۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۹
میوه ارزان شد؟

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی گفت: با توجه به تنوع میوه های نوبرانه، قیمت تمامی اقلام میوه نسبت به هفته گذشته ۱۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش صدای بورس، مصطفی دارایی نژاد گفت: قیمت تمامی اقلام میوه، صیفی و فرنگی جات نسبت به هفته گذشته ناشی از فراوانی عرضه ۱۰ درصد کاهش قیمت داشته است.

او قیمت هر کیلو زردآلو را ۳۰ تا ۶۰ هزار تومان، آلبالو را ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، گیلاس را ۴۰ تا ۹۰ هزار تومان، توت فرنگی را ۱۵ تا ۷۰ هزار تومان، گوجه سبز را ۱۰ تا ۶۰ هزار تومان، انگور یاقوتی را ۳۰ تا ۴۵ هزار تومان و هلو را ۲۰ تا ۲۷ هزار تومان اعلام کرد.

محصول قیمت هر کیلوگرم
زردآلو ۳۰ تا ۶۰ هزار تومان
آلبالو ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان
گیلاس ۴۰ تا ۹۰ هزار تومان
توت فرنگی ۱۵ تا ۷۰ هزار تومان
گوجه سبز ۱۰ تا ۶۰ هزار تومان
انگور یاقوتی ۳۰ تا ۴۵ هزار تومان
هلو ۲۰ تا ۲۷ هزار تومان

آقای دارایی نژاد می گوید، هم اکنون قیمت هر کیلو هندوانه با نرخ ۵ تا ۶ هزار تومان، طالبی ۸ تا ۱۴ هزار تومان، ملون ۸ تا ۱۱ هزار تومان، جانا ۸ تا ۱۱ هزار تومان و خربزه ۱۰ تا ۱۳ هزار تومان، خیار اصفهان ۶ تا ۱۰ هزار تومان و خیار بوته ای ۷ تا ۱۱ هزار تومان در میدان مرکزی عرضه می شود.

محصول قیمت هر کیلوگرم
هندوانه ۵ تا ۶ هزار تومان
طالبی ۸ تا ۱۴ هزار تومان
ملون ۸ تا ۱۱ هزار تومان
جانا ۸ تا ۱۱ هزار تومان
خربزه ۱۰ تا ۱۳ هزار تومان
خیار بوته ای ۷ تا ۱۱ هزار تومان
موز ۳۰ تا ۳۶ هزار تومان
انبه ۳۵ تا ۵۰ هزار تومان

رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: قیمت کنونی هر کیلو موز ۳۰ تا ۳۶ هزار تومان، انبه ۳۵ تا ۵۰ هزار تومان و هر کارتن آناناس ۶۰۰ تا ۸۵۰ هزار تومان است و تا پایان فصل گرما تغییری ندارد، اما با حذف ارز ترجیحی قیمت نسبت به قبل افزایش داشته است.

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو گیلاس ۶۵ تا ۱۵۰ هزار تومان، آلبالو ۳۰ تا ۶۰ هزار تومان، زردآلو ۴۵ تا ۹۵ هزار تومان، توت فرنگی ۳۰ تا ۱۰۰ هزار تومان، گوجه سبز ۲۵ تا ۷۰ هزار تومان، هندوانه ۶ تا ۱۰ هزار تومان، خربزه ۱۳ تا ۲۰ هزار تومان، طالبی ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، ملون ۱۳ تا ۱۸ هزار تومان و جانا ۱۳ تا ۱۸ هزار تومان بوده که نسبت به هفته های اخیر در بازار ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش داشته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مسئولان اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی اذعان می‌کنند که با وجود تنوع میوه و فراوانی کمبودی در عرضه نداریم و با رسیدن محصولات دوره شهری پیش بینی می شود که در هفته آتی در تمامی ۶۶ قلم میوه، صیفی و فرنگی جات حداقل ۱۰ درصد کاهش قیمت داشته باشیم.

کد خبر 453639

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • محصولات فرنگی ارزان شد

    محصولات فرنگی ارزان شد

    مقایسه آخرین نرخنامه‌ خردادماه سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران نشان می‌دهد، قیمت محصولات فرنگی در میادین میوه و تره بار برای چهارمین هفته متوالی بین ۳۰۰تا ۳هزار تومان کاهش یافته است.

  • گوجه ربی ارزان شد

    گوجه ربی ارزان شد

    دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: ۲.۵ برابر مصرف کشور تولید رب گوجه فرنگی داریم که با این وجود کمبودی در تولید این کالا نداریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =