۲۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۰
بورس‌های مهم جهان بر سر دو راهی

درحالی که بورس های غربی در حال صعودند، ریزش شاخص های مهم بورسی در آسیا همچنان ادامه دارد.

به گزارش صدای بورس، روند احیای اقتصادی و خروج تدریجی از رکود ناشی از کرونا در بسیاری از اقتصادهای بزرگ جهان به طور امیدوارکننده ای ادامه داشته است.

مرکز آمار انگلیس در گزارشی اعلام کرد که در نتیجه کاهش محدودیت های کرونایی و پیشرفت در روند واکسیناسیون، اقتصاد این کشور در سه ماه منتهی به ژوئن ۴.۸ درصد رشد کرده که این عملکرد ۱.۲ درصد بیشتر از رشد ثبت شده بازه منتهی به ماه قبل بوده است. این رشد اقتصادی همچنین نیرومندترین رشد فصلی یک سال اخیر انگلیس بوده است.

بورس آمریکا

در وال استریت همه شاخص ها صعودی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالاتری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۵ هزار و ۵۲۷.۹۸ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۱۲ درصد صعود تا سطح ۴۴۶۶.۱۶ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۰۴ درصد افزایش در سطح ۱۴ هزار و ۸۲۱.۴۰ واحدی بسته شد.


بیشتر بخوانید:

اوضاع وال استریت خوب است


بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۳۵ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۷۲۱۸.۷۱ واحد بسته شد. شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با افزایش ۰.۲۵ درصدی و ایستادن در سطح ۱۵ هزار و ۹۷۷.۴۴ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با پیشروی ۰.۲ درصدی در سطح ۶۸۹۶.۰۴ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۲۳ درصد بالا رفت و به ۸۹۹۹.۹۰ واحد رسید.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد بدی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با ریزش ۰.۱۴ درصدی تا سطح ۲۷ هزار و ۹۷۷.۱۵ واحدی پایین رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ ۰.۴۸ درصد پایین رفت و در سطح ۲۶ هزار و ۳۹۱.۶۲ واحد بسته شد.

به گزارش ایسنا، در چین شاخص "شانگهای کامپوزیت" کاهش ۰.۵۵ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۴۹۴۵.۴۸ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۵۴ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۷۶۲۸.۹۲ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن نزولی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

کد خبر 437012

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =