خرید روزانه حدود ۳ هزار تن شیر مازاد از دامداران

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی گفت: با اصلاح نظام یارانه، تولیدکنندگان فراورده‌های لبنی توانایی روزانه تا ۳ هزار تن شیرمازاد دامداران با نرخ مصوب را دارند.

به گزارش صدای بورس، علی احسان ظفری گفت: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار واحدهای لبنی مکلف به خرید هر کیلو شیرخام با نرخ ۱۲ هزار تومان هستند تا دامداران به سبب افزایش نقدینگی مشکلی در تامین نهاده نداشته باشند.

به گفته او، تولیدکنندگان فرآورده های لبنی روزانه تا ۳ هزار تن شیرمازاد دامداران را خریداری می کنند که با این وجود جای هیچ گونه نگرانی برای دامداران نیست.


بیشتربخوانید:ابلاغ قیمت جدید خرید تضمینی شیرخام


ظفری می گوید: با توجه به قدرت اقتصادی خانوار، اصلاح نظام یارانه و افزایش قیمت محصولات لبنی در سرانه مصرف بی تاثیر نیست.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی های لبنی گفت: دولت با توزیع شیرمدارس و صادرات می تواند ضمن حمایت از مصرف کنندگان از زیان صنایع فرآوری جلوگیری کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،بنابر آمار اعلامی اتحادیه تعاونی های لبنی سال گذشته سرانه مصرف لبنیات ۶۰ کیلو بود که امسال با اصلاح نظام یارانه و افزایش ۷۰ تا ۸۰ درصدی قیمت به کمتر از این رقم می رسد که دولت برای حمایت از تولید باید فضایی ایجاد کند که بحث صادرات بواسطه کاهش زیان تولیدکنندگان ناشی از افزایش قیمت در دستور کار قرار گیرد.

کد خبر 452824

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • نامگذاری ١٨ آبان به عنوان «روز ملی شیر» در ایران

    نامگذاری ١٨ آبان به عنوان «روز ملی شیر» در ایران

    علی اصغر محمدپور با گرامیداشت روز جهانی شیر، در گفتگوی تلویزیونی با واحد مرکزی خبر پیشنهاد داد تا ۱۸ آبان روز ثبت شرکت صنایع شیر ایران در تقویم به عنوان روز ملی شیر در ایران نام‌گذاری شود.

  • لبنیات هم کالابرگی می‌شود؟

    لبنیات هم کالابرگی می‌شود؟

    افت ۴۰ درصدی مصرف لبنیات، اولین واکنش بازار به اصلاح نظام یارانه‌ها بود. از این رو انجمن صنایع لبنی ایران طرحی مبنی بر کالابرگ لبنیات به دولت ارائه داد که شاید با اجرای آن مصرف لبنیات به روال قبل بازگردد. اما آیا این طرح اجرا می‌شود؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =