کالابرگ چه زمانی اجرا می‌شود؟

دولت می‌گوید در حال آماده کردن زیرساخت‌ها برای پرداخت کالابرگ به جای یارانه نقدی است. برخی از یارانه‌بگیران نسبت به این موضوع انتقاد دارند و می‌گویند از یارانه برای هزینه‌های جاری زندگی از جمله اجاره‌خانه استفاده می‌کنند.

به گزارش صدای بورس، دولت می‌گوید به دنبال زیرساخت‌های اجرای طرح کالابرگ است. اما برخی از یارانه‌بگیران می‌گویند کالابرگ نمی‌خواهند.

اوایل خرداد محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور گفت: « اجرای طرح کالابرگ در دست دستگاه‌های دیگر است و دارند کار می‌کنند. اجازه دهید که زمان ندهم، اما واقعا فشار ما این است که در حداقل زمان ممکن این موضوع اجرایی شود.»

وزیر اقتصاد هم در روزهای اخیر گفت: «دولت برای پرداخت یارانه کالایی منتظر گزارش نهایی دوره آزمایشی سامانه‌های کالابرگ است.»

احسان خاندوزی گفت: «تا زمانی که گزارش نهایی دوره‌های آزمایشی سامانه‌های کالابرگ آماده نشود، دولت تصمیم جدیدی در مورد یارانه‌ها اتخاذ نمی‌کند.»

اما برخی از یارانه‌بگیران می‌گویند یارانه نقدی آخرین امید آنها برای پرداخت برخی از هزینه‌های جاری از جمله اجاره خانه است.

افزایش اجاره‌بهای مسکن از جمله مواردی است که بسیاری از مردم در جای جای کشور به آن انتقاد دارند. در ادامه نظر برخی از مخاطبان تجارت‌نیوز را نسبت به این موضوع می‌خوانید.

با یارانه اجاره‌خانه می‌دهیم

«یارانه نقدی خیلی بهتره واقعا. ما با این مبلغ قسط میدیم. یه آب باریکی هست و اجاره خونه هم میشه پرداخت کرد.»

«بازنشسته هستم. مستاجر. یارانه‌ام قطع کردن و جز دهک ده منو حساب کردن. در صورتیکه دوستم وضع بسیار خوبی دارد، چند تا آپارتمان دارد به اون یارانه داده‌اند. این بی‌عدالتی چه معنی دارد؟ بعدش دولت مرتب می‌گوید رسیدگی می‌شود کی رسیدگی می‌شود؟ ما از فقر گرسنگی به ستوه آمده‌ایم. تقاضای رسیدگی عاجل دارم.»


بیشتربخوانید:یارانه تیرماه نقدی است یا کالابرگ؟


«من یک بازنشسته هستم. یارانه‌ام رو قطع کردند. چرا اعتراض کردم پس کی جواب میدهین.»

«چه کسی به فکر مرد متاهل دارای ۲ یا ۳ فرزند بدون بیمه و حقوق است؟ خداوکیلی دولت نمیگه این آدم ازکجا بیاره بخوره؟»

از آن زمان که دولت خبر داد که برنامه کالابرگ را در دستور کار خود دارد، بسیاری از یارانه‌بگیران به آن انتقاد کردند. البته برخی هم گفتند یارانه به همان ۴۵ هزار تومان برگردد اما قیمت‌ها نیز به آن زمان برگردد.

«پول نقد بدید کالابرگ به درد ما نمی‌خوره.»

«ما قشر کارگر ضعیف با یارانه نقدی میتونیم یه دردی از دردهامون کم کنیم. ولی باکالابرگ نمیتونیم هیچ کاری انجام بدیم. از شما دست‌اندرکاران تقاضا دارم همون یارانه نقدی رو به مابدن. ما کالابرگ نمی‌خواهیم.»

«پول نقدی بهتر از کالابرگ است. لطفا پول واریز کنید.»

به گزارش تجارت نیوز، «دولت یارانه نقدی بدهد بهتر است چون شاید طرف واقعا گیر باشد. بنابرین پول را خرج کارش می‌کند.»

«نقدی پرداخت کنید بیشتر به درد مردم میخوره. چرا به خواسته مردم احترام نمی‌گذارید؟»

کد خبر 453645

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =