معامله ارز در بازار فردایی ممنوع است!

عضو شورای عالی کانون صرافان گفت: معاملات ارز در بازار فردایی از گذشته ممنوع بوده است و بانک مرکزی باید این نوع معاملات در بازار را مدیریت کند.

به گزارش صدای بورس، سلطانی زاده گفت: بانک مرکزی می‌تواند تمهیدات خود را در زمینه معاملات ارز اجرایی کند و ارز را به شکل مدیریت شده، به دست مصرف‌کننده واقعی برساند.

عضو شورای عالی کانون صرافان می‌گوید: تنها راه مبارزه با معاملات در فضاهای غیررسمی، فعال کردن بازارهای رسمی است. با توجه به شرایط تحریمی که در کشور وجود دارد، بسیاری از فعالان به صورت ناخواسته به سمت بازارهای غیررسمی رفته‌اند که طبق اعلام بانک مرکزی، تمهیدات خوبی در این زمینه پیش بینی شده است.


بیشتر بخوانید: بازار فردا کم رمق‌تر خواهد شد؟! رد پای ابهامات در صنایع بورسی


با وجود این ممنوعیت، اما هنوز معاملات فردایی در فضاهای مجازی در حال انجام است؛ بازار غیررسمی که به گفته آقای سلطانی زاده فعالیت آن به روند صعودی شدن قیمت ارز سرعت می‌بخشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در زمان تهیه این خبر، قیمت رسمی دلار در صرافی ملی، ۲۷ هزار و ۴۴ تومان است، اما در کانال‌های غیررسمی، بیش از ۳۳ هزار تومان معامله می‌شود.

معامله در بازار فردایی ممنوع است!

کد خبر 453371

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • دلار ارزان شد

    دلار ارزان شد

    رییس سابق کانون صرافان از ایجاد تعادل در بازار ارز و کاهش قیمت‌ها با تصمیمات جدید بانک مرکزی خبر داد و گفت: در حوزه ارزی اختلاف قیمت ارز آرام آرام کاهش می‌یابد و صف در مقابل صرافی‌ها از بین می‌رود.

  • ارزهای صادراتی در راه صرافی‌ها

    ارزهای صادراتی در راه صرافی‌ها

    صرافان معتقدند ابلاغیه جدید بانک مرکزی و صدور مجوز خرید توافقی ارز صادرکنندگان توسط صرافی‌ منجر به عرضه گستره ارزهای صادراتی در بازار خواهد شد که به تعدیل نرخ ارز کمک خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =