۱۶ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰
فاراک؛ نماد پرحاشیه بازار سرمایه

فاراک از شهریور ماه سال ۹۸ تا اردیبهشت ماه سال ۹۹ بیش از ۷۷۷ درصد رشد کرد که این رشد بی سابقه بود، حال این نماد با ریزش بیش از ۸۰ درصدی خود به قیمت دی ماه سال ۹۸ بازگشته است.

صدای بورس؛ فاراک یکی از نمادهای پرحاشیه بازار سرمایه است که طبق تصویر زیر از چند محل درآمدزایی می کند. قراردادهای پروژه های خاص، قراردادهای پل و سازه های فلزی ، قراردادهای آهنگری و ریخته گری ، قراردادهای تجهیزات سرچاهی از عمده درآمدهای نماد فاراک است.

فاراک؛ نماد پرحاشیه بازار سرمایه

فاراک یکی از بیشترین ریزش های بازار سرمایه را به نام خود ثبت کرده و از سقف تاریخی خود بیش از ۸۰ درصد ریزش کرده است، این نماد یکی از نمادهایی است که در برهه هایی نیز توانسته سود خوبی را عاید سهامداران خود کند.

فاراک از شهریور ماه سال ۹۸ تا اردیبهشت ماه سال ۹۹ بیش از ۷۷۷ درصد رشد کرد که این رشد بی سابقه بود، حال این نماد با ریزش بیش از ۸۰ درصدی خود به قیمت دی ماه سال ۹۸ بازگشته است.

Chart فاراک, W1, 2022.04.05 11:07 UTC, Mofid Securities Co., MetaTrader 5, Demo

فاراک از آن دسته از نمادهای eps محور نبوده و دارایی های این شرکت باید در ارزیابی قرار بگیرد، فاراک اما با از سرگیری برجام می تواند با اورهال دستگاه ها و قراردادهای جدید سودسازی بیشتری را نیز تجربه کند.

۵۷ درصد سهامداران عمده این نماد حقوقی و ۲ درصد دیگر حقیقی هستند، این سهم در روز سه شنبه شاهد رنج منفی ۶.۲ میلیون سهمی بود، جزئیات معاملات حقیقی و حقوقی فاراک در روز سه شنبه عبارت است از:

در محدوده منفی
- خرید حقیقی: ۳۴.۱ میلیون سهم
- سرانه: ۱۰ میلیون تومان
- فروش حقیقی: ۳۳.۷ میلیون سهم
- سرانه: ۱۶ میلیون تومان
- فروش حقوقی: ۴۰۰ هزار سهم

در محدوده مثبت
- خرید حقیقی: ۱۴.۴ میلیون سهم
- سرانه: ۱۹ میلیون تومان
- فروش حقیقی: ۱۳.۹ M سهم
- سرانه: ۱۶ میلیون تومان
- فروش حقوقی: ۵۰۰ هزار سهم

فاراک در تایم فریم ماهانه مانند تصویر زیر از سقف تاریخی بیش از ۸۰ درصد فاصله دارد، در این مدت زمان با برخورد به روند ایچیموکو روند مثبتی به خود گرفته و تحرکات مثبتی را در سهم شاهد هستیم، در این تایم فریم مک دی نیز واگرایی مثبتی را نشان می دهد.

Chart فاراک, MN1, 2022.04.05 11:13 UTC, Mofid Securities Co., MetaTrader 5, Demo

فاراک در مدت زمان هفتگی توانسته است یک روند مثبت را بگیرد. تنکان گارد صعودی گرفته و کیجون نیز به سمت تنکان در حال حرکت است، احتمالا در این تایم فریم شاهد یک کراس بین تنکان و کیجون خواهیم بود که این کراس حیاتی بوده و می تواند روند صعودی فاراک را تثبیت یا باز هم آن را نوسانی کند.

Chart فاراک, W1, 2022.04.05 11:15 UTC, Mofid Securities Co., MetaTrader 5, Demo

فاراک در تایم فریم روزانه نیز این صعود را نشان می دهد.

Chart فاراک, D1, 2022.04.05 11:20 UTC, Mofid Securities Co., MetaTrader 5, Demo

فاراک در مدت زمان روزانه با یک کندل حمایتی مواجه بوده و rsi نیز به شدت خواهان حفظ در موقعیت جاری است.

کد خبر 448741

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =