشد؛ امسال درخصوص میزان تشخیص مالیات ها اعلام شد براساس دیتاها انجام می شود. ‌


بیشتر بخوانید :

سازمان امورمالیاتی با اصناف به توافق رسید؟


وی با بیان اینکه همه بحث ما این است که «علی الراس» حذف شود و عملکرد خرید، فروش و هزینه ها شفاف باشد افزود: سازمان امور مالیاتی در اجرای مفاد قانون سامانه مودیان، پایانه فروشگاهی و طرح نظام جامع مالیاتی عقب است و البته اعتراض به دولت کنونی نیست زیرا چند ماهی است مسئولیت را به عهده گرفته است.

پورابراهیمی در ادامه با اشاره به اینکه امسال با توافقات صورت گرفته، حدود یک میلیون واحد صنفی معاف از مالیات شدند، تصریح کرد: در مباحث مرتبط با مالیات این توافق شده و اگر بخواهند به اجحاف، مالیات واحد صنفی را افزایش بدهند، آماده همکاری و پیگیری مسائل اصناف هستیم.

ضرورت حمایت از اصناف در ماجرای کرونا

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت: یکی از توافقات با وزیر اقتصاد درباره مصوبات و تعهدات دولت درباره ستاد کرونا قرار بوده درباره اصناف اعمال شود، گزارش بدهند تا مطالبات واحدهای صنفی پاسخ داده شود.

به گزارش ایرنا ،وی با اشاره به مشکلات اصناف گفت: با توجه مشکلات ایجادشده برای اصناف ناشی از تعطیلات زمان کرونا باید تمام تعهدات دولت در ستاد کرونا در خصوص حمایت از اصناف عملیاتی و اجرایی شود.

کد خبر 454088

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • سازمان امورمالیاتی با اصناف به توافق رسید؟

  سازمان امورمالیاتی با اصناف به توافق رسید؟

  اختلاف روزهای گذشته اصناف و سازمان امورمالیاتی در مراحل پایانی قرار دارد، انتظار می‌رود از طریق راه‌حل موقتی که برای اصلاح ضرایب مالیاتی صنوف پیدا شده است، مشکل مالیات‌ستانی امسال برطرف شود.

 • ریسک تورم دوبرابر شد

  تحلیلگران گولدمن ساکس:

  ریسک تورم دوبرابر شد

  فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را ۰.۷۵ درصد افزایش داد که بیشترین میزان افزایش از سال ۱۹۹۴ تاکنون است. این اقدام احتمال وقوع رکود در بزرگترین اقتصاد جهان را افزایش داده است.

 • زیان انباشته خودروسازان به بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد رسید

  زیان انباشته خودروسازان به بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد رسید

  امروز مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرد عملیات خودروسازی توسط دو خودروساز کشور زیان دهی بالایی دارد.

 • فقط ۲.۳ میلیون مالیات از خانه‌های خالی اخذ شد

  فقط ۲.۳ میلیون مالیات از خانه‌های خالی اخذ شد

  در شرایطی که قانون مالیات‌ خانه‌های خالی پس از معطلی‌ها و اختلاف‌های بسیار وارد فاز اجرا شد اما همچنان انتقاداتی به کندی روند شناسایی این واحدهای مسکونی و اخذ مالیات از آن‌ها پابرجاست که بررسی عملکرد درآمدی سازمان امور مالیاتی در دو ماهه سالجاری نیز نشان می‌دهد که در این مدت فقط ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان از خانه‌های خالی مالیات اخذ شده است.

 • جزئیات معافیت ۹۶۳ هزار واحد صنفی از مالیات

  جزئیات معافیت ۹۶۳ هزار واحد صنفی از مالیات

  بر اساس آمار رسمی، تا پایان خرداد ۱۴۰۱ تعداد اصنافی که بر اساس اظهارنامه خود معاف از مالیات بوده‌اند ۹۶۲ هزار و ۹۳۲ واحد صنفی بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =