تسهیلات فرزندآوری از امروز پرداخت می‌شود

رئیس گروه اعتبارات بانک‌های تجاری اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: ۲۸۰ هزار متقاضی دریافت تسهیلات فرزندآوری از زمان راه اندازی سامانه، ثبت نام کرده اند و بر اساس آمار، پرداخت تسهیلات در ۱۳ استان آغاز شده است.

به گزارش صدای بورس، هاشم مولایی گفت: تسهیلات فرزندآوری از ۳۱ فروردین به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد و از تاریخ مذکور بانک‌ها در مهلت ۷ روز کاری بخشنامه را به شعب زیرمجموعه ابلاغ کردند و از امروز بانک‌های کشور اعطای تسهیلات را آغاز خواهند کرد.

به گفته او: در قانون صراحتاً هر سه مورد تسهیلات مسکن شامل ودیعه، خرید و ساخت مشخص شده است و متقاضی می‌تواند برای دریافت هریک از ان‌ها با تکمیل مستندات اقدام کند. براساس جزء سه بند الف تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ تسهیلات قرض الحسنه ودیعه، ساخت و خرید مسکن برای خانوارهای فاقد مسکن که فرزند سوم آن‌ها از ابتدای سال ۱۳۹۹ متولد شده است، تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و دوره بازپرداخت ۲۰ ساله تعلق می‌گیرد.


بیشتر بخوانید: وام فرزندآوری به همه نمی‌رسد!


دستورالعمل پرداخت تسهیلات مسکن (ودیعه، خرید و ساخت) به شعبه‌های منتخب ۶ بانک مسکن، تجارت، صادرات، کشاورزی، توسعه تعاون و پست بانک ابلاغ شده است و متقاضیان برای دریافت با مراجعه حضوری و ارائه و تکمیل مستندات می‌توانند در صورت احراز شرایط، تسهیلات را دریافت کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، براساس جزءدو بند الف تبصره ۱۶ قانون بودجه امسال مقرر شده که تسهیلات فرزندآوری که از ابتدای سال ۱۴۰۰ متولد می‌شوند، به ازای فرزند اول ۲۰ میلیون تومان، فرزند دوم ۴۰ میلیون تومان، سوم ۶۰ میلیون تومان، چهارم ۸۰ میلیون تومان و پنجم و بیشتر از ۱۰۰ میلیون تومان تخصیص پیدا کند. البته براساس قانون، پرداخت تسهیلات برای متقاضیانی است که نرخ باروری شهرستان محل تولد فرزند یا پدر کمتر از ۲.۵ باشد.

کد خبر 451003

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • هشدار بانک مرکزی

  هشدار بانک مرکزی

  بانک مرکزی هشدار داد اجاره حساب‌های بانکی توسط افراد کلاهبردار و برای پوشش فعالیت‌های مجرمانه انجام می‌شود، بر این اساس هموطنان ضمن هوشیاری در این زمینه مراتب را به مراجع قضائی و قانونی اطلاع دهند.

 • ۱۵ هزار مادر خودرو می‌گیرند

  ۱۵ هزار مادر خودرو می‌گیرند

  رئیس فراکسیون جمعیت و حمایت از خانواده مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون ۱۵ هزار خودرو دولتی به مادران دارای فرزند دوم و بیشتر تعلق گرفته که این آمار مطابق با تعداد درخواست‌کنندگان واقعی و دارای شرایط قانونی است.

 • قیمت آپارتمان در تهران متری چند؟

  قیمت آپارتمان در تهران متری چند؟

  قیمت آپارتمان در تهران با عمر بنای بین یک تا ۲۵ سال را می‌توانید در این گزارش مشاهده کنید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =