بکارید که به زودی درو خواهید کرد/ ابایی از گفت‌وگو نداریم

رییس جمهور در گفت‌وگوی ویژه تلویزیونی امشب با بیان اینکه راه تولید باید هموار شود، گفت: برای حل مشکلات به راه‌کارهای کوتاه‌مدتی رسیدیم که باید فورا انجام شوند. به تولیدکنندگان هم می‌گویم تولید را افزایش دهند چراکه زمینه صادرات در حال فراهم شدن است. 

به گزارش صدای بورس، سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در گفت‌وگوی ویژه تلویزیونی با بیان اینکه وعده ساخت یک میلیون مسکن طبق مطالعات علمی و بر اساس قانون بوده است گفت: از همان آغاز به کار دولت موضوع ساخت مسکن را کلید زدیم، یک میلیون واحد کف خواسته ماست.

وی افزود: تا چند روز دیگر منشور مبارزه با فساد را منتشر می‌کنیم و همه مدیران در تمامی سطوح باید پاسخگو باشند. همچنین از سوی اندیشکده‌ها و مراکز علمی برای کمک به دولت اعلام آمادگی شده است. او بیان اینکه قبل از سفر به هر استانی یک جمع‌بندی از وضعیت استان دریافت می‌کنم، ادامه داد: برای حل مشکلات به راه‌کارهای کوتاه‌مدتی رسیدیم که باید فورا انجام شوند.

رییسی افزود: روحیه گله‌گزاری ندارم و در موضوع اقتصادی مردم، نخبگان و اهل بازار را به عدد و رقم ارجاع می‌دهم. یکی از دغدغه‌های من کالاهای اساسی بود که مشکلی از این بابت نداریم. همچنین وضعیت تورم و گرانی به تصمیماتی که از قبل گرفته شده باز می‌گردد اما دولت تلاش می‌کند تا ثبات به بازار برگردد. به تولیدکنندگان هم می‌گویم تولید را افزایش دهند چراکه زمینه صادرات در حال فراهم شدن است.


بیشتر بخوانید:سرطان اقتصاد با آسپرین درمان نمی‌شود/ منتظر گرانی کالا و خدمات باشیم


او در ادامه معاون اول خود را مسئول تیم اقتصادی معرفی کرد و گفت: قوه عاقله تیم اقتصادی جمعی از بیرون و درون دولت است. به همه سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و ایرانیان خارج از کشور می‌گویم ایران امن و قابل‌ پیش‌بینی قابلیت رشد اقتصاد و سرمایه‌گذاری کلان را دارد.

او در ادامه با تاکید مجدد بر ساخت مسکن گفت: سالی دو میلیون مسکن نیاز داریم و بافت‌های فرسوده باید اصلاح شوند.

رییس جمهور افزود: ابایی از گفت‌وگو نداریم، به دنبال رفع تحریم هستیم و مذاکره نتیجه محور را دنبال می‌کنیم.

کد خبر 438048

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =