برنامه‌های دولت برای حمایت از واحدهای تولیدی

معاون وزیر جهاد کشاورزی برنامه‌های این وزارتخانه را برای حمایت از واحدهای تولیدی بزرگ، متوسط و کوچک تشریح کرد و گفت: محاسبه قیمت ۴ کالای اساسی، براساس نرخ آزاد نهاده های دامی بوده است.

به گزارش صدای بورس، محمد قربانی، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی درباره نحوه حمایت دولت از واحدهای تولیدی و تأمین نقدینگی این واحدها بعد از آزادسازی قیمت‌ها گفت: دولت و مجموعه وزارت جهاد کشاورزی برای حمایت از واحدهای تولیدی دو شیوه را در دستور کار قرار دادند که شیوه اول حمایت و تأمین نقدینگی این واحدهاست و شیوه دوم حمایت در زمینه خرید و جمع آوری مازاد احتمالی محصولات تولیدی از جمله شیر، مرغ و تخم مرغ است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در شیوه اول دو خط اعتباری تعریف شده است، اظهار داشت: خط اعتباری اول یک خط اعتباری بزرگ است که برای وارد کنندگان نهاده‌های دامی، صنایع لبنی و کارخانجات تصفیه روغن تعریف شده است.

وی درباره سقف اعتبارات قابل دریافت در این خط اعتباری، افزود: به میزانی که این واحدها نیاز داشته باشند برای آنها تأمین اعتبار انجام می‌شود. ضمن اینکه فهرست آنها به هشت بانک تأمین کننده این اعتبارات ارسال شده است.

قربانی گفت: این اعتبارات با نرخ ۱۸ درصد محاسبه می‌شود.


 • بیشتر بخوانید:

یارانه ندهید، گران هم نکنید


معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره خط اعتباری دوم نیز توضیح داد: این خط اعتباری برای واحدهای تولیدی خرد و متوسط در نظر گرفته شده و واحدهای تولیدی اعم از صنعتی، روستایی، عشایر و واحدهای تولیدی طیور را تحت پوشش قرار می‌دهد و مکانیزم آن به این شکل است که واحدهای کوچک اعم از واحدهای خرد عشایری‌ها و روستایی‌ها تسهیلات را به صورت یارانه و با نرخ کمتر از ۱۸ درصد دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه سقف این تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومان است، ادامه داد: واحدهای تولیدی بزرگ‌تر این تسهیلات را با نرخ ۱۸ درصد دریافت می‌کنند.

قیمت ۴ کالای اساسی مجدداً تغییر نمی‌کند / محاسبه قیمت براساس نرخ آزاد نهاده‌های دامی بود

معاون وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود درباره اینکه گفته می‌شود قیمت‌های تصویب شده برای چهار قلم کالای اساسی بدون در نظر گرفتن نرخ جدید نهاده‌های دامی است، چرا که قیمت نهاده‌ها بعد از اعلام نرخ‌های مذکور تعیین و ابلاغ شده است، خاطرنشان کرد: چنین مسئله‌ای به هیچ عنوان صحت ندارد.

به گزارش مهر، قربانی توضیح داد: زمانی که قیمت چهار کالای اساسی را در صحن تعیین کردیم با احتساب نرخ نهاده‌های دامی به صورت آزاد بوده است و دلیل اینکه قیمت نهاده‌های دامی با وقفه اعلام شد این بود که به بازار شوک وارد نشود. بنابراین هیچ گونه افزایش قیمت دیگری در این کالاها نخواهیم داشت.

کد خبر 451803

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • پالایشگاه ١٢٠ هزار بشکه‌ای جدید احداث می‌شود

  پالایشگاه ١٢٠ هزار بشکه‌ای جدید احداث می‌شود

  معاون فنی و مهندسی هلدینگ نفت و گاز قرارگاه خاتم گفت: در زمان ساخت ستاره خلیج فارس اصرار داشتیم این مجتمع چهار فازی ساخته شود و به جای ۳۶۰ هزار بشکه ۴۸۰ هزار بشکه ظرفیت پالایش داشته باشیم اما با این موضوع مخالفت شد. در شرایط فعلی قرارگاه احساس کرده است که در حوزه بنزین مشکل داریم بنابراین ساخت پالایشگاه ١٢٠ هزار بشکه ای در مجاورت ستاره خلیج فارس در دستور کار قرار گرفته است.

 • احتکار علت اختلال در بازار روغن

  احتکار علت اختلال در بازار روغن

  معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با مشکل احتکار در بسیاری از استان‌های کشور روبرو هستیم، به‌طوری‌که در یکی از استان‌ها ۶۳۱ تن روغن مایع احتکار شده بود.

 • تخم مرغ ۳۰ درصد زیر قیمت مصوب عرضه می‌شود

  تخم مرغ ۳۰ درصد زیر قیمت مصوب عرضه می‌شود

  رئیس اتحادیه مرغ تخم گذار گفت: هم اکنون مازاد تولید در بحث تخم مرغ داریم، به طوری که دو برابر نیاز تهران تولید داشته‌ایم.

 • آغاز ثبت‌نام از جاماندگان یارانه + جزئیات

  آغاز ثبت‌نام از جاماندگان یارانه + جزئیات

  سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، ثبت‌نام از متقاضیان دریافت یارانه شامل افراد جدید و جامانده را به‌صورت الکترونیکی آغاز کرد.

 • واریز یارانه کمک معیشتی به حساب متقاضیان بازبینی دهک‌بندی

  واریز یارانه کمک معیشتی به حساب متقاضیان بازبینی دهک‌بندی

  سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرد: یارانه تکمیلی کمک معیشتی مرحله ۱۳۵ به حساب سرپرستان متقاضی بازبینی دهک‌بندی و قطع یارانه اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ واریز شد.

 • قیمت هر کیلو مرغ به ۴۰ هزار تومان رسید

  قیمت هر کیلو مرغ به ۴۰ هزار تومان رسید

  رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: ازدیاد عرضه در برابر تقاضا منجر به کاهش قیمت ۱۰ تا ۱۲ هزار تومانی هر کیلو مرغ در بازار شد.

 • هلدینگ خلیج فارس در ۳ میدان نفت و گاز کشور سرمایه‌گذاری می‌کند

  هلدینگ خلیج فارس در ۳ میدان نفت و گاز کشور سرمایه‌گذاری می‌کند

  مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با اشاره به امضای تفاهم‌نامه تازه با شرکت ملی نفت برای مطالعه توسعه مخزن مارون خامی و جمع‌آوری گازهای مشعل دارخوین و غرب کارون، افزود: برای سرمایه‌گذاری در این عرصه به میدان آمدیم و می‌خواهیم در سه میدان نفت و گاز سرمایه‌گذاری کنیم که مذاکرات آنها در حال انجام است و امروز یکی از آنها به نتیجه رسیده است.

 • نتیجه ثبت نام یارانه‌های جدید چه زمانی اعلام می‌شود؟

  نتیجه ثبت نام یارانه‌های جدید چه زمانی اعلام می‌شود؟

  سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها گفت: زمانی که ثبت نام کامل شود، کد ملی سرپرست خانوار به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال می‌شود و در آنجا براساس شاخص‌هایی که دارند، کد ملی‌ها بررسی، دهک‌ها مشخص و به ما ابلاغ می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =