فروشندگان لوازم خانگی به ضریب مالیات مقطوع اعتراض داشتند

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران گفت: اعتراض کسبه در تجمع امروز خیابان امین حضور به موضوع مالیات بود.

به گزارش صدای بورس، اکبر پازوکی می گوید: تراکنش‌های بانکی را مبنای محاسبه مالیات قرار دادند. درصد سود فروشندگان با آنچه که مورد حساب قرار گرفته متفاوت است؛ الان با ضریب ۵.۸ درصد محاسبه کرده‌اند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران گفت: اگر یکی از فعالان صنف ما ۵ میلیارد تومان در سال تراکنش داشته باشد سودش در نهایت همان ۵.۸ درصدی است که مالیات اعلام کرده در حالی که این رقم هم نیست و با یکی دو درصد محصولات را می‌فروشیم. یعنی ۲۵۰ میلیون تومان در سال و ۲۰ میلیون تومان در ماه باید مالیات بدهیم. این رقم ۵ میلیارد رقم قابل قبولی برای صنف لوازم خانگی نیست و باید بین صنف‌ها تفکیک درستی وجود داشته باشد.


بیشتر بخوانید: فروشگاه‌ها از لوازم خانگی خالی شد


او می‌گوید: آیا قاچاقچی تراکنش بانکی ندارد؟ چرا تراکنش بانکی قاچاقچی را رصد نمی‌کنند. ضریب را ۱۸.۵ درصد حساب می‌کنند یعنی یک ساید ۳۰ میلیون تومانی ۶ میلیون تومانش سود است؛ یعنی تراکنش ما بیش از ۱۰ میلیارد یا ۱۵ میلیارد می‌شود. کسانی که جنس قاچاق داشتند هم دلشوره برخورد را داشتند در حالی که برنامه دولت برخورد با مافیای قاچاق است نه فروشنده.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، طبق گفته رئیس سازمان مالیاتی، برای عملکرد سال ۱۴۰۰، مالیات یک میلیون و ۱۰۰ هزار مؤدی اصناف صفر، مالیات ۸۰ درصد از مؤدیان حداکثر ۵ میلیون تومان، مالیات ۴۰۰ هزار مؤدی بین ۵ تا ۲۰ میلیون و مالیات ۱۰۰ هزار مؤدی بیش از ۲۰ میلیون تومان خواهد بود.

کد خبر 453373

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =