کشاورزانی که ظهر آبیاری نکنند پول برق نمی دهند

سرپرست امور آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه اجرای مدیریت مصرف برق کشاورزی توسط دو وزارتخانه مدیریت می‌شود، گفت: کشاورزانی که از ساعت ۱۲ ظهر تا ۵ بعد از ظهر از چاه کشاورزی استفاده نکنند پول برق نمی دهند.

به گزارش صدای بورس، امروز فریبرز عباسی در مورد اجرای طرح «مدیریت مصرف برق کشاورزی» گفت: طرح «مدیریت مصرف برق کشاورزی» مصوبه هیأت دولت است که طبق آن کشاورزانی که از ساعت ۱۲ ظهر تا ۵ بعدازظهر آب چاه استفاده نکنند کلا از پرداخت هزینه برق معاف می‌شوند، دستورالعمل آن به طور مشترک بین دو وزارتخانه تدوین شده و کشاورزان هم به آن عمل می‌کنند.


بیشتر بخوانید: موضوعی فراتر از بازار سرمایه / چالش برق تنها برای بورس نیست


سرپرست معاون امور آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: این مصوبه چند هفته‌ای است اجرایی می‌شود و می‌توان مشکلات احتمالی آن را طوری مدیریت کرد که کشاورزان آسیبی نبینند.

عباسی افزود: این تصمیم دولت به دلیل ناترازی برق در کشور گرفته شده است و ما هم تابع مقررات و قانون هستیم و اجرا می‌کنیم ضمن اینکه این طرح کوتاه‌مدت است و در دوره اوج مصرف برق اجرایی می‌شود.

به گزارش فارس، هیأت دولت مصوبه‌ای تصویب کرده که براساس آن کشاورزانی که از برق چاه‌های کشاورزی در اوج مصرف برق یعنی ۱۲ ظهر تا ۵ بعدازظهر استفاده نکنند، کلا از پرداخت پول برق معاف خواهند بود.

کد خبر 453334

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • هیچ برنامه‌ای برای انتشار جداول خاموشی نداریم

  هیچ برنامه‌ای برای انتشار جداول خاموشی نداریم

  سخنگوی صنعت برق گفت: هیچ برنامه‌ای برای انتشار جداول خاموشی نداریم و به‌نظر می‌رسد که مجموعه اقداماتی که طی ۱۰۰ برنامه عملیاتی صورت گرفته، امکان پاسخ‌گویی به نیازهای برقی تابستان سال جاری را داشته باشد.

 • رضا فاطمی امین در وزارت صمت چه دستاوردی داشته است؟ / نگاه بسته

  رضا فاطمی امین در وزارت صمت چه دستاوردی داشته است؟ / نگاه بسته

  فاطمی امین از بدو معرفی به‌عنوان گزینه انتخابی وزارت صمت رئوس کلی برنامه‌های خود را حول سه محور تنظیم بازار، صادرات‌محوری و حمایت از صنایع ملی عنوان کرد و تا امروز نیز هرچه عنوان کرده یا اجرا، در همین باره بوده حتی اگر نتیجه مناسبی در پی نداشته است.

 • کاهش ۲۱ درصدی ورودی آب به مخازن سدهای تهران

  کاهش ۲۱ درصدی ورودی آب به مخازن سدهای تهران

  مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: با ثبت بیش از ۱۸۰ میلی متر باران از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، ذخایر سدهای تامین کننده آب استان تهران، به ۶۳۲ میلیون متر مکعب رسید.

 • افزایش قیمت بنزین واقعیت دارد؟

  افزایش قیمت بنزین واقعیت دارد؟

  یک عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: در عین حال که معتقدیم باید در حوزه مصرف بنزین، گازوئیل و سایر فرآورده های آن مدیریت دقیقتری اعمال شود اما هیچ گونه برنامه ای برای افزایش قیمت آن ها در دستور کار مجلس و دولت نیست.

 • تعامل با کشورهای همسایه؛ راهبرد ایران در رودخانه‌های مرزی

  تعامل با کشورهای همسایه؛ راهبرد ایران در رودخانه‌های مرزی

  وزیر نیرو گفت: سیاست و راهبرد جمهوری اسلامی ایران در رودخانه‌های مرزی و منابع آب مشترک، تعامل و همکاری با کشورهای همسایه در چارچوب قراردادهای دو جانبه و همکاری های دیپلماتیک است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =