۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۵
فعلا خریدار حبوبات نداریم

دبیر انجمن حبوبات ایران گفت: افزایش نرخ مرغ و گوشت قرمز باعث می‌شود تقاضا برای خرید حبوبات تصاعدی شود؛ در حال حاضر میانگین قیمت حبوبات حدود ۵۰ تا ۷۵ هزار تومان است.

به گزارش صدای بورس، داود فکوری رئیس اتحادیه سوپرمارکت داران با بیان اینکه عطشی برای خرید حبوبات در بازار ایجاد نشده است، گفت: در حال حاضر تقاضا برای خرید روغن در بازار رو به افزایش است و مصرف‌کنندگان چندان برای خرید حبوبات از خود تمایل نشان نمی‌دهند.

وی با اشاره به فروش حبوبات به صورت بسته‌بندی شده در سوپرمارکت‌ها، تصریح کرد: واحدهای صنفی موظف هستند که تمام محصولات را به‌صورت بسته بندی عرضه کنند و تعداد محدودی از سوپرمارکت‌داران اقدام به فروش حبوبات به‌صورت فله می‌کنند.


  • بیشتر بخوانید:

بستنی هم گران شد


این فعال صنفی با اشاره به نرخ انواع حبوبات بسته بندی شده با وزن ۹۰۰ گرم در واحدهای صنفی، بیان کرد: لوبیا چیتی ۶۳ هزار و ۹۰۰ تومان، عدس ۶۶ هزار و ۵۰۰ هزار تومان، لپه ۵۶ هزار و ۹۰۰ تومان، لوبیا قرمز ۴۵ هزار و ۷۰۰، لوبیا سفید ۳۹ هزار تومان عرضه می‌شود.

فکوری ادامه داد: برندها در نرخ حبوبات بسته‌بندی شده تاثیرگذار هستند قیمت حبوبات در برندهای شناخته شده حدود ۲ تا ۳ درصد با برندهای ناشناخته متفاوت است.

رئیس اتحادیه سوپرمارکت داران در پاسخ به این پرسش که آیا با افزایش نرخ مرغ و گوشت قرمز تقاضا برای خرید حبوبات تصاعدی می‌شود و تمایل مردم برای خرید حبوبات باعث خواهد شد که نرخ آن در بازار افزایشی شود؟ گفت: قیمت حبوبات نسبت به هفته گذشته افزایش نداشت در حال حاضر فاصله معناداری بین نرخ مرغ و حبوبات وجود ندارد.

وی تصریح کرد: مردم در ماه چند مرتبه می‌توانند در وعده‌های غذایی خود حبوبات را بگنجانند؟ در نهایت برای ایجاد تنوع در برنامه غذایی ناچار می‌شود که برنج و گوشت را خریداری کند.

به گزارش ایلنا، به گفته این فعال صنفی؛ نرخ حبوبات در بنکداری که به‌صورت فله عرضه می‌شود حدود ۵ تا ۱۰ درصد نسبت به نرخ حبوبات بسته‌بندی شده کمتر است.

کد خبر 452150

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =