از حمایت تا درخواست

جمعی از فعالان بازار سرمایه در بیانیه ای ضمن حمایت از سید ابراهیم رییسی درخواست های خود را نیز اعلام کردند.

به گزارش صدای بورس، کمتر از ۲۴ ساعت به شروع سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مانده است. در این مدت کاندیداها با توجه به نقش پررنگ بازار سرمایه وعده‌هایی برای بهبود وضعیت بازار داده اند.

برخی از اهالی بازار سرمایه در این میان با نوشتن بیانیه ای ضمن حمایت از سید ابراهیم رییسی راهکارهایی به وی پیشنهاد داده اند.

متن نامه به شرح زیر است:

به نام خدا

در شرایطی که کشور تحت فشار شدید تحریم‌های همه جانبه ایالات متحده آمریکا و همراهانش قرار دارد مسوولیت ملی هر فرد در این شرایط حضور در انتخابات ریاست جمهوری و حفظ یکپارچگی و وحدت ملی در این برهه مهم از حیات سیاسی و اجتماعی ملت ایران است. بدون تردید حضور مردم در پای صندوق‌های رای و نمایش انسجام ملی صرف نظر از هر نتیجه‌ای که حاصل شود نمود بیرونی آن پیام آور تداوم مقاومت در برابر فشار حداکثری و بی نتیجه بودن تحریم‌ها و لزوم احترام به حقوق حقه ملت ایران است؛ لذا در لبیک به دعوت مقام معظم رهبری و ایفای وظیفه عینی، عموم هموطنان به ویژه فعالان بازار سرمایه را از هر طیف و اندیشه و گرایش سیاسی به صندوق‌های رای دعوت کرده و از همه می‌خواهیم در چارچوب قانون فضای رقابت کنونی را به پیش برده و در فردای انتخابات همچون ید واحده از هر نتیجه قانونی حمایت کرده و پاسدار حریم جمهوری اسلامی ایران باشیم. حریمی که بهای حفظ آن خون هزاران شهید و ایثارگر و مجاهدت و صبر ملت عزیز ایران بوده است.

در صحنه بازار پول و سرمایه نیز شاهد آن بوده ایم که مجموعه‌ای از روزهای سخت در سال‌های ۹۳، ۹۴، ۹۵ و ۹۷ و نیمه دوم ۹۹ بر بازار پول و سرمایه حاکم بوده است افزایش قابل توجه سود بانکی، نظام بانکی را به پرتگاه سقوط برده و با زمین زدن تولید حتی در فضای گشایش بعد از برجام روزهای تلخی را بر بازار سرمایه حاکم کرد. خلف وعده‌های مکرر، بی سیاستی، تعطیلی اجرای اصل ۴۴، بی توجهی به اقتصاد مقاومتی و توسعه اقتصاد مردمی و در نهایت بر باد رفتن بخش عمده‌ای از ارزش سهام عدالت به عنوان یک ثروت ملی نمونه‌های از بی سیاستی‌ها در حوزه پولی و بازار سرمایه است. می‌دانیم اگر بخواهیم به مشکلات رخ داده ورود بیشتری کنیم لیست طولانی از آنچه در ۸ سال گذشته بر اقتصاد کشور رفته است قابل ترسیم است.

با نگاهی به شرایط کنونی اقتصاد و لزوم اتخاذ سیاست‌های جدید و اصولی در صحنه اقتصاد کشور ما امضا کنندگان این بیانیه حمایت خود از آیت الله رئیسی کاندیدای محترم ریاست جمهوری اعلام کرده و برنامه‌های ایشان را برای تعالی اقتصاد کشور مطلوب می‌دانیم. ایشان با اتکا به جایگاه خویش و با اتکا به ۳ دهه حضور در سپهر سیاست کشور و سابقه مدیریت در مهمترین دستگاه‌های اجرایی کشور و همچنین هدایت آستان مقدس امام هشتم به عنوان بزرگترین نهاد مذهبی، اجتماعی و اقتصادی کشور دارای اصلحیت کامل برای عهده گیری این مسوولیت بزرگ است.

از این رو با دعوت از همه مردم به حضور درپای صندوق رای و احترام به همه نظرات و سلیقه‌ها، کلیه فعالان بازار پول و سرمایه را به رای دادن به آیت الله رئیسی فرا می خوانیم و انتظار داریم موارد ذیل مد نظر دولت جدید باشد و برنامه ریزی لازم برای تحقق آن‌ها بعمل آید:

عدم مداخله دستوری در قیمت ارز صادراتی شرکت‌های بورسی

• التزام عملی در جهت حذف رانت در بخش‌های مختلف اقتصاد کشور

• عدم مداخله دولت در قیمت گذاری محصولات از جیب سهامداران

• اصلاح قانون بازار سرمایه برای حمایت از حقوق سهامداران

• برقراری سیستم شایسته سالاری در انتصاب مدیران فارغ از نگاه سیاسی افراد

• پرداخت مطالبات شرکت‌های بورسی

• حذف ممنوعیت‌های صادراتی ناشی از سیاست‌های سرکوب قیمتی

  • امضاء کنندگان:

شاهین چراغی، ماشالله عظیمی، عظیم ثابت، سیاوش وکیلی، حیدر سلیتی، همایون دارابی، مهدی دلبری، میثم صمدی، محمد حسینی، مهدی ناجی، علیرضا سولگی، دلاور صالحی، محمد صمدی، پیمان حدادی، محمد قاسمی، روح الله بسحاق، محسن صولتی فر، محسن امنینیان، محمد علیزاده، سردار محمد علی براتی، امیرحسین شریفی، محمدرضا خوش کیش، حامد بسحاق، محمد قاسمی، حمید شریفی، علیرضا حسنی، ابوالفضل غریبی، محمد فخروالسلام، سعید توکلی و نعمت عیسی آبادی.

کد خبر 434338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =