۹ هزار تن ذرت از بنادر شمالی بارگیری شد

عالی گفت: دیروز ۹ هزار تن ذرت از بندر امیر آباد مربوط به مطالبات دامداران و مرغداران با ارز ترجیحی بارگیری شد.

به گزارش صدای بورس، مجتبی عالی گفت: طی روزهای اخیر ۳۰ هزار تن ذرت با نظارت سازمان مرکزی تعاون روستایی وارد کشور شده است.

به گفته او، نهاده های دامی همچون کنجاله سویا، جو و ذرت مربوط به نهاده های خریداری شده فروردین و اردیبهشت است که با نرخ مصوب در سامانه بارگذاری می شود.

عالی می گوید: دیروز ۹ هزارتن ذرت از بندر شمالی امیرآباد بارگیری شدو به طور کلی روزانه بارگیری کنجاله و جو از بنادر جنوبی انجام می شود و تمامی بارهایی که مرغداران و دامداران مربوط به ارز ۴۲۰۰ تومانی طلبکار هستند، تا ۲ هفته آینده بدستشان می رسد.


بیشتر بخوانید: رخدادی غیرمعمول در واردات نهاده‌های دامی


مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: در بنادر جنوبی عملیات ورود و ترخیص نهاده های ذرت وکنجاله سویا در حال انجام است و دامداران به شایعات فضای مجازی مبنی بر کمبود نهاده های دامی توجه نکنند.

بنابر دستور وزیر جهاد کشاورزی و پیگیری اتحادیه دامداران، همکاری های لازم برای ترخیص نهاده های دامی بین سازمان های دامپزشکی، گمرک، دریانوردی، استاندارد با شرکت های واردکننده برای ترخیص نهاده دامی صورت گرفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دامداران و مرغداران نسبت به مطالبات نهاده با ارز ترجیحی اعتراضاتی داشتند که بنابر هماهنگی صورت گرفته با شرکت های واردکننده نهاده ها در حال ترخیص از بنادر است که پس از نمونه برداری استاندارد و دامپزشکی نهاده ترخیص و در اختیار تولیدکنندگان قرار می گیرد.

کد خبر 453692

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • دریافت ۱۱۰۰ میلیارد تومان پول از مردم برای نهاده ای که نیست

  دریافت ۱۱۰۰ میلیارد تومان پول از مردم برای نهاده ای که نیست

  رئیس سازمان بازرسی کشور گفت: مردم ۱۱۰۰ میلیارد تومان معادل ۵۰۰ هزار تن نهاده از سامانه بازارگاه خریداری کرده اند، درحالی که نهاده ای وارد کشور نشده است.

 • پاسخ معاون وزیر جهاد کشاورزی به حواشی مربوط به واردات نهاده

  پاسخ معاون وزیر جهاد کشاورزی به حواشی مربوط به واردات نهاده

  معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی میزان ثبت سفارش نهاده‌های دامی را ۴۹۰ هزار تن نهاده دامی دانست و گفت: امروز ۱۰۴ هزار و ۵۰۰ تن نهاده دامی توسط شرکت آریو تجارت سهیل در سامانه بازارگاه بارگذاری و عرضه می‌شود.

 • داستان ذرت آلوده هنوز ادامه دارد

  داستان ذرت آلوده هنوز ادامه دارد

  در جریان ترخیص ۲۷ هزار تن ذرت آلوده ، تحویل کالای آلوده از سوی انبار نگهدارنده انجام شده و گمرک علیه آن اعلام جرم کرده است. در حالی شرکت انبارهای عمومی، انبار مربوطه را متعلق به خود نمی‌داند که این انبار در منطقه ویژه قرار دارد و از سوی سازمان بنادر در اختیار بخش خصوصی بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =