آغاز اجرای برنامه های مدیریت بار برق

مدیرعامل توانیر از آغاز اجرای برنامه های مدیریت بار برق همزمان با آغاز فصل اوج مصرف برق خبرداد و گفت: امسال با توجه به هماهنگی های صورت گرفته با وزارت صمت و صنایع، شاهد اجرای متفاوت این برنامه ها هستیم.

به گزارش صدای بورس، آرش کردی در شروع اجرای این برنامه با اشاره به این که از صنایع خواسته شده است تا برنامه های تعطیلات و تعمیرات خود را در فصل پیک مصرف برق به اجرا بگذارند، افزود: به این منظور امضای تفاهم نامه ها با صنایع از ماه های گذشته آغاز شده بود و از این جهت برنامه ریزی دقیق تری انجام شد چرا که طرح های مدیریت بار زودتر آغاز و به صنایع نیز قبل از اجرا اعلام شده است تا خللی در کار تولید و مدیریت بازار ایجاد نشود و صنایع تنها برنامه های تعطیلات و تعمیرات سالانه خود را در زمان هایی که صنعت برق اعلام می کند، به اجرا بگذارند و این مهمترین ویژگی های این برنامه ها در سال جاری محسوب می شود.

مدیرعامل توانیر همچنین با اشاره به مصوبه هیات وزیران درخصوص مشترکان صنعتی همکار با برق در فصل اوج مصرف گفت: براساس این مصوبه، مشترکانی که با برنامه های مدیریت بار برق همکاری داشته و درماه های بعد تجاوز از دیماند داشته باشند، جریمه نخواهند شد.


بیشتربخوانید:خبرهای جدید وزیر نیرو در مورد تغییر ساعت کار و خاموشی ها


وی از هماهنگی خوب میان وزارتخانه های صمت، نیرو و صنایع نیز سخن گفت و اظهار امیدواری کرد: با اجرای مجموع این برنامه ها، مدیریت مصرف خوبی اتفاق بیافتد.

کردی درخصوص بخش کشاورزی نیز گفت: با توجه به مشوق های تعریف شده و برنامه های تدوین شده، مشترکان می توانند در صورت عدم استفاده از برق چاه های کشاورزی به مدت ۵ ساعت در بازه زمانی ۱۱ تا ۱۸ (که در تفاهم نامه همکاری درج می شود) و انتقال زمان آبیاری به ساعات دیگر، از برق رایگان در ۱۹ ساعت باقی مانده شبانه روز استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل توانیر با بیان این که این اقدام مبتنی بر اصول علمی تعریف شده است، اضافه کرد: از آنجا که آبیاری در ساعت های گرم روز مغایر با اصول علمی است، برنامه های مدیریت بار بخش کشاورزی نیز در ساعات گرم روز تعریف شده است.

کد خبر 452919

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • اجرای تغییر ساعات ادارات در ۱۰ استان

    اجرای تغییر ساعات ادارات در ۱۰ استان

    مدیرعامل شرکت توانیر گفت: طبق مصوبه دولت، اختیار تغییر ساعات اداری به استانداران داده شده است و تاکنون تغییر ساعات اداری در ۱۰ استان کشور که گرمسیر هستند، اجرایی شده است و احتمالاً در روزهای آینده تعداد استان‌های مشمول این طرح به ۲۰ استان می‌رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =